Daniela Vajsábelová

Daniela Vajsábelová Vyštudovala som Vysokú školu ekonomickú, fakultu riadenia, odbor automatizované systémy riadenia. Bolo to v čase, keď počítač bol veľký ako obývačka. Keďže som vyrastala v rodine, kde rodičia pracovali v obchodnej organizácii – mamina pracovala v ZDROJI na obchodnom oddelení a otec pracoval tiež v ZDROJI ako vedúci cukrárenskej výroby - moja cesta po skončení smerovala kam inam ako do Zdroja.

Pracovala som na úseku technológie výroby, kde som mala na starosti výrobu studenej kuchyne, teplej kuchyne a cukrárskych výrobkov. Po revolúcii sme sa rozhodli, že začneme podnikať v oblasti výroby a predaja cukrárskych výrobkov. Môj otec Ján Krcheň je šťastný človek, pretože jeho povolanie bolo jeho láskou a koníčkom. Bol a ešte stále je cukrár celým svojim srdcom. Začali  sme v júni v roku 1992. Pamätám si na chvíľu, keď sme mali otvoriť našu prevádzku, že som si uvedomila – tak tu prestáva sranda, teraz  je to vážne a už to bude asi navždy. Začiatky boli veľmi, veľmi ťažké. Syn mal 9 rokov, dcéra tri roky, manžel pracoval na zámorskej lodi ako strojný dôstojník – pol roka na mori a pol roka doma. Ja sama, ale za výraznej podpory mojej maminy a hlavne otca, ktorý viedol výrobu. Ja som sa starala o všetko ostatné, ale hlavne som sa učila, veď všetko bolo nové. Pamätám si, že keď som išla urobiť prvú výplatu, tak som prišla za Štefanom -bol to náš zamestnanec - a povedala som mu, že ešte neviem ako mám výplatu urobiť, že sa to musím najprv naučiť. Dnes je to smiešne ale bolo to tak. Účtovníctvo mi robila moja priateľka Jarmila a spolu s ňou sme lúskali všetky zákony, predpisy a  nariadenia, ktoré sa menili asi každý mesiac. Začiatky boli ťažké, niekedy som išla spať tak, že som sa ani nevyzliekla. Mali sme veľa práce a ja som v cukrárni trávila väčšinu času. Manžel našťastie prestal brázdiť Stredozemné more a pridal sa k nám do firmy. Domácnosť viedol on, staral sa o deti a ja som sa venovala firme. Na rodinu som nemala skoro vôbec čas. Postupne som si začala uvedomovať, že takto môj život nemôže ísť ďalej a začala som prenechávať viac priestoru vo firme môjmu manželovi. Začala som mu dôverovať a urobila som dobre. Môj otec viedol výrobu 12 rokov. Je to hlavne jeho zásluha, že naša firma dosahuje dobré výsledky. Zaviedol zodpovedný systém výroby, naučil našich zamestnancov dodržiavať technologické postupy a vdýchol našej výrobe „dušu“. Je to sladká „duša“ našej cukrárne Danela.

Vychoval si svojho nástupcu, ktorý úspešne vedie výrobu až do dnešného dňa. V našom kolektíve pracujú  niektorí naši zamestnanci už vyše dvadsať rokov. Moje krédo je, že kvalitnú prácu môže odviesť len dobrý a súdržný kolektív. Naše povolanie je veľmi živé v tom, že pracujeme s výrobkami, ktoré majú krátku dobu spotreby, nemôžeme vyrábať zákusky dopredu. Preto musíme pracovať niekedy aj dvanásť hodín denne. Zákazníka pochopiteľne nezaujíma, že niektorý zamestnanec ochorel, alebo, že máme veľa zakázok. Príde si pre svoju narodeninovú tortu a my ju máme vždy prichystanú. V tomto sú naši zamestnanci úžasní, pretože vedia, že objednávky musia  byť vybavené.

V súčasnosti do našej firmy nastupuje v poradí už tretia generácia – naša dcéra, ktorá veľmi aktívne začala pracovať v našej firme a má svoju prácu veľmi rada. Od Nového roku nám pribudne posila  - môj syn, ktorý chce vybudovať internetový obchod s našimi výrobkami. Teším sa tejto novej prílivovej vlne, pretože cítim, že je to potrebné. Spojiť skúsenosti starších  s nadšeným elánom mladších. Verím, že to bude pre našu firmu a hlavne pre našich zákazníkov prínosom...

Práca ženy - podnikateľky je náročná. Vybudovať firmu v oblasti potravinovej výroby a udržiavať si kvalitu je náročné. Takáto práca musí byť pre Vás koníčkom a láskou. Jednoducho ju musíte mať rada.Je úžasné keď spolupracuje rodina a skúsenosti a zázemie môžete prenechávať svojim nástupcom. Je úžasné, že ako som čerpala ja zo skúseností a múdrosti môjho otca, tak teraz môžu čerpať moje deti. Je krásne keď sa práca odovzdáva z generácie na generáciu. Je krásne spolupracovať...

 

Daniela Vajsábelová
www.danela.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame