Petronela Lakatošová

Petronela Lakatošová Na začiatku všetkého je TÚŽBA... Na začiatku mojej cesty bola túžba zabojovať proti obrazu o živote a realite, často skreslenom, ktorý nám ponúkajú dnešné média, časopisy, kino hity, či novodobé knižné tituly. Počuté, videné a hovorené v nás zanecháva stopy a ovplyvňuje naše myslenie, správanie a konanie. Či si to uvedomujeme, alebo nie. Posúva hranice. Čo bolo včera nemysliteľné, je dnes akceptovateľné. Stres, závislosti, konzumný život, násilie, korupcia, nevera, sociálne neistoty, bulvár...  Nestačíme sa čudovať. Čo sa to v tom svete deje? Samé negatívne veci.

Nezatváram si nad synonymami dnešnej doby oči, to nie. Ale keď sa poobzerám okolo seba, všímam si ľudí, s ktorými sa stretávam a nemám pocit, že synonymá dnešnej doby ich úplne vystihujú. Jasné, každý má svoje ťarchy. Ale ešte stále ctíme hodnoty,  dokážeme sa tešiť, smiať sa, robiť si radosť, pomáhať si, venovať sa záľubám a tomu čo nás baví, rešpektovať sa navzájom, byť tolerantní, prejavovať si lásku a vychutnávať si život . Dobíjať sa pozitívnou energiou.

A o tom má byť web www.pocomtuziazeny.sk. Nový portál so zameraním na blogovanie pre ženy. O veciach takých, aké sú v realite. Pozitívnych aj negatívnych, ale tak nejako vyvážene...

S myšlienkou založiť si vlastný biznis som začala koketovať po dvoch rokoch na rodičovskej dovolenke. Podnikateľské nápady sa striedali jeden za druhým. Lepšie, aj horšie. Po dôslednom premyslení som zavrhla každý z nich. Prišlo druhé bábätko, mesiace ubiehali a popri materských povinnostiach som si netrúfala pridať do svojho časového harmonogramu ďalšiu aktivitu.

Až kým... Až kým sa zrodila myšlienka založiť web určený na blogovanie pre ženy. Začala som plánovať, ako bude vyzerať a podnikať kroky smerujúce k jeho realizácii. Moje blízke okolie bolo skvelou podporou. Po trištvrte roku uzrel web svetlo sveta. Bola to drina, dať dokopy taký portál... Pre mňa, nováčika v brandži, veľký krok do neznáma.

Osud mi v čase spustenia webu ešte trochu zamiešal karty a nastúpila som neplánovane do pôvodného zamestnania, ktoré nemá nič spoločné so zameraním môjho "biznisu". Okrem jednej veci: denno-denne stretávam zaujímavé a obdivuhodné ženy, ktoré sú pre mňa inšpiráciou. Stačí si viac všimnúť mamu, sestru, dcéru, priateľku, kolegyňu a vnímať ich nielen pod touto nálepkou, ale najmä ako ženy. Každú so svojimi radosťami, starosťami, otázkami, postojmi,  záľubami a túžbami. Nie sme ideálne. Nie sme ako vystrihnuté z časopisu. No máme  čo povedať.

Portál www.pocomtuziazeny.sk má jasný cieľ. Podporiť ženy v objavení a prehodnocovaní svojich túžob. Je prístupný každému. Ponúka možnosť založiť si blog, zverejňovať články, fotografie, zapájať sa do diskusií, komentovať, reagovať. V akejkoľvek oblasti. Svoje osobitné miesto majú Šikovníci - tí, ktorí ponúkajú výrobky, služby, alebo akcie pre ženy.

Prečo práve blog? Trávime denne za počítačom na internete celé hodiny.  Klikáme, surfujeme, čítame, reagujeme. Do zbláznenia. Sem-tam, keď sa mi naskytla voľná chvíľa a bola som prejedená negatívnych správ a bulvárnych, či od reality a života obyčajnej ženy na míle vzdialených článkov, zablúdila som medzi blogy. Priznám sa, že niektoré ma uchvátili a povedala som si, že by stálo za to ukázať ich širšiemu publiku. Mať miesto, kde sa budú združovať, ktoré bude ľahko zapamätateľné a ľahko prístupné. Kde bude mať ktokoľvek možnosť zareagovať, vyjadriť sa a prejaviť sa.

Prečo pre ženy? Lebo ja som žena. Lebo mám okolo seba skvelé ženy, ktoré môžu byť na seba hrdé a majú čo povedať. Ženy odvšadiaľ...

A tak vzniklo miesto pre ženské vecičky. Miesto, kde môžeme publikovať svoje túžby, názory a  myšlienky. Miesto pre naše záľuby, ktoré môžu byť pre ostatných veľmi inšpiratívne. Miesto pre naše príbehy a pre to, čím žijeme.  Miesto, ktoré bude reálne, dynamické, odrážajúce aktuálne otázky, trendy, jednoducho nás, ženy.

Môj "biznis" vnímam ako hru. Venujem sa mu prevažne po večeroch, keď z vedľajších izieb počujem sladké odfukovanie. Teším sa z každého nového príspevku či fanúšika. So záujmom sledujem, po čom túžia ženy. Čo ženy inšpiruje, baví, zamestnáva, čomu sa venujú, čo im ponúka trh.

Písať o svojich pocitoch a zviditeľňovať sa nie je vlastné každému. Mnoho cenných názorov, myšlienok a výsledkov ženskej šikovnosti zostane nepovšimnutých, nevypovedaných.  Preto je každý nový príspevok pre mňa úspechom a potvrdením, že portál dokáže byť užitočný.

 

Petronela Lakatošová
www.pocomtuziazeny.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame