Janette Šipkovská

Janette Šipkovská V septembri  roku 2011 uplynuli dva roky od okamihu, keď som sa po dlhšom váhaní definitívne  rozhodla naplno venovať  tomu,  čo ma na mojej práci aj v minulosti vždy najviac tešilo, a to sprevádzaniu ľudí pri ich osobnom rozvoji.  Takže dnes,  keď sa ma niekto spýta čo robím, moja odpoveď znie: „Pomáham ľuďom rásť“. Tieto slová asi  najlepšie vystihujú moju prácu, ktorej sa  síce venujem ako podnikateľka, avšak vnímam ju skôr ako poslanie než podnikanie.

Čo tomu predchádzalo? Keď sa obzriem späť, vidím seba ako úspešnú a cieľavedomú manažérku, ktorá  v plnom pracovnom nasadení, roky budovala svoju kariéru. Priznávam, svoju prácu som mala veľmi rada. Mala som ju rada predovšetkým kvôli ľuďom, ktorých som viedla a tešila sa ako rastú. Osobnostne i profesionálne. Ako mi však roky pribúdali, začala som si uvedomovať, že hľadám niečo viac. Že hľadám priestor, v ktorom by som mohla robiť iba to, čo ma najviac napĺňa a ísť v tom až do hĺbky.

A tak prišlo rozhodnutie postaviť sa na vlastné nohy a začať sa venovať vzdelávaniu a rozvoju ľudí.

Moje podnikanie sa dá rozdeliť na tri hlavné oblasti, ktoré sú však úzko previazané. Vedenie tréningov a vzdelávacích seminárov, koučing a konzultácie pre firmy a jednotlivcov. Všetkým trom sa venujem nielen v rámci Bratislavy, odkiaľ pochádzam, ale za prácou cestujem po Slovensku, do Čiech a, sem tam, aj do susedného Rakúska.

Vedenie tréningov a vzdelávacích seminárov je oblasťou, kde vystupujem v pozícii trénerky, resp. lektorky. Vediem tréningy zamerané na posilňovanie rôznych sociálnych schopností a zručností. Najväčšiu časť mnou poskytovaných tréningov tvorí interpersonálna komunikácia. Je to veľmi široká oblasť, keďže komunikácia sa týka každého z nás, komunikujeme bežne a paradoxne, práve vďaka nej vzniká najväčšie množstvo nedorozumení. Určité špecifické formy komunikačných zručností sú dnes už bežnou súčasťou práce manažérov, obchodníkov, či každého, kto komunikuje s klientmi, či obchodnými partnermi.  Od porozumenia sa navzájom je závislá kvalita našich nielen pracovných, ale aj osobných vzťahov.

Druhou oblasťou, ktorá je úzko previazaná s mojou rolou trénerky a lektorky,  je oblasť koučingu. Už počas môjho pôsobenia na pozícii manažérky som sa často dostávala do situácií, keď ľudia, ktorí ma obklopovali, hľadali cesty k naplneniu ich cieľov, motiváciu, zlepšenie výkonov alebo trpeli pocitom tzv. vyhorenia.  Často som im pomocou empatického počúvania a dobre kladených otázok  dokázala pomôcť posunúť sa vpred a objavovať ich vlastný potenciál. V tom čase bol môj koučing viac manažérskym štýlom vedenia ľudí. Avšak  uvedomila som si jeho možnosti využitia aj v iných oblastiach. Rozhodla som sa rozšíriť svoju kvalifikáciu a pomocou spoločnosti  Koučing centrum som sa stala akreditovaným externým profesionálnym koučom.

A tak dnes,  aj pomocou koučingu,  sprevádzam ľudí pri napĺňaní ich cieľov, či riešení rôznych pracovných a osobných problémov. Ako koučka sa vo svojom voľnom čase venujem dobrovoľníckej práci s dospievajúcimi deťmi,  ktoré sa snažia nájsť sami seba a ich cesta býva často problematická.

V pozícii konzultantky, ktorá zahŕňa tretiu oblasť môjho podnikania,  pôsobím skôr ako poradca pre rôzne firmy a jednotlivcov. Manažéri spoločností  konzultujú so mnou témy týkajúce sa napr. budovania a  rozvoja obchodných sietí, zavádzania zmien vo firmách a opatrení týkajúcich sa zvyšovania výkonnosti.

A moja rodina? Radosť mi robia dve úžasné dcéry, ktoré medzičasom vyrástli, avšak mamu stále potrebujú. Mám to šťastie mať po boku aj láskavého a milujúceho manžela, ktorý už pochopil, že pomáhať druhým a sprevádzať ich pri napĺňaní ich cieľov je súčasťou mňa samotnej. Keďže dosť času trávim prácou,  je pre mňa dôležité, aby naše spoločne prežité chvíle boli o nás, plné porozumenia a lásky. To je cesta, ktorá nám pomáha a drží nás pohromade, pretože mať sa o koho oprieť,  je v živote veľmi dôležité. A to aj v živote ženy – podnikateľky.

 

Ing. Janette Šipkovská
www.janettesipkovska.com

 

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame