Martina Vyskočová

Martina Vyskočová Som nezamestnateľná. Tak ako som poriadne neobsedela v škole, tak neviem obsedieť v zamestnaní. Nuž a kde inde ako v podnikaní môže byť človek kreatívny, hyperaktívny, robiť si veci po svojom (obzvlásť ak je tvrdohlavý) a ešte k tomu zarábať peniaze pre seba či zamestnancov?

A tak som sa v najväčšom zmätku pred štátnicami rozhodla, že do toho pôjdem. Začnem podnikať a bude. Veď čo najhoršie sa mohlo stať? Ak by som ostala na suchých rožkoch, so stiahnutým chvostom by som šla posielať životopis. Vzdelávanie mi bolo blízke. V predchádzajúcom zamestnaní sme občas nejaké školenie zorganizovali. Páčilo sa mi, že okamžite vidím výsledok všetkého úsilia keď zákazník na školení dostane „aha moment“ alebo si na základe zvýšenia kvalifikácie nájde lepšiu prácu, prípadne vďaka lektorovmu know-how ušetrí firme tisícky eur. A tak vznikla MVAkadémia – manažérska vzdelávacia akadémia. MV zároveň značí Martina Vyskočová :-)

Portfólio zo začiatku tvorili IT a marketingové školenia, podľa spätnej väzby od klientov som ďalej doplnila finančné, HR a soft skills školenia a najnovšie aj teambuildingové aktivity. Práve spätnú väzbu si veľmi cením. Klienti najlepšie vedia, čo potrebujú a ja im to rada na mieru pripravím. Práve to je moja úloha v akadémií – robím obchod a marketing, som neustále v kontakte s klientami a školiteľmi. Mám 15 úžasných školiteľov. Každý je odborník práve v tej svojej oblasti a v rámci našich školení sa o svoje skúsenosti delí s účastníkmi. Práve toto ma neskutočne motivuje. Nechcem, aby bolo Slovensko montovňa Európy. Nechcem, aby moje deti museli chodiť do zahraničia za prácou, pretože sa raz fabriky presťahujú zo Slovenska do Rumunska či Indie. Formálne školy pri tvorbe vedomostnej ekonomiky nestačia, človek sa musí vzdelávať celý život, zvlásť keď sa všetky odbory tak veľmi rýchlo vyvíjajú. Žiaľ Slovensko zaostáva za priemerom EÚ čo sa týka ďalšieho vzdelávania dospelých. A pritom je toľko možností bezplaténho či online vzdelávania aj pre tých menej mobilných či lenivých. Preto vidím v tejto oblasti veľa príležitostí. Hoci firemné rozpočty sú tesné a firmy sa častokrát boja zamestnancov posielať na školenia, rada ich prehováram. Pretože ako hovorí môj školiteľ Peter: „Báť sa že mi vyškolení ľudia zdrhnú do inej firmy? Ja by som sa viac bál, že sa nič nenaučia a zostanú.“

Sama sa neustále vzdelávam. Už len to podnikanie je škola sama o sebe, ale popritom sa učím ruštinu, programovať v Ruby on Rails či obchodovať na burze. Kým nemám vlastnú rodinu, tak podnikanie je môj každodenný život. Verím, že sa mi to časom rozbehne dostatočne, aby som mohla tráviť viac času s (budúcimi) deťmi či pri koníčkoch. Môj príbeh bude teda ešte dlho pokračovať a pevne verím, že sa pretne s príbehmi mnohých inšpiratívnych ľudí :-)

 

Martina Vyskočová
www.mvakademia.sk

 

Foto: Michal Matloň

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

Ďakujeme našim cteným sponzorom a partnerom

za podporu súťaže E-žena roka 2014.

 

Zoznam.sk

 

QualityUnit


Onlinetoro.sk - partner súťaže E-žena roka


PSDigital - partner súťaže E-žena roka


Modrykonik.sk


Espiral.sk - partner súťaže E-žena roka

Jaspravim.sk - partner súťaže E-žena roka


M2Business - partner súťaže E-žena roka

Websupport.sk - partner súťaže E-žena roka

Etarget.sk - partner súťaže E-žena roka


Woman.sk - partner súťaže E-žena roka

Slovnaft - partner súťaže E-žena roka

Terrabella.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Mediálni partneri projektu

Profit - partner súťaže E-žena roka


Podnikam.sk - partner súťaže E-žena roka
Woman.sk - partner súťaže E-žena roka
Jakubeczova.sk - partner súťaže E-žena roka

 

Ceny darovali tiež

 

Fengshui-byvanie.sk

Finsolution.sk

Svadobna-fotografka.sk

Lifekoucing.sk

Konopnydvor.sk

Pilates-plus.sk

Viola.sk

Prestieranie.sk

Developing-support.sk

Chutnekytice.sk

Bruncher.sk

Lindia.sk

Organizatorka.sk

Pocomtuziazeny.sk

Handmadedarceky.sk

Masazvsede.sk

Doggietour.sk

 

Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa podieľať na súťaži E-žena roka ako partner?
Budeme rady, ak nás budete kontaktovať cez podpora@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame