Alexa Koptáková, podnikateľská poradkyňa

Prinášame vám osobný príbeh Alexandry Koptákovej, ktorá vám prostredníctvom stránok E-zeny.sk bude prinášať odborné informácie z oblasti: poradenstvo pre podnikateľov, dane, účtovníctvo, administratíva. Niektoré články budú sprístupnené len pre členky OZ, preto ak máte záujem o ďalšie informácie v tejto tematike, odporúčame zvážiť možnosť stať sa našou členkou. Prečítajte si výhody a podmienky členstvo v Občianskom združení E-ženy.

Myslím, že moja cesta k podnikaniu bola predurčená. Celý život som vo svojom vnútri človek, ktorý miluje slobodu vlastného rozhodovania. Vyštudovala som školy, ktoré mi dali do života veľa, ale prax sa nedá ničím nahradiť. V roku 2001 som začínala ako asistentka v malej firme, ktorá patrila v tom čase živnostníkovi . Tu som zistila, že riešenie problémov a hľadanie riešení je pre mňa výzvou. Po troch mesiacoch v tomto zamestnaní, sme spoločne transformovali živnosť fyzickej osoby na s.r.o. a ich firma sa začala rozrastať. Napriek tomu som postupne začala tušiť, že jedna firma mi je tesná. Po troch rokoch som si založila vlastnú živnosť a začala som podnikať v poskytovaní účtovných a daňových služieb pre malých a stredných podnikateľov.

Skúsenosti prichádzali rok za rokom. Konzultácie a kontroly zo všemožných úradov ma vždy posunuli na vyšší level. Firmy pribúdali a aj rozmanitosť riešení. V roku 2006 som si založila svoju spoločnosť s ručením obmedzením v rámci optimalizácie vlastného podnikania. Vtedy mi napadlo, že prečo svoje skúsenosti nevyužiť aj inak. Moji klienti, ktorým som poskytovala účtovné služby, začali veľmi radi využívať komplexné podnikateľské poradenstvo. Pribúdali noví klienti a zrazu som začala naberať skúsenosti so špecifickými vecami ako chránená dielňa, poskytovanie príspevkov na začatie podnikania a aj konkurz na spoločnosť, ktorú položila finančná kríza.

Vždy som chcela veľa vecí skúsiť a dokázať. Hovorievam si, že keď niečo naozaj chcem, tak to predsa musí ísť. Preto som sa rozhodla pre niečo nové. Pravdu povediac ma k tomu priviedla moja sestra s výdatnou pomocou Moniky Jakubeczovej. Internet vládne svetu a sila informácií je úžasná. Spojenie mojich skúseností a internetu ako rýchleho média pre mňa vytvára ideálne prostredie pre online poradenstvo pre podnikateľov, ktorému som sa začala venovať. Postupne by som chcela predať žezlo účtovania „mojich“ firiem niekomu, kto by to robil s takým zanietením ako ja. Vážim si svoju klientelu, s ktorou dlhé roky spolupracujem. Napriek tomu chcem pre vás všetkých nachádzať najlepšie riešenia vašich firemných problémov. A preto verím, že OPTIMÁLNE RIEŠENIE EXISTUJE.

Alexa Koptáková,
podnikateľská poradkyňa
www.podnikanie-poradenstvo.sk

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame