Podnikanie počas krízy?

Rada by som sa pustila do podnikania, ale neviem, či je obdobie krízy tým správnym obdobím pre moje podnikanie.


Odpoveď:
Úspešne podnikať v čase krízy síce nedokáže každý, ale ak sa to naučíme práve v tomto období, tak sa môžeme pripraviť na lepšie časy. Podľa mňa je to ako tréning v daždi…

 

Keď som začala podnikať, veľmi silne fungovalo podsvetie. Pocit, že sa nám začne v podnikaní dariť čelil strachu. Nikdy ste nemohli vedieť, kedy vám doma niekto zazvoní, povie vám všetko o vašej rodine a spýta sa, či sa nebojíte svojej konkurencie. Výsledkom tejto ,,priateľskej návštevy” bola ponuka na spoluprácu, že vás bezvlasý neznámy bude chrániť pred nepriateľmi, aby sa vám ani vašim najbližším nič nestalo.

Pokračovanie nájdete v článku...

Komentárov 

 
+1 # 2010-05-02 16:44
dobrý deň,
práve som sa zaregistrovala a zhaňam informácie. Musím Vám povedať, že som začala podnikať práve počas krízy - a to aj napriek boju svokrovcov. Kríza sa dosť na mojom podnikaní odrazila, začala som v decembri roku 2009. Otvorila som si malý obchodík v malom mestečku. Originálne výrobky, kurzy pre deti a dospelých, kreatívne pomôcky to bol len vedľajší zámer dať ľuďom radosť z vlastnej tvorby - gro môjho podnikania je reklamná agentúra, chcela by som sa špecializovať na tričká. Ľudia stále dávajú prednosť lacným výrobkom "made in china a japan..." a tak som sa snažila tlačiť cenu dole, aby si vážili kvalitu a nie kvantitu. Problémom je však, že platím dosť vysoké nájomné. Rozmýšľam o tom, že obchodík zrušíme v auguste (výpovedná doba) a začnem podnikať z domu. Pracuje sa už aj na e-shope a v lete máme nafotiť naše originálne ručne maľované tričká :) chce to čas a hlavne odvahu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame