Osobný list pre tie ženy, ktorých sa to týka...

Tento list píšem čitateľkám nášho portálu za seba, aj keď so súhlasom Gabiky. Dopredu prosím všetkých, koho sa nižšie uvedené netýka, nech to neberie osobne. :-) Ďakujem.

Poznáte to, keď matka svoje milujúce dieťa občas musí vyhrešiť a napomenúť? Je to situácia, ktorá v danom okamihu zabolí obe strany, no s odstupom času dieťa uzná, že prísny zdvihnutý prst láskavej matky pomohol viac, akoby bola ticho.
A tak mi dovoľte, aby som dnes napísala niekoľko myšlienok, ktoré vo mne dozreli.

Koncom roka 2011 sme s Gabikou prešli Slovensko a v rámci RoadShow sme zorganizovali stretnutia na Strednom aj Východnom Slovensku. Museli sme skonštatovať, že napriek tomu, koľko sťažností prišlo (prichádza stále) od žien, prečo neprídeme aj na Východ, účasť na stretnutiach nebola taká, akú sme očakávali. Vymysleli sme preto „východnú spojku“, našu zlatú Valiku, ktorá usporadúva Raňajky s E-ženami v Prešove či v Košiciach, no vieme, že aj na týchto stretnutiach je účasť slabšia, ako by mohla byť. No emaily o tom, prečo robíme akcie len v Bratislave neubúdajú.
Tak si s Gabikou kladieme otázku, čo máme robiť inak, aby sme prišli bližšie k ženám mimo Západného Slovenska. Prejde nejaký čas, naše sklamanie vyprchá a znova sa objaví silná potreba prísť za vami – na Stred a Východ Slovenska.

Vyhlásime termín akcie a zrazu zistíme, že sa nikto nehlási.
Napríklad naposledy, 17.10.2013 je avizovaný workshop s úžasnými témami. Som presvedčená o tom, že ak niekto chce začať podnikať na internete, tak tieto témy by mali byť magnetom pre ženu a mala by sa hneď prihlásiť na workshop. Jeden z možných dôvodov by mohla byť cena, ale aj tú sme maximálne prispôsobili a ukážkovo znížili, čiže nepredpokladám/e, že ide o takýto dôvod. Napriek tomu by som k téme cena mala inú pripomienku. Pred pár dňami som dostala email od mojej čitateľky, ktorá odoberá newsletter z Internet-marketing-strategie.sk. Ohlásila som svoj kurz na tvorbu webstránky, ktorý je platený a v odpovednej správe stálo: „rada by som prišla ja na váš kurz, no očakávala som, že je to podpora pre ženy a nie zárobková činnosť.“

Nuž, jednak si daná osoba neuvedomila, že píše o e-ženách, pričom išlo o moju súkromnú komerčnú aktivitu, a na druhej strane chcela pomoc zadarmo.

Rada by som znova vysvetlila určenie E-zeny.sk a aktivity nášho občianskeho združenia. Samotný názov OZ hovorí o tom, že sme nekomerčná inštitúcia. NIKTO nám nedáva peniaze, nedotuje nás a nemáme príjem ani z EU fondov, ani z iných zdrojov.
Všetky náklady, ktoré združenie má (a nie je ich málo), hradíme z členského a z veľkej miery z našich súkromných podnikaní. E-ženy pre Gabiku a mňa nie je zárobková činnosť. Robíme to s nadšením a s hlbokým presvedčením, že ak vieme pomôcť, pomôžeme.

Tak sa teraz obraciam na vás, čitateľky E-zeny.sk.
Skúste si to prepočítať. Ak vycestujeme z nášho bydliska, ak namiesto času venovaného našej rodine a práci dávame svoj čas „cudzím“ ľuďom len preto, aby sa im darilo viac, je na mieste, ak si občas vypýtame vstupné na naše workshopy? Cesta do Banskej Bystrice, alebo do Košíc z Dunajskej Stredy či zo Senca nie je zadarmo. Ak cestujeme ďaleko, tak potrebujeme aj prespať. Tiež to nie je zdarma. A to už nehovorím o čase, ktorý by sme mohli investovať radšej do vlastnej práce, ktorá nám prináša peniaze na živobytie.

Tento list nemal byť o tom, že sa sťažujem/e.
Chcem/e vám s Gabikou len povedať, že to, ak neprídeme do iných končín Slovenska, nie je z našej nevôle, ale ako reakcia na ľahostajnosť cieľovej skupiny. Ak ženy, pre ktoré workshopy organizujeme, nemajú záujem prísť na osobné stretnutie, potom budeme ignorovať aj emaily s obsahom: „prečo neprídete aj k nám, stále máte akcie len v Bratislave“.

Na záver
Ako posledný pokus vyhlasujeme nasledovné mimobratislavské termíny:

17.10.2013 – Banská Bystrica, workshop s Gabikou Revickou a Monikou Jakubeczovou – viac info na webstránke TU
26.11.2013 – Žilina, Raňajky s E-ženami s Monikou Jakubeczovou o 10,00hod. (miesto upresníme)
10.12.2013 – Prešov, Inšpiratívne raňajky s Monikou Jakubeczovou a Valikou Petrovou o 10,00hod. (miesto a podmienky upresníme)

Na základe týchto stretnutí sa rozhodneme, či v budúcnosti budeme robiť akcie len v hlavnom meste Slovenska, alebo vycestujem aj do ďalších miest.

Pevne verím, že tento list prijmete ako vysvetlenie a tak, ako je to naozaj myslené. Naďalej sa budeme s Gabikou snažiť pomáhať ženám podnikať na internete a nielen to. Rozširujeme oblasti, v ktorých vám budeme prinášať kvalitné informácie.
Najbližšou veľkou udalosťou okrem súťaže E-žena roka 2013 je konferencia:
Z každého rožka troška“, ktorá sa bude konať 18.11.2013 v Bratislave.
Privítame na nej aj zahraničného hosťa a tiež prednášajúcu, ktorú veríme, že veľa kreatívnych žien ocení. Viac informácií na E-zeny.sk už čoskoro.

Monika Jakubeczová

PS: Tento list som naschvál dala ako článok, aby ste v prípade potreby mohli komentovať. Vítam/e verejnú diskusiu :-)

Komentárov 

 
+4 # 2013-10-09 21:08
Dobry den p. Monika,

do mailu pravidelne dostavam Vase pozvanky na Ranajky v BA a pod. Kedze aktualne zijem vo Francuzsku, nikdy som sa Vasich akcii nemohla zucastnit. Ja vam vsetkym velmi fandim a obdivujem akym pokojnym a diplomatickym tonom ste tento list napisali. Ja ako podnikavy typ (vlastnu aktivitu zatial bohuzial nemam, ved vsetko stoji peniazky) presne viem, ake naklady akakolvek organizacia ci uz NO alebo ina, moze mat. Pokial vsak niekto, kto chce podnikat, sa cuduje tomu, ze je nejake skolenie alebo workshop spoplatneny, nemal by ist do podnikania. V tomto svete nic nie je zadarmo. Vase ceny su velmi vyhodne a prijatelne a preto si myslim, ze na takychto poznamkach by ste mali skor zasmiat.
Budem vas sledovat aj nadalej, drzat vam palce a dufat, ze jedneho dna sa mi podari zucastnit sa nejakej vasej akcie :)

Vela odvahy a malo stresu

S pozdravom

Silvia z FR
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 06:06
Veľmi sa ospravedlňujem, ale omylom som asi ťukla na červený prst. Úplne súhlasím a dávam za pravdu tomu, čo píšete. Takže dávam pozitívny hlas, zelený prst. Keďže mám doma prváčku a mám problém sa zamestnať na jednosmenku, tiež som uvažovala o podnikaní na internete. No, v čom? Je príliš velikánska konkurencia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+5 # 2013-10-09 22:36
Presne ako pise pani Silvia z FR, kto podnika vie, ze nic nie je zadarmo. Chcela by som vidiet, kto by vydrzal tolke roky robit taku cinnost/osvetu ako vy pre nase pekne oci. A naozaj je tazke byt roky sucastou niecoho a nevzbudzovat dojem, ze to clovek robi iba pre svoj vlastny "marketing". Pripadne si to kazdy moze skusit a zalozit vlastne OZ a udrziavat ho zive. Zarucene, 99 percent zien by to nestihlo, lebo mame dost co robit, aby sme si uhnali nase vyplaty a nie mesacne niekolko dni ine zeny podporovat, pripadne skolit ako zacat podnikat. :) Ze je tak? No ale nie je problem ak damy chcu, kludne mozte pozvat "profi" lektorov na kurz tvorby webstranok a urcite nebude stat co stoji. Kazdy kto sa vyzna, vie. Dvojdnove IT kurzy vedia vystupat az do 1000 - 2500 eur. Tu sa bavime o smiesnych sumach a teda nech sa nikto nehneva, ale odovzdavat svoje vedomosti v mojom odbore by som ani ja nesla zadarmo inych svojmu remeslu. Krasny den vsetkym sikovnym e-zenam prajem. :) Linda
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2013-10-10 05:48
Monika, klobúk dole! Súhlasím s Lindou. Dnes vám konkurencia, a dokonca ani priateľ nepovie návod, ako byť úspešný. Som síce súčasťou tímu, preto mi možno neprináleží písať, ale počúvam ohlasy aj tých málo žien čo prídu na Raňajky na východe. Sú nadšené, lebo nemajú sa na koho obrátiť, nemajú sa ani s kým porozprávať a nik tu nič zadarmo nepovie. Milé dámy, hovoríme a celý čas sa predsa bavíme o podnikaní. A z definície podnikania predsa vyplýva, že je to činnosť ktorá prináša zisky.. tak sorry, ale myslieť si naivne že niekto vám odovzdá návod na vaše zisky zadarmo je surovo sebecké. Gabika a Monika, robíte to absolútne fantasticky!! Myslím, že ste množstvu žien pomohli, a radi vám za to zaplatili. Mne určite, a neboli to malé prostriedky, ktoré som míňala, aby som za vami chodila do Bratislavy až z Prešova. Tie, ktoré nepochopili svet podnikania, žiaľ nemajú čo robiť medzi podnikateľmi a preto sa možno ani nikdy nikam neposunú. Je to ich slobodná voľba. Valika
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 06:44
Dobrý deň som rada že táto web stránka je určená na pomoc pri podnikaní váš web sledujem ale žiaľ zatiaľ mi termín stretnutí nikdy moc nevyhovoval z dôvodu že som momentálne sama na 3 deti (manžel je dlhodobo odcestovaný v zahraničí) a pomoc od rodičov očakávať nemôžem. Určite ak sa podarí tak na vaše stretnutie s radosťou prídem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Zuzana Karabinová 2013-10-10 07:02
Suhlasim s Miriam, jedná sa o ranajky, teda pochopitelne sa konaju rano, mamicky na materskej alebo zamestane zeny, ktore uvazuju o osamostatneni sa, si mozno nemozu dovolit volno dopoludnia...neviem, mozno sa mylim. Ja by som si ranajky s Monikou nenechala ujst, skooda, ze zuscastnit sa mozem iba raz :(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2013-10-10 07:24
Milá Zuzana, ďakujeme za dôveru a veru Raňajky sú len pre nečlenky - na jedno stretnutie. Ak sa Vám páčilo byť s nami, radi Vás privítame na inšpiratívnom stretnutí, ktoré je ale pre členky OZ. Prajeme správne rozhodnutia a veľa úspechov!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 07:26
A ešte malá poznámka k názvu. Raňajky je dnes už len prevzatý názov, ktorý sme začali používať, keď pred rokmi sme stretnutia mali naozaj ráno. Už asi druhý rok ich mávame okolo obeda, občas o 15,00 a raz sme už mali aj o 17,00hod Tak nech vás dámy neodradí názov...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 07:43
Milé dámy, úplne súhlasím s listom, aj s vašimi názormi. Sama som zakladala pred časom OZ a už v začiatkoch to chcelo financie. Cena kurzov je úplne OK, sama som bola len na Raňajkách v Prešove, a aj keď by som rada prišla aj na kurzy, nemôžem sa uvoľniť z práce - nedostatok dovolenky. Chcela som rozbehnúť vlastnú webstránku, ale akosi v tom zlyhávam, no stále verím, že správny čas ešte príde... takže, podporujem a som rada že ste
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2013-10-10 08:10
Ach, jaj, je az neuveritelne, ze clovek musi taketo veci vysvetlovat. Dievcata, nedajte sa znechutit. Robite az nadstandard a len slepy a hluchy si to nevsimne. Sama som si uz niekolkokrat za Vase sluzby zaplatila (2x seminar) + RIM balik a musim potvrdit, ze nielenze cena bola prijatelna, ale hodnota obsahu vysoko prevysovala mnou zaplatenu ciastku. Ked clovek vsetky tieto cenne rady a skusenosti pretavi do vlastnej praxe, donesie mu to neporovnatelne viac ako co na uvod zaplatil. Ked niekto nie je ochotny investovat do vzdelania, ci pracovat na sebe, nepomoze mu ani kurz zdarma.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 08:13
Milé dámy, ďakujeme za podporu. Veľmi si to vážime!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 08:51
Tiež som si zaplatila nejaké kurzy aj Rim balík od pani Moniky. Ceny sú prijateľné.Vidím tam aj snahu pomôcť a odovzdať niečo z toho čo vedia. Ale aj tak je to o podnikaní aj keď v tomto prípade pravdepodobne nie s veľkým ziskom. Ale kto dnes podniká a pracuje zadarmo? Každý za peniaze, každý sa potrebuje uživiť. A samozrejme sú tam aj tie náklady.
Chápem aj druhú stranu. Nik nevie ako sa žije mimo Bratislavy. Aj tieto prijateľné ceny si väčšina jednoducho nevie zaplatiť aj keď veľmi chce podnikať a vymaniť sa z tejto biedy. Aj prísť na východ a stredné Slovensko je široký pojem. Pre mnohých je to aj tak ďaleko. Možno majú o tom inú predstavu. Zrejme si myslia, že E-ženy sú financované z iných zdrojov a budú to mať zadarmo, čo je omyl. Asi tak si ja vysvetľujem maily a následnú ne-účasť.
Nie je v silách E-žien vyhovieť všetkým a spasiť svet - obrazne povedané. Na to majú páky a moc iní, tím je to ale jedno - žiaľ.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2013-10-10 13:47
Citovanie Oľga M.:
Aj prísť na východ a stredné Slovensko je široký pojem. Pre mnohých je to aj tak ďaleko.... celkom by som nesúhlasila, pretože školenia bývajú v Bratislave a zúčastňujú sa na nich ženy z celého západného Slovenska, dokonca je teraz školenie v Dunajskej Strede, a určite na ňom nebudú ženy len z Dunajskej Stredy... Ja mám Blavu cca 1,5hod. cesty a DS ešte o hodinu ďalej ... mám záujem, pôjdem a dokonca si v práci beriem aj dovolenku ... ako sa hovorí: kto chce, možnosti si nájde, kto nechce, nájde výhovorky.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-11 08:13
Áno, máte pravdu. Ja som cestovala na školenia aj do Bratislavy aj do Dunajskej stredy až zo stredného Slovenska vyše 3 hodín. Ťažko som na to vyčlenila peniaze ale chcela som a šla som. Lenže ja som hovorila o inej skupine ľudí o skupine, ktorá veľmi chce len jednoducho nemôže - poznám to. Takýchto ľudí je najviac. Druhá vec je, že by sa nemali dožadovať školení mimo Bratislavy keď vedia, že aj tak nebudú môcť prísť. Je to ťažké.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2013-10-10 12:40
jj, mám v práci plnú kanceláriu kolegýň, ktoré NEMAJÚ záujem o školenie, za ktoré sa platí (jedine, že by im to zaplatila firma)... lINDA to vystihla presne: odborné školenia dnes stoja sumy vysoko prevyšujúce ti vaše ... dnes si ľudia neuvedomujú, že podstatné a dôležité informácie stoja peniaze, pretože ich majú plný internet ... držím palce a na web stránky prídem :o)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # 2013-10-10 15:56
dobrý deň, veľmi rada by som sa zúčastňovala Vašich stretnutí, ale som vedená na úrade práce, som nezamestnaná, som ,,výbehový typ" nikto ma do práce nechce, a ked áno tak za nehorázne smiešne peniaze, za kt. nezaplatím ani mesačné poplatky, a skutočne nemám možnosť sa zúčastniť, z prozaických dôvodov. Viem že návod na podnikanie nemôže predsa niekto odovzdať zadarmo, poznám to sama, ale momentálne som sama uzatvorená v bludnom kruhu, nemôžem podnikať lebonemám prachy a prachy nemám lebo nerobím nič preto aby som rozbehla niečo svoje, :o)) robila som už všeličo, hlavne MLM....chcela som si založiť stránku, ale nie je to také jednoduché,,,,d ržím Vám všetkým palce a hned ako sa mi situácia zlepší, určite prídem. som z BA. zadarmo sa informácie neodovzdávajú, ľudia si potom nevážia nič...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2013-10-10 16:38
Milé ženy, čo povedať, skôr je tu na mieste otázka, prečo je rozdiel medzi chcem a urobím. Bráni v tom strach, sebavedomie, či nie je definovaný dôvod prečo napr. cestovať 50, 100, 200 km. Keď si spomeniem na všetky príbehy úspešných ľudí i to prečo som ochotná cestovať, vzdelávať sa a platiť za to peniaze, tak je to vždy len jeden. Dáva mi to zmysel a je to v súlade s mojou víziou a to mi dáva potrebnú silu na realizáciu. Preto hľadajte po čom v skutočnosti túžite a ak to nájdete urobte preto všetko, aby ste to zrealizovali. Šťastné dni:)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2013-10-10 18:04
dobry den, reagujem na tento clanok>> http://www.e-zeny.sk/monika/707-osobny-list

Som z Kosic a sledujem vase aktivity, paci sa mi Vase nasadenie pomahat zenam, ktore su presvedcene, ze chcu podnikat ale nevedia kde zacat. Viete v com vidim problem s ucastou na Ranajkach a Workshopoch? Problem je ze tieto aktivity su pocas pracovneho dna-pracovneho tyzdna, kedy su pracujuce zeny v praci a nevedia sa uvolnit. Potrebujete zobrat dovolenku a kto ma male deti vie aka je taka dovolenka vzacna. To je vsetko- Zelam Vam obom len to najlepsie a dakujem. Gabika
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Bohumila Ďurišová 2013-10-11 10:50
Musím povedať, že Linda presne vystihla aj môj názor. Ja verím, že keď sa naozaj chce, všetko ide. Ak už teraz hľadáme výhovorky, prečo to nejde, tak to zrejme asi naozaj nechceme. Môj názor je, že zo zamestnaním to v tomto štáte bude len horšie, preto využime, čo sa dá. Ak neurobíme niečo INAK, nikam sa neposunieme, nič sa nezmení. Sama som na RD, a nestíham všetko, čo by som chcela, ale snažím sa aspoň niečo, vždy je to lepšie ako nič. Na raňajkách som bola pred dvomi rokmi a vrelo odporúčam, je to dobrý odrazový mostík. Už len stretnúť iné ženy s podobným snom ako vy. Veľká motivácia! Želám vám správne rozhodnutia, dámy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2015-01-09 11:25
Hello to every one, it's in fact a pleasant for me to visit this site,
it includes important Information.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # WriteEssay 2017-07-25 11:51
Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to write my essay
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BestEssay 2017-07-25 18:55
Best Essay Writing Service at EssayErudite.com

Looking for the best essay writing service can turn into a pain in the neck especially if you are not an experienced essay buyer.
EssayErudite.com is well known among students from the USA, UK, Canada and Australia.
We provide a superior writing assistance and handle all types of academic papers ranging from dissertations and thesis statements to reviews and coursework.
Whatever the challenge is, you can always count on us.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # EssayForMe 2017-07-25 19:12
We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You Write My Essay for Me ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an essay writing help
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Dacadtrono 2017-07-25 20:54
Purchase Female Destroyed Cotton Ninth Pants Leisure Boyfriend Jeans 16.25$, sku#208702603
sku0712ck.
http://montessorimaterials.org/Forum/viewthread.php?tid=1169549&page=1#pid1220975
http://l2nation.com/forum/index.php?topic=1029473.new#new
http://growmarley.com/foro/index.php?topic=209753.new#new
http://geocachingchile.cl/foro/index.php?topic=776933.new#new
http://candypopglaze.com/showthread.php?p=280885#post280885

http://www.bjbet.com/forum/index.php?action=vthread&forum=27&topic=9406&page=39923#msg1118177
http://oldestprof.com/phpbb/viewtopic.php?f=2&t=4963
http://www.militair.net/forum/viewtopic.php?f=58&t=151716&sid=6b6ca65d8a249e23256ae618d4c93cd9
http://club-hack.tk/viewtopic.php?f=23&t=26357
http://www.manuza.com/forum/index.php?topic=10462.new#new
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # EssayPaper 2017-07-26 08:43
EssayErudite.com is the web's leading provider of quality and professional academic writing.
When it comes to essay writing, an in-depth research is a big deal. Our experienced writers are professional in many fields of knowledge so that they can assist you with virtually any academic task. We deliver papers of different types: essays, theses, book reviews, case studies, etc.
We have thousands of satisfied customers who have already recommended us to their friends. Why not follow their example and place your order today?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Dacadcet 2017-07-26 09:03
Ordering Original Vapecige SD75 TC Box Mod 77.91$, sku#194638301
sku0712ck.
https://en.gravatar.com/genericsilagra: https://en.gravatar.com/genericsilagra
http://huntforum.ru/viewtopic.php?p=1529651#1529651
http://aub.org.ua/forum/viewtopic.php?f=15&t=1270
http://www.rxhteamclub.com/index.php?topic=282336.new#new
http://forum.aspirinby.org/viewtopic.php?f=72&t=972435
http://uh446662.ukrdomen.com/viewtopic.php?f=8&t=669

http://www.trackmyimei.com/forum/index.php?topic=24894.new#new
http://masquematematicas.com/viewtopic.php?f=4&t=247342
http://forum.shtylm.com/index.php/topic,104169.new.html#new
http://www.datingmadeeasier.com/viewtopic.php?f=14&t=23370
http://forum.technicaldiving.ie/index.php/topic,16550.new.html#new
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # EssayPaper 2017-07-26 11:24
EssayErudite.com is the web's leading provider of quality and professional academic writing.
When it comes to essay writing, an in-depth research is a big deal. Our experienced writers are professional in many fields of knowledge so that they can assist you with virtually any academic task. We deliver papers of different types: essays, theses, book reviews, case studies, etc.
We have thousands of satisfied customers who have already recommended us to their friends. Why not follow their example and place your order today?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ThesisWriting 2017-07-26 11:55
Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy thesis writing service: https://essayerudite.com/thesis-writing-service/ and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a thesis writing service. EssayErudite is certainly the best place for that.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Donnacrivy 2017-08-01 00:16
Yesterday i read some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i want a best, some premium omega 3 fish oil. I've found this carlson omega 3 : https://www.omega-3.club/premium-fish-oil-carlson.html . What do you think about this Carlson brand?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Donnaacido 2017-08-01 00:48
Day ago i read some amazing info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i need a best, some premium omega 3 fish oil. I've found this carlson omega 3 : https://www.omega-3.club/premium-fish-oil-carlson.html . What do you think about this Carlson brand?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-01 16:50
Day ago i read some amazing info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-01 17:25
Day ago i read some shocking info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not 100% sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna purchase it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MariaQuax 2017-08-01 21:17
Мечтаете разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений помогут интим-товары

Один из самых востребованных методов достичь сильных ощущений – купить вибратор. С его помощью легко добиться дополнительной симуляции эрогенных зон. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу эмоциональную связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.
Также среди секс-игрушек распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы точно найдете то, что придется по вкусу вам обоим.
Стоит заметить: купить презервативы, вакуумные помпы, вагинальные шарики,фаллоимм итаторы, и прочие секс-игрушки вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # SUJohnaTuh 2017-08-01 23:19
как быстро и эффективно похудеть http://диетоника.товар-топ.рф
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # quedDoorkTede 2017-08-02 06:54
Съемную РЅРµ зеркальРЅСѓСЋ тонировРєСѓ СЃРІРѕРёРјРё руками: https://avto-signal.cf/kakrabotaettonirovka/2147-semnuu-ne-zerkalnuu-tonirovku-svoimi-rukami.html
sss online inquiry loan balance Norwalk Connecticut: https://norwalk.epoch-life.net/calculators/6029-sss-online-inquiry-loan-balance.html
best family movies to rent: https://center.renthop.net/place/10248-best-family-movies-to-rent.html
РќР°РґРµР¶РЅРѕС ЃС‚СЊ дилинг центров форекс: https://forex-broker-invest.ru/strategii/3523-nadezhnost-diling-centrov-foreks.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-02 07:57
Day ago i read some cool info about Omega 3 stuff and now i really wanna buy it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to buy it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-02 08:28
Day ago i read some shocking info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MariaSr 2017-08-02 15:05
Хотели бы как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут игрушки для взрослых

Один из самых востребованных способов достигнуть невероятных ощущений – купить вибратор. С его помощью легко добиться дополнительной симуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своему партнеру. Это упрочит вашу эмоциональную связь и поможет стать более раскованными друг с другом.
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы скоро отыщите то, что придется по вкусу вам и партнеру.
Стоит отметить: купить презервативы, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы , вакуумные помпы, и другие интим-товары вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-02 22:23
Day ago i read some amazing info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-02 23:04
Day ago i read some cool info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-03 12:51
Yesterday i got some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to buy it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-03 13:26
Yesterday i read some cool info about Omega 3 stuff and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to buy it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-04 02:37
Yesterday i got some interesting info about Omega 3 stuff and now i really wanna get it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to purchase it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-04 03:15
Day ago i read some amazing info about Omega 3 foods and now i really wanna get it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-04 16:32
Day ago i read some shocking info about Omega 3 stuff and now i very wanna get it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-04 17:11
Day ago i read some shocking info about Omega 3 stuff and now i really wanna get it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to purchase it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-05 07:25
Day ago i got some interesting info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-05 08:04
Day ago i read some shocking info about Omega 3 foods and now i really wanna get it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-06 00:39
Yesterday i read some amazing info about Omega 3 stuff and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-06 01:32
Day ago i got some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to purchase it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-06 17:34
Yesterday i read some amazing info about Omega 3 stuff and now i really wanna get it. But i'm not 100% sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-06 18:17
Day ago i got some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna get it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-07 10:19
Yesterday i got some amazing info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-07 10:57
Day ago i got some interesting info about Omega 3 stuff and now i very wanna get it. But i'm not really sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-08 02:29
Day ago i read some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not 100% sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-08 03:04
Yesterday i got some amazing info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-08 18:24
Day ago i got some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i wanna purchase it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-08 19:03
Day ago i read some interesting info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Vacadcet 2017-08-09 04:52
Purchase Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier 149.99$, sku#161041301 - Air Purifier
sku0712ck.
http://ink-larp.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=37605
http://ink-larp.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=37606
http://ink-larp.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=37607
http://borssat.com/showthread.php?p=186375#post186375
http://borssat.com/showthread.php?p=186373#post186373

Purchase Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier 149.99$, sku#161041301 - Air Purifier: http://ink-larp.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=37605
Order Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier 149.99$, sku#161041301 - Air Purifier
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-09 11:37
Yesterday i got some shocking info about Omega 3 stuff and now i very wanna get it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to purchase it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-09 12:16
Day ago i read some cool info about Omega 3 stuff and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-10 04:13
Yesterday i read some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-10 04:48
Yesterday i read some amazing info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not really sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to buy it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-10 20:03
Yesterday i got some interesting info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to get it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-10 20:40
Day ago i read some amazing info about Omega 3 stuff and now i very wanna buy it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna purchase it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-11 12:21
Yesterday i read some shocking info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-11 12:58
Yesterday i read some amazing info about Omega 3 stuff and now i very wanna buy it. But i'm not absolutely sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i want to get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # DannyJap 2017-08-12 02:11
ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-12 05:12
Yesterday i read some cool info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not really sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna get it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-12 05:48
Day ago i got some interesting info about Omega 3 stuff and now i really wanna buy it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to purchase it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Vacadtrono 2017-08-12 20:40
Buy CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook Tablet PC with Keyboard 254.77$, sku#200883901 - Tablet PCs
sku0712ck.
http://forum.predmet.kz/viewtopic.php?f=4&t=119156
http://forum.predmet.kz/viewtopic.php?f=3&t=38937&p=261451#p261451
http://diamondsubliminals.com/forum/showthread.php?tid=112642
http://diamondsubliminals.com/forum/showthread.php?tid=112653
http://diamondsubliminals.com/forum/showthread.php?tid=112648

Purchasing CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook Tablet PC with Keyboard 254.77$, sku#200883901 - Tablet PCs: http://forum.predmet.kz/viewtopic.php?f=4&t=119156
http://nisabt.pw/buy_[cenzurovane slovo]_super_ac tive_pills.html
Ordering CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook Tablet PC with Keyboard 254.77$, sku#200883901 - Tablet PCs
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-12 21:28
Day ago i read some shocking info about Omega 3 foods and now i very wanna get it. But i'm not really sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna buy it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-12 22:07
Yesterday i read some shocking info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not 100% sure which pluses will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to buy it with lowest price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Vacadcet 2017-08-13 09:25
Purchase Xiaomi Bluetooth 4.0 Smart Weight Scale 43.99$, sku#209258001 - Body Scale
sku0712ck.
http://forum.liceydgtu50.ru/index.php?/topic/54187-purchasing-xiaomi-redmi-note-4-4g-phablet-15899-sku197400113-cell-phones/page-3#entry56774
http://phpbb.foxwolf.me/viewtopic.php?f=4&t=79889
http://phpbb.foxwolf.me/viewtopic.php?f=4&t=79889&p=98995#p98995
http://www.givnews.ru/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=5812#postid-6330
http://www.cezas.waw.pl/towary,2?search=Ordering%20ILIFE%20V5S%20Pro%20Intelligent%20Robotic%20Vacuum%20Cleaner%20169.99%24%2C%20sku%23209354802%20-%20Robot%20Vacuum

Buy Xiaomi Bluetooth 4.0 Smart Weight Scale 43.99$, sku#209258001 - Body Scale: http://forum.liceydgtu50.ru/index.php?/topic/54187-purchasing-xiaomi-redmi-note-4-4g-phablet-15899-sku197400113-cell-phones/page-3#entry56774
http://nisabt.pw/tadalis.html
Purchase Xiaomi Bluetooth 4.0 Smart Weight Scale 43.99$, sku#209258001 - Body Scale
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-13 14:22
Yesterday i read some interesting info about Omega 3 stuff and now i really wanna buy it. But i'm not really sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and now i wanna purchase it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Pearlmic 2017-08-13 14:55
Yesterday i got some cool info about Omega 3 foods and now i very wanna buy it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've got this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to get it with good price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Dol11larStah 2017-08-13 21:43

http://rrr.regiongsm.ru/32

Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Новокубанск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Под КЛЮЧ

Подробнее... Благоустройство -Краснодар.РФ ... 8861 24 1 23 45
_______________ ____________
ттк. благоустройство и содержание территорий. озеленение местности
образец письма на благоустройство двора
благоустройство офисов
благоустройство дворов пермь
муп благоустройство г. ростов-на-дону
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # PearlVew 2017-08-14 08:12
Day ago i read some amazing info about Omega 3 foods and now i really wanna buy it. But i'm not 100% sure which benefits will i have. I've found this omega 3 info : https://buy-omega-3.com , and currently i want to get it with best price. Any idea?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Avia777Muh 2017-08-16 08:18
Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы. по МИРУ - 50%| Телеграмм @AviaRussia только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональн ые счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые авиабилеты акции s7 авиакомпаний скидки
покупка авиабилетов онлайн дешево
купить авиабилеты дешево официальный сайт s7
авиабилеты цена прямые рейсы дешево
билеты сочи москва авиа дешевые
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Fanniecow 2017-08-16 19:37
Day ago i got new interesting info about Omega 3 foods and now i really wanna purchase it. But i need a best, only premium omega 3 fish oil. I've found this premium omega 3 fish oil : https://www.omega-3.club/premium-fish-oil-carlson.html url. What do you know about Carlson name?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Fannieduawl 2017-08-16 20:13
Yesterday i got new interesting info about Omega 3 stuff and now i really want to get it. But i want a best, some premium omega 3 fish oil. I've found this premium omega 3 fish oil : https://www.omega-3.club/premium-fish-oil-carlson.html url. What do you think about this name?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Avia777En 2017-08-16 20:45
Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы. по МИРУ - 50%| Телеграмм @AviaRussia только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональн ые счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые билеты +на самолет без пересадки
недорогие авиабилеты +в европу
озон купить авиабилеты дешево аэрофлот
авиабилеты купить онлайн дешево туту ру
авиабилеты со скидкой
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame