Nagy Pullman Edita

Keby mi bol niekto pred deviatimi rokmi povedal, že budem podnikateľka a že budem robiť to čo robím teraz, neverila by som mu. Uvedomila som si, že príslovie nikdy nehovor nikdy je naozaj pravdivé a u mňa to platí asi dvojnásobne.

V 18ich rokoch som kvôli svojej prvej láske opustila rodičovské hniezdo, aby som sa stala mamou dnes už 15ročného milovaného syna Viktora a odmietala som si pripustiť poznámky celého okolia, že moja voľba nebola tá najšťastnejšia. Uvedomila som si to až keď mal môj syn 4 roky a vtedy som sa rozhodla opäť pre veľkú zmenu vo svojom aj jeho živote a s jeho otcom sme sa rozišli. Do dnes však s bývalým manželom máme veľmi dobrý až priateľský vzťah a som veľmi šťastná, že môj syn vyrastá v harmonickom prostredí aj napriek tomu, že sa náš vzťah s jeho otcom skončil tak ako sa skončil. Vtedy som si povedala, že sa už „nikdy“ nevydám a už nikdy od nikoho nechcem byť závislá a to hlavne finančne. Z manželstva som si odnášala syna, dlžoby a nemala som ani jednu kamarátku či priateľa, pretože kvôli svojmu manželovi som spálila všetky mosty k rodine a priateľom. Nikdy nezabudnem na to, ako som týždeň pred výplatou hľadala po pohárikoch 10 halierniky, aby som mala aspoň na dva rožky pre syna. Vtedy som si povedala, že toto už nikdy nechcem zažiť.

Môj život sa začal meniť, keď sme sa so synom odsťahovali k mojim starým rodičom, ktorí boli a vždy aj budú pre mňa vzorom. Vychovali 5 detí a aj po 63ročnom manželstve si vždy mali čo povedať. Po autohavárii v 1995 moja starká zostala na invalidnom vozíku a starký sa o ňu obetavo a s láskou staral až do dňa kedy aj jeho opustilo zdravie a sily a zostal na lôžku. Až do dňa kým nás starký pred dvoma rokmi opustil zaspávali vedľa seba tak, že sa držali za ruky. Všetko robili spolu a udivovalo ma vždy to, ako sa bez hádok vedeli vždy dohodnúť na kompromise. V krízovom období môjho života po rozvode mi boli veľkou oporou moji drahí rodičia, ktorí mi odpustili, prijali späť, pomohli vyrovnať dlhy a podporovali ma v mojom boji o samostatnosť, za čo som im nesmierne vďačná. Najhoršie však bolo odpustiť samej sebe to, že moji rodičia kvôli mne spoznali svojho vnuka ako 4ročného a že som im aj všetkým svojim blízkym svojim odchodom z domu spôsobila toľko bolesti.

Môj život sa začal meniť k lepšiemu po nástupe do zamestnania na miesto asistentky manažéra jednej finančnej spoločnosti s fixnou pracovnou dobou a fixným platom - nikdy som nechcela mať prácu s pohyblivou pracovnou dobou. Po roku celá obchodná sieť spoločnosti zmenila svoje pôsobenie a na miesto manažéra oslovili mňa ako asistentku. Moja nadriadená mi vtedy povedala: Edit, ja v tebe vidím to, čo ty o sebe ešte ani nevieš. Máš na to, daj si tú šancu a skús prekročiť svoj tieň. V tom čase som bola sama, rozvedená, zúbožená, frustrovaná, zakomplexovaná, bez sebavedomia s finančnými ťažkosťami závislá od pomoci svojich rodičov a povedala som si, že to teda skúsim. Rodičia ma presvedčili a zapísali do autoškoly. Kúpila som si auto a zdolala svoj strach zo šoférovania, ktorý som mala po autonehode so starými rodičmi v 1995 roku. Stala som sa jednou z najúspešnejších obchodníkov a začala som si veriť. V tomto období som sa zoznámila so svojim terajším manželom. Môj život sa začal meniť ako v rozprávke – stala som sa finančne nezávislá, mala som okolo seba ľudí, ktorí mi verili, získala som si nových priateľov, môj syn začal základnú školu a bol jedným z najlepších žiakov v triede, mala som vzťah s mužom, ktorý si ma vážil, proste všetko klapalo a to hlavne kvôli veľkej pomoci mojich rodičov a starých rodičov, za čo im budem vždy vďačná. V tomto čase som dostala ponuku stať sa spoluvlastníkom novozakladanej realitnej kancelárie a ja som ju prijala. Biznis sme rozbiehali dvaja s kolegom, ktorý už spoločnosť opustil. Medzičasom sme sa s priateľom a synom nasťahovali do rodinného domu a zvykali si na normálny spôsob rodinného života, čo bol po mojom prvom manželstve u ex svokrovcov úplne nový zážitok.

Čo sa týka firmy, zo štyroch zakladateľov som zostala iba sama. Nie som človek, ktorý by sa ľahko vzdával a tak som prekonala finančnú krízu, krízu v realitnom biznise v rokoch 2008 a 2009 a ďalšiu a najväčšiu krízu v roku 2010. V roku 2009 som prekonala ďalšiu autonehodu a to v 4tom mesiaci tehotenstva, kedy som čakala nášho syna teraz už 3-ročného Alexa, čo bol ďalším zlomovým bodom v mojom – našom živote a vtedy so sme sa s priateľom rozhodli, že sa zoberieme – toľko o tom: nikdy nevrav nikdy. Pomocnou rukou vo firme mi mala byť moja asistentka a kamarátka, na ktorú som sa spoliehala v prvých mesiacoch po Alexovom narodení. Opäť som však – ako už toľký krát doplatila na svoju dôverčivosť a po troch mesiacoch som zistila, že firma je na pokraji zrútenia, čo bol z jednej časti zavinené aj finančnou krízou, ale z druhej strany zavinené nespoľahlivosťou poverenej osoby. Vtedy som sa musela rozhodnúť, či celú firmu zabalím alebo to vydržím, postavím sa na nohy a krízu prekonám. A oplatilo sa vydržať.

Dnes už mám úspešný tím kolegov realitných a finančných sprostredkovateľov, pre ktorých je najdôležitejšie zachovať si ľudskú tvár v tomto materialistickom svete a pre ktorých je česť rovnako dôležitá ako úspech. Učím ich pozerať sa na túto prácu ako prácu, ktorou poskytujeme pomoc bežným ľuďom vyznať sa v realitnom a finančnom svete, pričom máme za dobre a čestne vykonanú prácu dobrý pocit a nakoniec aj adekvátne finančné ohodnotenie. Môžeme sa pýšiť realitnou kanceláriu Perfect Real s.r.o.- jednou z mála v našom regióne, ktorá má dobré meno, ktorá si získava klientov na odporúčanie od spokojných klientov, má v ponuke vyše 430 nehnuteľností a úspešne pôsobí na trhu už šiesty rok. Popritom vykonávame klientom komplexný servis vo finančnom sektore, či už sa jedná o financovanie kúpnej ceny alebo o zabezpečenie. Neustále sa snažíme zlepšovať a web stránku spoločnosti www.perfectreal.sk, v čom mi pomáha môj manžel, ktorý je mojou hlavnou oporou, mojim najlepším priateľom, partnerom a stal sa z neho najlepší otecko akého by som si len mohla priať. Podporuje ma vo všetkom, dáva mi rady, pomáha mi  v domácnosti a s deťmi, ak potrebujem klientov riešiť po večeroch, alebo cez víkend je ochotný si zreorganizovať svoj program tak, aby som mohla byť vždy na dosah svojim kolegom, klientom. Veľmi si na ňom vážim to, že odložil svoje mužské ego, aby ma podporoval a nechal ma vybudovať si vlastný úspešný biznis. A ja som nesmierne šťastná, že mám partnera ako je on, pretože bez neho by som nebola tým kým som. Tu určite musím spomenúť aj svojich svokrovcov, hlavne mamičku môjho manžela, ktorú si veľmi vážim, za svoju obetavosť, rovnosť, úprimnosť a pomoc a že sa na ňu môžem vždy a za každých okolností spoľahnúť a uvedomujem si to, že píšem o svojej svokre, ale toto je realita.

Nikdy som však nezabudla odkiaľ som prišla a ako som začínala. Preto rada pomáham ženám, ktoré sú osamotené, rozvedené, sú na začiatku cesty, ktorou som si prešla aj ja a to radami, prácou, alebo inou pomocou zdvihnúť im sebavedomie, nájsť im uplatnenie v živote, aj keď ja som mala výhodu v tom, že som sa mohla vrátiť k svojej milovanej rodine, čo viaceré osamotené ženy v dnešnej dobe nemajú. Tiež sa venujem dobročinnosti, či už je to príspevok a pomoc detskému oddeleniu miestnej nemocnice s poliklinikou, materskej škôlke, rodinám zo slabších sociálnych vrstiev. Minulý rok som aktívne pomohla piatim osirelým súrodencom z južného Maďarska, ktorým umreli obaja rodičia a najstaršia dcéra sľúbila matke, že nedovolí, aby jej vzali súrodencov a urobí všetko preto, aby udržala rodinu pokope. Žiaľ zostali im dlhy a keď sa dievčina zrútila, cez sociálnu sieť sme s dvoma kamarátkami zorganizovali veľkú zbierku pomoci. Podarilo sa nám zozbierať za kamión materiálnej pomoci a nemalú finančnú sumu. Aj keď táto pomoc týmto deťom nevyriešila všetky problémy, pre mňa to bol znak toho, že dobrí ľudia ešte existujú a dalo mi to nesmiernu silu pokračovať v podobných aktivitách ďalej.

Snažím sa aj svojich synov vychovávať tak, aby z nich vyrástli dobrí, čestní ľudia, ktorí nie sú bezohľadní voči svojmu okoliu a aby si vážili základné ľudské hodnoty, ktoré sú už v našej spoločnosti čím ďalej tím vzácnejšie. Som teda iba obyčajná žena, manželka, výnimočného muža, matkou dvoch krásnych a múdrych chlapcov, konateľkou realitnej kancelárie, členom tímu úspešných a čestných obchodníkov v realitnom a finančnom obchode a na toto všetko som nesmierne hrdá, pretože bez všetkých týchto ľudí by som nikdy nič nedosiahla.

 

Nagy Pullman Edita
www.perfectreal.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame