Ondrušková Janka

Janka Ondrušková Ak by môj osobný príbeh mal byť vyjadrený v dvoch či troch  vetách, vyzeral by takto: Začalo to istotou, že nič nie je náhoda a niekto mi načúva. Pochopila som to už v 10 rokoch. Pokračovalo to poznaním, že niekto ma vedie a ja sa napriek tomu môžem slobodne rozhodnúť. V mojich 34 rokoch som dospela k túžbe stať sa „najláskavejším človekom, akého poznám“. Pracujem na tom :-)

Keď zaostrím a pozriem sa bližšie cez Šošovku Spomienkovú, nachádzam tam, kdesi v dedinke na západnom Slovensku jedno milé, ale nie príliš hravé dieťa.  Je nespontánne, v škole taký ten bifloško, čo je večne na strane učiteľov. Aj po škole som raz ostala sama v triede, lebo ostatní ušli. V lete je Janka vždy po uši pozakrývaná, len aby neodhalila kúsok svojho tela. Je pre ňu záhadou, že chlapci sa po nej obzerajú a dokonca vyhrala Miss ZŠ a na strednej ju nominovali na Miss SŠ.

Keby som už vtedy vedela, že každý je krásny a vždy je dôvod  na radosť.... asi by som to dnes nepovažovala za také fascinujúce a objavné.
Janka bola naozaj šikovná, zapájala sa do pytagoriád, súťaží v prednese poézie a prózy, tvorila básne, písala si denník a pre učiteľov i rodičov bola miláčik čo „samozrejmä všetko zvláda ľavou zadnou“. Samotná Janka sa tak vôbec nevnímala. Stále pociťovala strach, nervozitu, cítila sa taká INÁ, akoby obmedzená a čakala, až bude mať 18 a bude „slobodná“. Už nik nebude od nej nič očakávať.

Som asi jedna z mála ľudí, ktorý z celého srdca ďakujú za prechod do dospelosti a nebanujú za detskými časmi. Dnes som matka, podnikateľka, manažérka a som viac dieťa, ako kedykoľvek predtým.
Po Vysokej škole ekonomickej, ktorú som študovala externe popri lektorovaní, som vycestovala do Francúzska. Bolo to také to „CHOĎ“, ktoré Vám s istotou oznamuje, že je čas niečo podniknúť, hoci vám sa až tak nechce vystúpiť zo zóny komfortu.
Mala som predsa všetko: prácu, vzdelanie, snúbenca aj krásne telo. To som vždy zistila tak 2-3 roky neskôr, keď som si prezerala staré fotky. Aj Vám to tak funguje, že sa obdivujete s 3 ročným posunom a v prítomnosti ste večne nespokojné?

Francúzsko a Nemecko, kam som sa potom presunula, boli najobjavnejšie a najdesivejšie roky môjho života. Bola som zamilovaná, zablúdená, okradnutá, znásilnená, požiadaná o ruku, odmietnutá, sama a v dave ľudí, sama v noci na policajnej stanici, bez haliera, úspešná, aj obletovaná,  bez pomoci. Bola to skúška ohňom a tak dôležité obdobie pre môj ďalší rast.

Jedno je isté, bolo to zrkadlo všetkých mojich myšlienok a podvedomej tvorivosti.
Zistila som, že Eiffelovka je „veľká“ svojím životným príbehom, nie svojim vzrastom. V skutočnosti mala iba dobrý „marketing“.
Marketing a manažment, najmä čo sa týka PR a HR som si zamilovala. V kariére som postupovala rýchlo. Po návrate zo zahraničia, mala som asi 26 rokov, som si našla zo dňa na deň skvelú prácu, urobila si vodičák a mňa si našiel ten najláskavejší človek, akého som dosiaľ poznala. Je to môj manžel.
Nikdy si nik odo mňa nepýtal diplom, nemala som žiadne známosti. Bolo a je to i naďalej tak, ako som tomu vždy verila: stačí osobný príbeh, vnútorné presvedčenie... My sme tí, čo zadefinujú, aké to bude zložité... To my určujeme, či to pôjde alebo nie, či sa to podarí, alebo nie.

Ako člen Top manažmentu vo veľkej spoločnosti i ako riaditeľka hotela som paradoxne najviac „bojovala“ s kvalitným tímom. Dnes viem, že to bolo preto, lebo som sa ich snažila prispôsobiť mne a nerešpektovala som ich individualitu. To ja som sa obávala, že s ľuďmi je to zložité.
Veď tak vytetované systémy presvedčenia, že „práca s ľuďmi je náročná“,  predsa nemôžeme prehliadať. Vy to máte AKO? Ako sa Vám robí s ľuďmi?
Mám dnes 34 a vlastnú firmu. Čaká ma teda ešte toho veľa, ale viem, že s ľuďmi to vôbec nie je ťažké. Najťažšie je pochopiť, že nikdy nejde o tých druhých. Čokoľvek nám na nich vadí, je o nás a našom systéme presvedčenia.

Som rada, že som prestala riešiť iných a rozhodla som sa stať aj ja tým najláskavejším človekom, akého poznám. A ako to poznám? Keď to už nebudem riešiť, bude to pravda.

 

Janka Ondrušková
www.ynak.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 

 

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame