Berecová Anna

Kráčala som svojou cestou, no nevedela som, že to dopadne takto. Ale sa hovorí, že v každom zle, je aj niečo dobré...

Keď som bola malé dievčatko, videla som moju mamu, ako šije šaty a veci do domácnosti. Mala šliapací šijací stroj, ktorý je funkčný ešte aj do dnešného dňa. Skúšala som na ňom šiť, no nedarilo sa mi. Nenechala som to tak a keď som mala 12 rokov, šitie mi už išlo hladko. Šila som šaty pre svoje bábiky a mala som z toho obrovskú radosť. Mama ma nikdy nenútila k šitiu, ale postupne som sa od nej všetko naučila. Na 16-te narodeniny som dostala prvý šijací stroj. Odvtedy je mojou životnou záľubou. Šila som celej rodine, kamarátkam, susedkám, veľa som sa učila, zdokonaľovala som sa a rokmi som získavala stále viac skúseností...

V roku 1972 som sa vydala a narodila sa mi dcéra Zsanett. O tri roky neskôr druhá dcéra Denisa. Spolu s manželom sme sa venovali pestovaniu zeleniny a medzitým sme začali stavať náš rodinný dom. Šitie zostalo mojim koníčkom a takto ubehlo veľa rokov.

Po nežnej revolúcii sa časy zmenili, založila som si živnosť a začala som podnikať. Otvorila som zákazkové krajčírstvo. Na začiatku sa mi aj darilo, ale keď prišla finančná kríza, ľudia mali menej peňazí a viac výdajov. Dali si šiť menej oblečenia, lacnejšie si nakúpili odevy dovážané z východných krajín. Musela som krajčírsku dielňu zatvoriť a zamestnala som sa v jednom krajčírstve, ale nevzdala som sa myšlienky, že raz budem samostatná, nezávislá a budem podnikať. Krátko na to mi lekári diagnostikovali osteoporózu. Dlho som bola zarmútená a ešte dlhšie práceneschopná...

Mala som 54 rokov, keď sa začal môj on-line život! Trávievala som veľa času za počítačom. Spočiatku som ho vedela len zapnúť, vypnúť a surfovať po internete. Bola som zúfalá, čo budem robiť? Chodila som k lekárovi, na rehabilitácie, atď., nič nepomohlo. Nakoniec sa zo mňa stala zdravotne postihnutá osoba. Navyše zostala sama moja mama a začala byť odkázaná na moju starostlivosť. Zobrala som ju k sebe a už dva roky sa o ňu starám.

Surfovala som ďalej na internete, hľadala som nejaké riešenie. Povedala som si, že ak už nemám na výber, naučím sa pracovať na počítači. Prihlásila som sa na počítačový kurz, naučila som sa pracovať vo Worde a v Exceli. Cez on-line kurzy som sa naučila ako treba vytvoriť webovú stránku. Vytvorila som stránku, a keď bolo treba si vybrať doménu, hneď mi napadlo, že budem podnikať na internete v odbore šitia. Robila som prieskumy trhu a zistila som, že na Slovensku ženy márne hľadajú riešenie na to, aby sa vedeli naučiť šiť. Na mojej stránke www.annasalon.sk nájdu pomoc, snažíme sa zverejniť aj bezplatné návody, aby sme pomohli aj tým, ktoré si nevedia zakúpiť spoplatnené kurzy, ktoré každý môže nájsť na stránke www.kurzsitia.annasalon.sk.

Snívala som o tom, ako by som mohla zariadiť svoje on-line podnikanie. Mohla by som robiť z domu. Mám doma krajčírsky salón, a osobné kurzy sa môžu realizovať doma. Nemusím mamku nechať samú.

Zase podnikám. Medzičasom som zistila, že to sama vôbec nezvládam. Mám jednu pomocníčku, moju dcéru, Zsanett. Ona robí všetko po technickej stránke, lebo webstránku treba stále zdokonaľovať. Druhá dcéra, Denisa ma povzbudzuje z inej stránky. V blízkej budúcnosti chystáme on-line kurzy s návodom šitia s fotografiami a videami, prípravy sú v plnom prúde. Osobné kurzy realizujeme aj teraz. O kurzy je síce záujem, ale kto býva ďaleko, radšej by privítal on-line kurzy.

Pripravujeme aj on-line predaj našich výrobkov, vyvíjame svoju ponuku a vyrábame produkty. Naše výrobky na predaj budete môcť nájsť na webstránke www.sadobatextil.annasalon.sk.

 

Berecová Anna

www.annasalon.sk
www.kurzsitia.annasalon.sk
www.sadobatextil.annasalon.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame