Podnikanie na dôchodku - sprostredkovanie nehnuteľností

Som žena na dôchodku, ale keďže som posledných 15 rokov trávila za počítačom, nezostal mi cudzí ani Internetový svet. Na starobu som si kúpila domček mimo Bratislavy a zisťujem, že mi práca začína chýbať. Preto uvažujem, že by som sa do niečoho pustila.


V mojom okolí je niekoľko zaujímavých pozemkov a chalúpok na predaj. Zvažovala som, či si nezaložiť realitnú kanceláriu a sprostredkovať nehnuteľnosti. V prvom rade ma odradilo, koľko realitných kancelárii je na internetovom trhu a v druhom rade, aké sú striktné podmienky pre vydanie takejto živnosti. Tak som zostala na mŕtvom bode. Vaša stránka vo mne oživila môj pôvodný nápad, lepšie povedané, chuť podnikať, ale aj tak neviem ako.


Odpoveď:

Máte pravdu, na internetovom trhu sú realitné kancelarie skutočne početné a požiadavky na vydanie živnosti ,,Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)” sú naozaj náročné.

Ale mám pre Vás dobrú správu.
Niektoré realitné kancelarie hľadajú nových maklérov, ponúkajú i zaškolenie, ktoré Vám v oblasti realít môže byť veľmi užitočné. Podľa mňa je Váš nápad dobrý. Aj keď je predaj nehnuteľností teraz podstatne slabší, ako v nedávnej minulosti, stále sa predaje realizujú.

Pred krízou sa predávalo viac, ale ak si spomeniete na obdobie pred cca siedmymi rokmi, vtedy bol realitný trh v inej situácii - bolo viac dopytov ako ponúk. Teraz je to naopak. Možno to treba brať obchodnícky pozitívne. Ak vieme podnikať v čase krízy, potom si môžeme právom hovoriť podnikatelia :-).

Komentárov 

 
0 # 2014-12-01 16:32
je dobré že ženy aj v dôchodkovom veku nezostávajú (aj ked sú sami)bez styku zo svetom
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame