E–ženy, však máte čas na varenie?

Nepatrím medzi ženy, ktoré sa dokážu celé hodiny rozprávať o tom, ako sa varí guláš alebo, ako sa pečú medovníky. Nedokážem sa ortodoxne držať nalinajkovaných receptov podľa kuchárskej knihy na varenie a pečenie. Zrejme to spôsobuje moja kreativita, ktorej je niekedy ťažko určiť hranice. Ak ste čítali moju knihu Momenty zo života vydatej ženy, mnohé svoje ,,kúsky“ z kuchynskej dielne odhaľujem v príbehu Bábovka. V rámci svojich pokusov a omylov sa držím teórie môjho dlhoročného školiteľa, ktorý hovorieval, že chyby nerobí len ten, kto nič nerobí...

Vyše dvadsať rokov vediem vlastnú domácnosť a varím takmer každý deň. Preto je prirodzené, že niektoré jedlá sú unikátne a niektoré sa stretnú s menším úspechom. Dôležité je pri ich príprave aj to, že rozvoňajú naše kuchyne a prilákajú našich najbližších priamo k nám. Niekedy, keď sa mi variť nechce, pripomínam si múdrosť jednej mojej priateľky: Čo viac si môže taká žena priať? Každodenné hodnotenie svojho diela priamo od svojich najbližších:–). Viem, že je v týchto slovách kus irónie, lebo pri každodennom varení a nevďačných komentároch našich blízkych,  nám napadne kadečo. Aj preto som sa rozhodla navrhnúť Senáde, umelkyni gastronómie, mojej dlhoročnej priateľke zo Sarajeva, aby sme napísali spolu kuchársku knihu pre zaneprázdnené ženy. Jej jedlá som spoznala skôr než ju. Degustovala som úžasné špeciality v bosnianskej reštaurácii, ktorú viedla  a chcela som poznať ženu, ktorá je ich autorkou. Viac o Senáde Kerla.

Milé E–ženy,

predstavíme vám recepty, ktorých príprava vás bude napĺňať radosťou, pretože s nami vytvoríte jedlá, ktoré sú rýchlo hotové, rozmanité a chutné. Nebudeme sa držať prísnych návodov a predlôh s obrázkami, lebo ak to vašej kreativite dovolíte, rozviniete si úplne iný vzťah k vareniu, aký ste mali doteraz.

Každý recept, ktorý nájdete v sekcii sprístupnenej pre členky Občianskeho združenia E–ženy, môžete smelo obmieňať a hlavne komentovať. Na každý týždeň sedem druhov jedál pre zaneprázdnené ženy, ktoré som prv, než boli napísané, testovala vo vlastnej kuchyni a degustovala so svojimi dcérami a manželom.

Pozývame vás na varenie s E–ženami – ľahko, rýchlo a chutne :–)

Recepty sa vám automaticky zobrazia v tejto sekcii po prihlásení sa do zaregistrovaných stránok pre členky OZ E-ženy.

Nemáte ešte prístup na zabezepečené stránky E-zeny.sk? Staňte sa členkou nášho Občianskeho združenia E-ženy ešte dnes! Výhody a podmienky členstvaPrihláška - chcem sa stať členkou OZ E-ženy

Gabriela Revická

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame