Magdaléna Dorčáková

Magdaléna Dorčáková Ako mamička v očakávaní som mala väčšie a menšie sny. Tie väčšie boli o tom, aby sa moje dieťa narodilo zdravé. Tie menšie boli také, aby to bolo dievčatko. A ešte... aby sme raz mohli spolu cestovať po svete a behávať maratóny.

Všetky sny sa mi rozplynuli asi štyri hodiny po pôrode, keď ma prišla navštíviť detská lekárka a sucho mi oznámila: „Vaša dcéra sa narodila s vážnou ortopedickou diagnózou." Cítila som strašnú krivdu. Nebesá ma podviedli, mala sa predsa narodiť zdravá! Spomenula som si na svoje predstavy... videla som nás obidve stáť na štarte. Seba ako zrelú štyridsiatničku a dcérku ako mladé dievča. Aká som len bola hlúpa...

V čase, keď som prežívala asi najťažšie chvíle svojho života som ešte netušila, že všetko zlé je na niečo dobré. Prvé mesiace života dcéry sme strávili na cestách medzi Bratislavou a Viedňou, kde dcérka absolvovala korekčnú liečbu. Veci sa vyvíjali dobre a ja som začala opäť nesmelo uvažovať nad budúcnosťou. Zatiaľ tou blízkou. S pribúdajúcimi mesiacmi vo mne rástla túžba byť s dcérkou čo najdlhšie doma. Nevedela som si predstaviť, že sa vrátim späť do predchádzajúceho zamestnania. Vlastne, do akéhokoľvek zamestnania. Chcela som s ňou tráviť viac času ako tri hodiny denne. Okrem toho som si uvedomovala, že jej diagnóza so sebou prináša určité obmedzenia, kvôli ktorým by  bolo obtiažne umiestniť ju do štátnej škôlky, tobôž do jaslí. A obe babky ďaleko... Bez konkrétnej predstavy a úplne nevedomky som sa začala postupne otvárať myšlienke začať s podnikaním.

A potom ma jedného dňa celú zasiahla myšlienka premeniť svoj bežecko – cestovateľský koníček na reálny biznis. V tej istej chvíli, ako mi v hlave skrsla táto myšlienka, ma  premkol obrovský strach. Strach z toho, že skôr, ako sa mne podarí tento nápad zrealizovať, ma predbehne niekto iný. Niekto šikovnejší. Niekto, kto má kontakty, financie, know-how... Verila som tomu, že takýto projekt má potenciál. Neverila som sebe, že ho dokážem zrealizovať...

Impulz prišiel o niekoľko mesiacov neskôr, keď som sa úplne „náhodou“ ocitla na kurze pre začínajúce podnikateľky. Stretla som tam odborníkov z rozličných oblastí, s ktorými som mala možnosť konzultovať svoj podnikateľský nápad. Ich nadšenie, pozitívny prístup, cenné rady a odporúčania ma doslova nakopli. Uverila som v samu seba a odrazu bol celý vesmír  na mojej strane. Stretla som tých správnych ľudí v správnom čase, vyriešila sa otázka financií a o dva mesiace som držala v rukách výpis z obchodného registra.  Prvá cestovná kancelária s ponukou zájazdov špeciálne pre  bežcov bola na svete!

O čo konkrétne ide? Ponúkame zájazdy na bežecké preteky v zahraničí. Zatiaľ v Európe, ale veríme, že perspektívne skutočne naplníme naše motto a "obehneme svet".  Pre klientov zabezpečíme kompletný servis – registráciu, ubytovanie, dopravu, poistenie, prípadne aj ďalšie služby. Väčšinou sa jedná o viacdňové pobyty, ktoré kombinujú štart na pretekoch s poznávaním danej lokality. Snažíme sa ponúknuť aj pridanú hodnotu, nejakú miestnu špecialitu, aby bol zájazd atraktívny napríklad aj pre partnerov - nebežcov . Najväčšia výhoda pre klienta však určite spočíva v tom, že na základe zmlúv s organizátormi dokážeme garantovať štartové miesta na preteky, ktoré sú niekedy aj rok vopred beznádejne vypredané.

V čase, keď píšem tieto riadky, máme za sebou niekoľko prvých zájazdov. Od začiatku som svojmu snu verila a môžem povedať, že prvý rok naplnil naše očakávania. Hoci o nás vedelo len veľmi málo ľudí, rýchlo sme naplnili rezervované kapacity, dokonca bol záujem zo strany klientov o niečo vyšší, ako naše predpoklady. Teraz je však ešte príliš skoro na nejaké hodnotenia alebo závery, čaká nás veľa práce. Ale ja sa na túto prácu teším.

 

Magdaléna Dorčáková
www.obehnisvet.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame