Príbeh jednej úspešnej webstránky

Keď som sa začala zoznamovať s tvorbou webstránok, vedela som o tom asi toľko, koľko dnes viem o výskumoch NASA. Vedela som, že to existuje ale ani odbornú kvalifikáciu ani vedomosti som o tom nemala.

Ale na internete som našla informáciu, že existuje spôsob ako pripraviť eshop bez toho, že by človek vedel programovať. Systému, ktorý to celé dokáže sa hovorí CMS, čiže redakčný systém.
Redakčný systém znamená, že webová stránka je už naprogramovaná, vy ju musíte len "redigovať", administrovať.

A tak som sa začal učiť z online prístupných informácií (v tom čase ešte ani knihy neboli o tomto spôsobe práce).
Lenže viete ako to je. Naučíte sa, aplikujete informácie a keď sa to na prvýkrát podarí, ste "happy" a časom zabudnete na to, ako ste to vlastne spravili.

Tak sa stalo, že keď som tú istú operáciu chcela spraviť znova, opätovne som musela hľadať info na webe. Keď som sa pýtala múdrejších na to isté, dostala som odpoveď: ale Monika, to som Ti už raz hovoril....
A tak som si začala písať poznámky.

Veľmi rýchlo som zistila, že moje poznámky uložené v počítači sú nepraktické, väčšinou som ich ani nenašla alebo pohľadanie riešenia daného problému trvalo dlhšie ako zadať vyhľadať ho cez Google.

A tak prišiel nápad!
Keďže som už mala online svoju prvú stránku Einfo.sk, vytvorila som subdoménu Joomla.einfo.sk a všetky svoje poznámky som začala ukladať na server - namiesto do svojho počítača.
Malo to obrovskú výhodu, lebo som mala všetko na jednom mieste pekne roztriedené a hlavne mala som k nim prístup aj z iného počítača (ktorý bol napojený na Internet).

Túto stránku som nikde nezaregistrovala, nikdy som na nej cielene neriešila optimalizáciu a nevyhľadávala som partnerov pre zvýšenie pageranku.
Pravdou je, že obsah som pridávala veľmi často, veď to bolo obdobie môjho štúdia pre tvorbu webov.

A tak sa zrazu stalo niečo, čo aj mňa "položilo".
Sedeli sme u klientky, kde som potrebovala riešiť niečo s Joomla redakčným systémom. Odpoveď som hľadala v Google. Na zadný dotaz som dostala 6,5 milióna stránok výsledkov a bola som rada, že po 5 zahraničných stránkach som narazila na 6 odkaz, ktorý bol v slovenčine.
Keď som klikla na odkaz, skoro som odpadla, lebo sa otvoril môj online poznámkový zošit, čiže moja vlastná webová stránka.
Viete si to predstaviť aká som bola šokovaná?

Odvtedy sa stránka stala veľmi navštevovanou práve ľuďmi z joomla komunity.
Tento príbeh som Vám vyrozprávala preto, aby ste videli, že to ide. Ponaučení z tohto prípadu je viac, no najhlavnejšie snáď je to, ktoré hlásam ako jedno z 10 zákonov úspešného online podnikania:
Text je kráľ (Content is king - je to známe pravidlo v online svete) 

Ak naplníte svoju stránku s kvalitným obsahom, úspech Vás neminie!

Monika Jakubeczová
www.jakubeczova.sk

Ak vás zaujíma tvorba webstránok, odporúčam vám ZADARMO Rýchlokurz ako nevyhodiť von oknom 95% svojich online príjmov

 

Komentárov 

 
0 # 2009-11-10 16:33
tá stránka aj zarába?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Monika Jakubeczová 2009-11-10 18:45
Nie, tá webstránka nezarába a ani som ju nikdy neplánovala k tomuto cieľu. Momentálne slúži naozaj len pre potreby začínajúcich joomlákov, keďže jej prevádzkovanie ma nestojí nič navyše, nechávam tú stránku "bežať". Slúžila mi dobre, ale ja sama ju už nevyužívam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2009-11-10 18:53
Monika, citam vase clanky a rada by som sa spytala konkretnu vec: radsej odporucate joomlákov namiesto ostatnych redakcnych systemov - lebo je ich vela, cize joomla system je overenejsi alebo aky je rozdiel oproti ostatnym free webom? Dakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Monika Jakubeczová 2009-11-10 19:01
Ach, to je na dlho...ja sama som vyskúšala viacero redakčných systémov, zakotvila som pri Joomla. Ale Drupal je podobný, Wordpress je ideálny na blogovanie a na eshopy sú tiež RS stavané zvlášť. Nestavala by som joomlákov "nad" len mám s týmto RS-mom najviac a najlepšie skúsenosti
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Andrewsmick 2017-02-10 13:30
Специализирован ная компания работает с изготовлением, конструирование м и установкой очистительных установок «Танк» (септик).


Смотреть сериалы
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame