Irma Chmelová

Irma Chmelová Vyštudovala som ekonómiu v Štokholme a neskôr som si vzdelanie doplnila bakalárskym titulom z práva v Bratislave. Predtým, ako som sa rozhodla podnikať, som pracovala pre Európsku investičnú banku. Mala som na starosti veľký projekt, určený na podporu malého a stredného podnikania. Pri práci v banke som však mala často pocit, že by som chcela robiť niečo konkrétnejšie, kde by som jasne videla výsledok mojej práce a pozitívny dopad na spoločnosť a jednotlivých ľudí.

Vadila mi tiež veľká byrokracia spojená s verejným sektorom. V tom čase som sa spoznala s ľuďmi, ktorí rozbehli start-upy v rôznych oblastiach - boli to veľmi inšpirujúce príbehy, ktoré ma prinútili rozmýšľať nad podnikaním. Veľa z nich začínalo prakticky od nuly, prišli s dobrým nápadom a dnes niektorí pôsobia po celom svete. Neskôr som sa dozvedela o sociálnom podnikaní, teda akomsi podnikaní so srdcom, kde je hlavným cieľom podnikateľa zlepšiť nejaký sociálny alebo environmentálny problém, nie zisk. Takýto druh podnikania sa mi veľmi pozdával. Dlhodobo sme sa s mamou starali o starých rodičov a aj vďaka môjmu dlhšiemu pobytu vo  Švédsku som vedela, aké zaujímavé pomôcky vo svete existujú, pričom u nás sa nedali kúpiť. Najprv som ich začala nosiť starým rodičom a jedného dňa mi napadlo, že by bolo skvelé sprostredkovať tieto pomôcky aj iným ľudom na Slovensku. A tak vznikol nápad založiť portál pre seniorov a ich opatrovateľov, kde by mohli nájsť praktické pomôcky, informácie a rady.

Prvé úspechy

V apríli 2013 sa mi podarilo dostať do finále súťaže Mladý inovatívny podnikateľ a získať špeciálne ocenenie od prvej dámy SR, Silvie Gašparovičovej, za inovatívny projekt. Len pred pár dňami, 17.12.2013 mi bola udelená 2. cena v kategórii začínajúca podnikateľka v celoslovenskej súťaži Podnikateľka Slovenska 2013. V Rakúsku sa projekt ProSenior dostal v júni 2013 do finále súťaže „Social impact enterprise“.

Cieľ a motto

Uvedomujem si veľmi dobre, že staroba nie je vždy príjemná a spája sa so zdravotnými a finančnými problémami. Som však presvedčená, že môže byť aj pekná a príjemná. Práve tomu sa snažím projektom ProSenior dopomôcť. Aj preto je krédom firmy PROSENIOR slogan „pre kvalitnejší život“.

Moje hlavné motto znie „Poctivo ďalej zájdeš, aj keď to niekedy trvá dlhšie, no pocit z poctivej práce je o to krajší.“

Budúcnosť

V súčasnosti na projekte robíme na 100% dve ženy a tvoríme skvelý tím. Rada by som v budúcnosti otvorila aj akési ProSenior centrá/obchody, kde by sme mohli zamestnávať aj staršie osoby, ktoré sa inak len ťažko uplatnia na pracovnom trhu. Do budúcna mám veľké plány, upraviť stránku, rozšíriť ponuku tovaru a informácií a už teraz pracujem na tom, aby sme mohli začať pôsobiť aj v Českej republike a snáď časom aj v Rakúsku. Mám ďalšie 3-4 nápady v oblasti seniorov, ktoré sa mi dúfam podaria tiež zrealizovať, pričom ide všetko o služby, ktoré by mali zlepšiť kvalitu života seniorov a ich blízkych. Keď sa raz budem obhliadať za mojím životom, dúfam, že si budem môcť povedať, že sa mi to podarilo a zároveň, že sa mi podarilo inšpirovať ďalšie ženy k podnikaniu a samostatnosti.

 

Irma Chmelová
www.prosenior.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame