Ako vytvoriť efektívnu webstránku

Pred týždňom som mala stretnutie s klientkou, ktorá sa rozhodla obnoviť svoju existujúcu webovú stránku. Podobne rokovania zvyčajne prebiehajú  vo forme rozhovoru, no tentokrát  pani podnikateľka presne vedela čo chce, ukázala mi svoju predstavu cez power point prezentáciu, odovzdala mi všetky podklady na DVD a myslela si, že naše stretnutie týmto končí. Nekončilo...

Väčšina podnikateľov - budúcich majiteľov webových prezentácii svojej firmy - sa domnieva, že stačí na stránku dať produkty spoločnosti a sídlo a klienti z internetu sa budú hrnúť. Je to omyl!

Snažila som sa vysvetliť pani podnikateľke, že obrázky nestačia na to, aby ju potencionálni klienti našli. Jedna zo závažných chýb je aj názov domény. Veľa firiem si dáva doménu (adresu webu) vo forme: www.našafirma.sk. Prečo je to zlé? Ako teda vylepšiť podobné stránky, keď ich už máte v tejto forme?

Doména webstránky je prvým identifikátorom pre Google, keď triedi weby pri vyhľadávaní. Máte oveľa väčšiu šancu dostať sa na vyššie pozície vo vyhľadávačoch, ak sa váš web volá Top-kravaty.sk ako keby ste mali nazov firmy JMtextil.sk. Ja svojim klientom odporúčam zakúpiť si obe domény a nastaviť ich tak, aby sa cez obidva názvy dostali čitatelia k stránke spoločnosti.

Ako som už spomínala, nestačí, ak je na webstránke veľa obrázkov a žiadny text. Niektorí riešia veľa textu vo forme PDF dokumentov, ktoré pridajú na web, nech si ich čitateľ stiahne. Toto je podobné riešenie, ako zahltenie webu obrázkami. Text je kráľ! Je to pravidlo pre úspešné internetové prezentácie. Veď si len dajte do vyhľadávača nasledovné: "content is king". V roku 2009 bolo na toto slovné spojenie v Googli 235 miliónov odkazov. Dnes je to už 868 miliónov. Prečo asi?

Moje odporúčanie:

Ak tvoríte webovú stránku, obrázky a fotky produktov sú dôkležité, ale nezabúdajte na veľa obsahu. Ideálne by bolo, keby ste textovú časť sústavne dopĺňali.
Ak máte obsah (návody a popisy) v PDF formáte, je to skvelé, lebo ich môžete priložiť na stiahnutie. No obsah týchto dokumentov pridajte v textovej podobe na web. Pomôžete tým sebe, keďže Google bude mať čo skenovať na vašej stránke a tak vás bude môcť odporučiť na vyšších pozíciách, ak niekto bude hľadať práve tú informáciu, o ktorej píšete vy na svojom webe.
Toto odporúčanie platí aj pri klasických eshopoch, ale k tomu sa vrátim v ďalšom článku.

Je pochopiteľné, že podnikatelia, ktorí si chcú dať vytvoriť webovú stránku nevedia, ako biznis na internete funguje. Oni sú profesionáli vo svojom obore a očakávajú, že partner, ktorý ich webstránku bude pripravovať, najlepšie vie, čo podnikateľ potrebuje. Bohužiaľ nie je tomu vždy tak.
Aj z toho dôvodu vznikol pred rokmi môj produkt RIM balík (revolučný internet marketing), ktorý obsahuje (okrem iného) aj princípy správneho a efektívneho fungovania webstránok.
Za tie roky je veľa spokojných klientov, ktorí si RIM pochvaľujú, no boli aj takí, pre ktorých je cena produktu privysoká. K môjmu rozhodnutiu "rozkúskovať" RIM balík ma priviedli dve skutočnosti:

1. umožniť produkt kúpiť po častiach, akoby na splátky, pričom po každej splátke získava zákazník časť RIM balíka,
2. každý, kto pripravuje webstránku, je na inej vedomostnej úrovni. Niekto potrebuje informácie od základov, niekto chce vedieť len ako zvýšiť návštevnosť a ako riešiť SEO a iní zas potrebujú len osvedčené tipy a triky na vylepšenie už aj tak funkčného a zarábajúceho webu.

Pre tých, ktorých zaujíma ako vytvoriť efektívny a zarábajúci web, môže si teraz produkty objednať v AKCIOVEJ CENE do konca mesiaca. Od 1.3.2012 sa navýšia o 20%, keďže budú v predaji s pripočítaným DPH.

Viac informácií nájdete na domovskej stránke produktov.

Prajem vám veľa úspechov!
Monika Jakubeczová

 

Komentárov 

 
0 # František 2017-02-09 09:30
Monika vďaka za super tipy. Áno je to veľká pravda, že stránku je potrebné budovať. Ľudia jednoducho sami neprídu. Ak to však robíte správne, tak ich môže prísť na Váš web naozaj veľa. Pokiaľ hľadáte solídne riešenie pre svoj web, potom odporúčam toto video. Pozrite si, ako vytvoriť web stránku ľahko a rýchlo: https://www.youtube.com/watch?v=zaLRoECC3i8
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Lora 2017-05-15 23:36
I am so happy to read this. This is the kind
of manual that needs to be given and not the
random misinformation that is at the other blogs.
Appreciate your sharing this greatest doc.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame