Sasha Šmidáková (SAShe.sk)

Saša Šmidáková V detstve túžila stať sa módnou návrhárkou, dnes stojí za projektom, ktorý poskytuje priestor niekoľkým tisícom výrobcov originálnych šperkov a doplnkov. Predstavujeme vám Sashu Šmidákovú, autorku projektu SAShe.sk.

Ako z rozprávky

Celé sa to začalo pokazenými náušnicami, ktoré sa Sasha pokúsila si opraviť. Ona ich však nielen opravila, ale tiež prerobila na originálny kúsok. Ten si na hudobnom festivale všimla majiteľka jedného stánku a ponúkla jej spoluprácu. Pre Sashu bol práve toto impulz, aby začala tvoriť. Pustila sa teda do práce. Jej výrobky však mali úspech oveľa väčších rozmerov ako očakávala, a preto začala uvažovať, ako by mohla ďalej svoje výrobky predávať. Nuž a skutočnosť, že jej priateľ Juraj je webový dizajnér rozhodla a ukázalo sa, že lepšie ani nemohla urobiť. A tak v októbri 2009 uzrel svetlo sveta projekt SAShe.sk.

Rozprávka však má pokračovanie...

Pôvodne chcela Sasha Šmidáková na svojej webstránke ponúkať vlastné výrobky. Stretla sa však s nevídaným záujmom nielen zo strany kupujúcich ale i hand-made výrobcov. Zistila, že ľudí nebaví uniformita, ale túžia po origináloch, ručne vyrábaných jedinečných kúskoch s dušou. Rozhodla sa teda poskytnúť na pôvodne vlastnej stránke priestor i ďalším kreatívnym a šikovným ľuďom. SAShe.sk sa však veľmi rýchlo stala i komunitnou stránkou, na ktorej sa ľudia spriateľujú a vymieňajú si rady a skúsenosti.

Projekt SAShe.sk mal podľa predpokladaných odhadov slúžiť približne stovke predávajúcich, v súčasnosti sa ich tu realizuje viac ako štyritisíc. Dopyt po origináloch je obrovský.

Nuž a v čom spočíva úspech SAShe.sk?

Zrejme v tom, že tento projekt bol od začiatku veľmi osobný. Sasha spolu so svojím priateľom Jurajom ho nielen vytvorili, ale predovšetkým mu vdýchli dušu. Spolu s ním žijú, dýchajú a neustále sa oň starajú. Dali doňho kus seba, a rovnako ako hand-made vecičky ponúkané na stránke sú originál, i stránka sama osebe je jedinečná, originálna a nemá na Slovensku obdobu. Zároveň ukázali, že všetko sa dá, keď sa chce :)

Spracovala: Veronika Shaughnessy
Zdroj: sashe.sk, tedxbratislava.sk, style.hnonline.sk

 

Viac informácii o konferencii Posúvame sa ďalej...

Prihláška na konferenciu Posúvame sa ďalej... (12.3.2014)

 

 

 

.

Tags:

Odporučte stránku

Odporúčame