Buľubašová Barbara

Volám sa Barbara Buľubašová, žijem na vidieku, neďaleko Bratislavy, v dedinke s krásnym názvom Malinovo. K novému podnikaniu ma inšpirovalo moje okolie, moja rodina, priatelia, ktorí vždy zdôrazňovali moju vášeň pre kreatívnu tvorbu a pre cit k tvorbe priestorov na bývanie. No a k online podnikaniu ma nasmerovali naše E-ŽENY, Monika s Gabikou, ktoré ma vždy vedeli správne nabudiť a inšpirovať.

Moje 1. Podnikanie - offline v oblasti poisťovníctva prirodzene vyplynulo pred 11 rokmi z môjho pred 19 rokmi vyštudovaného oboru. Vtedy som popri práci začala podnikať a využívať svoje „voľné kapacity“. Bol to tvrdý svet financií, manažmentu a poradenstva ako ja hovorím -  mužský svet, v ktorom som sa vtedy cítila dobre.

Veľká zmena v mojom živote prišla po narodení mojej dcéry a ja som  pochopila, že moje miesto a môj svet získal esenciu úplne iných hodnôt aké som poznala dovtedy. Cítila som pri výchove, pri starostlivosti o dieťa, že som začala fungovať akosi inak, zrazu bolo pre mňa dôležité cítiť, inštinktívne a intuitívne konať, obdivovať a využívať staré múdre a nadčasové recepty našich predkov. Esenciu vzťahu k tradíciám som dostala od mojich starých mám. Cítenie pre dizajn, tradície kultúr a tvorenie bytových a osobných doplnkov bolo vo mne zakorenené asi od detstva aj preto, že som ako dieťa strávila niekoľko rokov s rodičmi v Ázii a v Afrike. K týmto kultúram som mala vždy blízky vzťah a tak je pre mňa prirodzené opierať sa v mojej tvorivej práci o kultúrne a tradičné vedomosti nielen našich predkov, ale aj starých kultúr Číny a ostatnej Ázie.

Vyštudovala som Obchodnú akadémiu a som absolventkou Vysokej školy ekonomickej. Ak hovoríme o štúdiu, tak tu je asi miesto spomenúť aj školy, ktoré ma okrem množstva seminárov a kurzov, posunuli k môjmu súčasnému podnikaniu. Tu je miesto spomenúť moje štúdium majstrovského stupňa REIKI a filipínskeho liečiteľstva, štúdium školy feng šuej, školy dizajnu a štúdium záhradnej a krajinnej tvorby.

Profesne poskytujem konzultácie v oblasti tvorby a očisty harmonických priestorov inšpirovaných feng šuej, čínskej astrológii a numerológii, venujem sa kreatívnemu maľovaniu stien, predaju liečivých minerálov, tvorbe šperkov z liečivých drahých kameňov a tvorbe bytových doplnkov. Vyrábam textilné, plstené, drevené, korkové a iné doplnky do interiéru.

Som výnimočná v tom, že sa špeciálne a prednostne venujem tvorbe a očiste harmonických priestorov pre deti. V rámci interiérov je mojou devízou práca s existujúcim zariadením miesta a jeho zmena a usporiadanie prípadného zmätku tak, aby sa vytvoril harmonický, prepojený a zdravý priestor šitý na mieru tých, ktorí priestor zdieľajú. Čím lepšie je využité pochopenie precítenia miesta, tým je nádhernejšia a vznešenejšia pohoda domova. Prednášam o harmónii v bývaní pre maminky s deťmi o tvorbe interiérov pre deti v Materských centrách, k realizáciám patria projekty dizajnu a redizajnu interiérov, a tvorby harmonizačných inštalácii v priestore.

Podnikanie online mi dáva pre mňa tak dôležitú slobodu, nezávislosť a voľnosť, umožňuje mi zladiť úlohu slobodnej mamy s úlohou samoživiteľky. Umožňuje mi mať priestor na sebarealizáciu s hodnotným zmyslom života. Som mamou 6 ročnej dcéry, ktorá je mojim veľkým učiteľom v rôznych oblastiach. Posledné roky mám možnosť tráviť veľa času s mojou dcérou, mojou mamou a starou mamou, keďže naša stará mama už potrebuje vo veku 88 rokov jemnú starostlivosť. Nazývam to jemnou starostlivosťou, pretože je to skôr o sociálnej starostlivosti a nie fyzickej. Podnikanie mi umožnilo aj tento luxus a tým je venovať sa „našim babkám“, užívať si ich a vylepšiť kvalitu nášho vzťahu a vštepiť vzťah k starým rodičom aj mojej dcére.

Milujem akýkoľvek tvorivý proces a akúkoľvek aktivitu, ktorej výsledkom je radosť v srdci druhých. Cítim a žijem tým, že byť kreatívny nie je hobby, ale životný štýl. Milujem recy-veci a možnosť dať starým veciam obnovenú krásnu podobu a nový zmysel.

Z mojich ďalších aktivít spomeniem členstvo v kolégiu ZSŠZ Malinovo v projekte Zelená škola, pre získanie prvého stupňa, kde sa budem podieľať na enviromentálnej výchove a výchove k zdravému životnému štýlu.

Externe pracujem pre Akadémiu ARCHEA v  rámci organizácie niekoľkoročného medzinárodného kongresu Genius Loci a Tempori.

Od roku 2008 som aktívnym členom občianského združenia Materské centrum Pinocchio, kde sa podieľam pri organizácii voľno-časových aktivít a súčasnej transformácii z materského na rodinné centrum a celkovej koordinácii.

Snažím sa obohatiť miesto a ľudí kde žijem, preto okrem aktivít v Materskom centre a Záhradníckej škole sa budem snažiť prinášať do nášho Malinova vzácnych ľudí. Aktuálne pozvanie prijal a organizujem kurz maľovania mandál s výtvarníkom a konzultantom feng šuej, ktorý sa venuje učeniu mandál celým svojim srdcom.

A malé posolstvo na záver, ktoré nasledujem a ku ktorému ma doviedli aj E-ženy... „Nájdi si prácu, ktorú budeš milovať  a potom už nikdy nebudeš musieť pracovať.“

 

Buľubašová Barbara
www.artliving.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame