Zuzana Gránska

Zuzana Gránska Človek by mal v živote robiť to, čo ho baví a robí šťastným. A preto som stále hľadala. Uvedomila som si, že na to, aby som bola šťastná ja, potrebujem spokojnú rodinu a slobodnú kreatívnu prácu. Vďaka online podnikaniu som to všetko našla.

Človek mieni, pán Boh mení

Na gymnáziu som mala predstavu, že keď vyrastiem, budem robiť investigatívnu žurnalistiku.  Stále som mala v hlave, že by som mala robiť niečo, čo bude ľuďom určitým spôsobom pomáhať.  Rozhodla som sa preto, že pôjdem študovať masmediálnu komunikáciu a časom sa k tejto náročnej, no záslužnej činnosti určite dostanem. Hneď ako som však nastúpila diaľkovo na vysokú školu v Trnave, získala som prácu vo firme poskytujúcu služby diplomatom. To bol prvý krok, ktorý ma posunul od novinárčiny stranou a zavial časom ešte ďalej. Dodnes som vystriedala niekoľko zamestnaní, kde som bola zodpovedná za obchod a online marketing služieb.

Dieťa mi obrátilo život na ruby

Materstvo bolo niečo, čo ma v 23 rokoch zasiahlo veľmi silno a len naštartovalo moje presvedčenie, že štandardný pracovný úväzok nie je to, čo hľadám. Stále ma to ťahalo k vlastnému projektu, kde veci budú podľa mojich predstáv a ja si budem plne zodpovedná za všetky vzostupy i pády. Popri materskej som preto ešte vyštudovala manažment na Univerzite Komenského, aby som získala prehľad i vo veciach riadenia firmy, ktoré mi teoreticky chýbali a zlepšila si angličtinu v IEP programe na City University. V tom období som stále nemala jasnú predstavu, ako by mal môj projekt vyzerať a tak som sa predsa len ešte raz zamestnala.  A vtedy to prišlo.

Vzdelávanie trochu inak

Stále som sa nachádzala v prostredí vzdelávania. Sama som študovala a v niečom sa snažila zlepšovať, riešila som materskú školu svojho syna, krúžky a pomaly som si začala uvedomovať, že je to téma, ktorá zaujíma mnoho ľudí okolo mňa. Ľudia sa hlavne pýtali na referencie škôlok či kurzov pre deti, ale i na vysoké školy, ktoré som absolvovala. Vtedy som si uvedomila, že nič také rozsiahle a komplexné  v online prostredí o vzdelávaní u nás vlastne neexistuje. Podľa prieskumov v prvom kroku pri akejkoľvek službe či produkte až 83% ľudí hľadá referencie online pred tým ako sa nejakú službu zakúpi. Realita je taká, že pri kurzoch, školách a pod. platíte firmám vopred.  Ak nie ste spokojní s výsledkom, máte zväčša smolu. Dostať prostriedky späť je viac ako problém. Premiestňovať dieťa do inej škôlky po mesiaci ťažkej adaptácie tiež. Aj vďaka hodnoteniam sme chceli umožniť potenciálnym zákazníkom, aby si vybrali služby, ktoré sa čo najviac budú zhodovať s ich očakávaniami.

Ľudí dnes už v tejto silnej konkurencii na trhu nezaujímajú iba databázy firiem, ale aj informácie navyše. Rozhodli sme sa preto s priateľkou urobiť portál, kde ľudia môžu nájsť nielen databázy ponúk rôznych vzdelávacích inštitúcií na trhu, ale aj referencie konkrétnych služieb ( kurzov, školení , škôl , školiacich priestorov) a množstvo zaujímavých či vtipných informácií  a pohľadov zo sveta vzdelávania a rozvoja detí i dospelých.  Momentálne pracujeme na komplexnom redizajne portálu, ktorý prinesie viacero zaujímavých funkcií ako aj sprehľadní celý obsah.

O čom je svet vzdelávania  eduworld.sk?

Na portáli sme umožnili zverejňovať detailné informácie o školách – od materských škôl až po študijné programy vysokých škôl a písať k nim detailné referencie. Naším cieľom nebolo iba pár hviezd, ktoré užívateľovi absolútne nič nepovedia, ale informácie, ktoré naozaj pomôžu pri rozhodovaní  ďalším ľuďom.  Preto sme aj mnoho času a energie venovali funkciám a obmedzeniam pri publikovaní týchto hodnotení.

V rámci tohto online projektu tiež firmy môžu prezentovať svoje kurzy pre dospelých i deti, školenia, a konferencie a to všetko pod jednou strechou. Rovnako k nim nechávať referencie, nakoľko väčšina z nich sa opakuje a užívateľ si tak môže nájsť informácie aj o konkrétnom kurze, ktorý sa ešte len bude konať. Organizátor len dopĺňa aktuálne termíny, prípadne novú cenu a pod. Portál je na používanie naozaj jednoduchý pre firmy i pre užívateľov.

Veľkú časť našej práce sústredíme na články. Obsahovo sú zamerané na motiváciu vzdelávať sa a rozvíjať, rôzne tipy a techniky na vzdelávanie zdarma, novinky, dôležité informácie o výchove dieťaťa, zaujímavé pohľady na tému vzdelávania pod. Zviditeľňujeme vzdelávanie, aby ľudia chápali, že je dôležité nielen pre úspech jednotlivca, ale aj celej spoločnosti. Zároveň pri tom nie je dôležitá forma ako to robíme, ale to, že na sebe neustále pracujeme.

Držte mi palce

Verím, že som sa pustila do niečoho, čo ma bude nielen napĺňať, ale bude prinášať osoh a radosť aj mnohým ďalším ľuďom. Po roku od spustenia je na našom portáli mesačná návštevnosť takmer 100.000 a ja mám radosť, že ľudí naša práca zaujíma. Vzdelávanie je téma, ktorá sa nás dotýka takmer od narodenia a preto by sme nemali byť ľahostajný k tomu, akým smerom sa uberá. Som si istá, že aj náš projekt časom napomôže diskusii a skvalitneniu toho, čo dnes na trhu máme.

Moje životné motto:  „Rob to, čo ťa baví. Nechaj si poradiť, ale nenechaj sa odradiť. Buď pokorný, ver sám v seba a maj srdce dokorán. Potom jediný, kto ťa môže zastaviť, si len ty sám.“

 

Zuzana Gránska
www.eduworld.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame