Sabina Richterová

Sabina Richterová Keď sa niekedy zamyslím ako to všetko vzniklo, pretože čas beží neuveriteľne rýchlo, neviem si spomenúť na  ten presný moment. Možno preto, že za tých pár rokov online podnikania sa toho udialo veľmi veľa aj v pracovnom aj osobnom živote. Bola som na materskej dovolenke pracujúca vo firme na polovičný úväzok na 4 hodiny denne, externe študujúca VŠ  a s partnerom – hudobníkom neustále cestujúcim  mimo domova...

Vedela som,  že to budem ja, čo musím zabezpečiť všetko okolo syna, že s nástupom do škôlky prídu soplíky, kašeľ a bude treba zostať doma. Pred materskou dovolenkou som pracovala vo farmaceutickej firme ako office manager a vedela som,  že pracovný čas dlho do večera je s malým dieťaťom, ktoré ma potrebuje nereálny. Musela som sa spoľahnúť,  tak ako mnohokrát v mojom živote, sama na seba a niečo vymyslieť. Zhoda náhod – nákup v zahraniči...  jeden katalóg v ruke a nápad, idea .....rozmýšľanie, študovanie knižiek, zákonov,  surfovanie  po internete, kontaktovanie zahraničných výrobcov... počítanie, prvé prekážky a ich prekonávanie .... a zase rozmýšľanie... Všetko však zapadalo neuveriteľne do seba...mesiace učenia sa, príprav a práce a tak vznikol vo februári roku 2008 internetový obchod www.detskahracka.sk.

Mojim hlavným cieľom bolo a je prinášať na slovenský trh hračky pre deti predovšetkým zmysluplné, originálne a hlavne kvalitné a bezpečné. Nie však len predávať , ale mojich zákazníkov zorientovať a poradiť,  ktorá hračka je pre ich dieťa najvhodnejšia, pretože sa často stáva,  že nevedia,  ako vybrať správu hračku pre ich dieťa. V každodennej práci môžem využiť aj moje vedomosti a skúsenosti z práce detskej sestry a štúdia odboru ošetrovateľstvo na VŠ.

Mesiace a roky práce, neustále učenie sa, zdokonaľovanie, rozširovanie ponuky, prakticky všetky činnosti online podnikania realizujem sama s pomocou externého administrátora eshopu. Naučila som sa naozaj veľa. V roku 2011 dozrel čas aj na základe podnetov zo strany zákazníkov na otvorenie kamennej predajne v Bratislave – otvárala som ju v magický dátum 11.11.2011. A čo otvorenie predajne obnášalo? Musela som si požiadať a vybaviť podnikateľský úver, založiť s.r.o.. všetko dobre naplánovať, vybaviť, naučiť sa  podvojné účtovníctvo, vyberať zamestnancov... Predajňa je malá, komorná, s malým priestorom na hranie pre detičky a s možnosťou individuálneho prístupu k zákazníkom – malým aj veľkým ... Spätná väzba od zákazníkov, ktorých počet neustále narastá je pre mňa signálom , že zvolená cesta je správna. Som trpezlivá, mám svoje plány, ciele, predstavy a viem, že podnikanie nie je zbohatnutie zo dňa na deň alebo z roka na rok. Je to naozaj tvrdá drina vyžadujúca celého človeka. Avšak na druhej strane mi prináša istý pocit voľnosti venovať sa môjmu synovi Maximkovi  - dnes 8 ročnému druhákovi na Základnej škole. Takže zvládame 4 x týždenne plavecké tréningy, 2x týždenne hudobnú školu a množstvo ďalších aktivít. A viem, že keď ochorie,alebo sú prázdniny  mama mu je plne k dispozícii,  pretože si viem čas zorganizovať a pracovať z domácej kancelárie.  Aj napriek tomu, že popri práci a domácnosti  je voľného času málo vždy si viem utrhnúť zopár voľných chvíľ len pre seba na cvičenie, beh, štúdium talianskeho jazyka, knihy a  cestovanie. Rada zájdem do kina, divadla alebo na koncert klasickej hudby.

A čo dodať na záver ? Aj keď je to naozaj náročné a neviem čo čas prinesie som spokojná s tým,  čo som začala a do dnes dokázala a dúfam, že sa mi podarí zrealizovať ďalší projekt pre deti, ktorý mi v myšlienkach víri v hlave ...

 

Mgr. Sabina Richterova
www.detskahracka.sk

 

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame