Iveta Pupišová

Iveta Pupišová Svoje má na tom genetika, ale predovšetkým môže za moje poslanie na zemi, vychýrená krčma mojej babky na Kysuciach. Už v tých časoch sa o jej pohostinnosti, milom úsmeve rozprávalo široko, ďaleko. Každého kto prekročil prah jej podniku vítala s úctou. Pozdrav a milé slovo boli samozrejmosťou. A práve to, čo som na tom mieste aspoň na chvíľu mohla  vnímať svojimi detskými myšlienkami, mi zostalo hlboko zakorenené.

Žili sme u nej doma. Ja a moji rodičia. Pričom sme veľmi svedomito museli dodržiavať babkino úslovie, pre spokojnosť hosťa treba spraviť vždy všetko.

Po nejakom čase sme sa odsťahovali do  okresného mesta. Čakala ma stredná škola. Napriek šepkaniu môjho vnútorného hlasu, som sa rozhodla pre gymnaziálne štúdium v triede s chemickým zameraním. A hoci som zistila, že to nie je to pravé orechové, moja túžba bola jasná až vo štvrtom ročníku. Vtedy som si totiž uvedomila, že o mojej profesionálnej dráhe rozhodol práve genius loci v babkinej krčme .

Po maturite  som teda odišla študovať cestovný ruch na Vyššiu odbornú  školu  ekonomickú do Banskej Bystrice. A môj život nabral iný smer. Začala som ako recepčná  v hoteli vo Vrátnej, a pochopila som ,že hotel a ja, tvoríme nerozlučnú dvojicu. Som na jednom mieste a celý svet prichádza ku mne. Ľudia rôznych národností, spoločenských kultúr, vierovyznaní. Žiaden  stereotyp. Ale práca aj keď bol piatok, sviatok, deň či noc.

Po siedmich rokoch som prijala ponuku vedúcej recepcie v Jasnej

A paradoxne opäť po siedmich rokoch, postupujem na manažérsky post v danom hoteli. Vždy som si však priala pracovať v medzinárodnom hoteli. A onedlho sa mi moja túžba splnila v jednom z hotelov zo siete známej americkej spoločnosti, majúca pobočku v hlavnom meste. Pôsobenie tu, bolo pre mňa výrazným medzníkom v mojej kariére, pretože v nemalej miere ovplyvnilo moje  terajšie podnikanie. Viedla som tím, ktorý som si musela sama vyškoliť a pripraviť do života .

Pri riadení ľudí v mojich ostatných pozíciách či už ako manažérka, alebo riaditeľka hotela  som si uvedomila , ako veľmi je potrebné  dávať  zamestnancom spätnú väzbu a rozvíjať ich ľudský potenciál smerom k hosťom . Mám ľudí rada a obzvlášť sa v práci rada obklopujem najmä mladými .  Verím v kombináciu zrelých šedín a mladej dravosti.

Podnikaniu v oblasti konzultačných služieb sa venujem od roku 2012. Snažím sa hoteliérom a pracovníkom v oblasti služieb, pomôcť vytvoriť pre  hostí a klientov správne prostredie a príjemnú atmosféru. Je mi ľúto, že k hosťom sa u nás doma ešte stále nevieme správať na úrovni a s noblesou.

Svojimi tréningami sa snažím zamestnancom v oblasti služieb vysvetliť , aká dôležitá je správna komunikácia v akýchkoľvek situáciách. A manažérom sa usilujem poukázať na to, akým spôsobom úspešne viesť svoje tímy . Dávam im svoje schopnosti, skúsenosti, moje know how. A práve to je pre všetkých zúčastnených pridanou hodnotou tréningov, ktoré organizujem. Pretože mojim krédom je  „ABY SA K VAM RADI VRATILI“.

Vo voľných chvíľach chodím rada do prírody, na stretnutie s priateľmi a hoci nemám televízor, rada si pozriem dobrý film.

 

Iveta Pupišová
www.ivetapupisova.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame