Barbora Černáková

Barbora Černáková Už kdesi na základnej škole som aspoň raz do mesiaca menila podľa nálady interiér svojej detskej izby. Presúvala som nábytok, vymýšľala rôzne dispozičné riešenia a prerábala nepotrebné veci, čo sa mali vyhodiť na funkčné, dizajnérske kúsky. Spomínam si, ako sa mama vždy čudovala, koľko rôznych kombinácií som v tej malej izbičke bola schopná vymyslieť. A bavilo ma to čím ďalej, tým viac...

Čomu som sa venovala predtým

Na Univerzite Komenského som vyštudovala odbor anglický jazyk, literatúru a biológiu. Učiť deti v škole ma bavilo, ale moja vášeň pre kreativitu ma neopustila. Keď som už tretí rok učila z tej istej učebnice, skoro všetky cvičenia som si už prerábala sama.

Čo ma inšpirovalo

Popri učiteľstvu ma to však stále ťahalo k interiérovému dizajnu. Keď som sa osamostatnila a odišla od rodičov do vlastného bytu, snažila som sa pri prerábaní všetko navrhnúť sama tak, aby to bolo „iné“. Nový domov u mňa našli nepotrebné kusy nábytku, ktoré už nikomu nechýbali, kachličky a iné materiály a ja som tak za čo najlacnejší peniaz prerobila nudný byt na originálny. Postupom času za mnou prichádzali aj priatelia, keď potrebovali poradiť pri návrhu nábytku, zariaďovaní interiéru.

Keď som sa vydala, kúpili sme si 3-izbový byt v pôvodnom stave. A práve pri rekonštrukcii som v manželovi objavila nový rozmer. Všetok nábytok, ktorý som ja navrhla, dokázal on vyrobiť. Mám obrovské šťastie, pretože s manželom tvoríme dokonalý tím.

Vďaka štúdiu angličtiny som niekoľkokrát navštívila Anglicko a učarovali mi prekrásne tehlové domčeky a ich interiéry. Sú neskutočne útulné a cítiť z nich teplo domova. Práve na materskej dovolenke som sa preto rozhodla, že skúsim premeniť svoj sen na skutočnosť a budem navrhovať nábytok na mieru. S manželom pracujeme výlučne s drevom a sústreďujeme sa hlavne na vidiecky štýl. Ku každému klientovi máme individuálny prístup – začneme obhliadkou, vypočujeme si jeho predstavy a podľa toho navrhneme nábytok či celý interiér. Každý kus je šitý na mieru podľa želania zákazníka. Je originálny a z kvalitného materiálu.

Čo mi podnikanie prináša

Sebarealizácia a nové výzvy sú pre mňa veľmi dôležité. Potrebujem cítiť nový závan, zmenu. Podnikanie pre mňa znamená tiež nezávislosť a flexibilitu, možnosť prispôsobiť čas rodine. Kým môj synček poobede spí, ja mám čas na administratívu a po večeroch kreslím návrhy nového nábytku. Stojím len na štartovacej čiare vlastného podnikania a mám sa ešte čo učiť o chode firmy, no verím v našu budúcnosť.

Moje motto

Zmeňte svoje bývanie na vysnívaný domov!

 

Barbora Černáková
www.provans.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame