Slovačková Zuzana

Čo ma inšpirovalo k on-line podnikaniu:

Predovšetkým to vyplynulo z mojej životnej situácie, ktorú bolo potrebné riešiť a ja som bola presvedčená, že moje miesto je v danej situácii pri deťoch. Podnikať online bola pre mňa veľká príležitosť, ktorú som využila.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:

Mám za sebou nejaký ten rok a tak som mala možnosť pracovať v rôznych oblastiach a na rôznych pozíciách. Prešla som si marketingom, účtovníctvom, predajom, ale naposledy som z pozície inšpektorky kvality odišla na materskú dovolenku.

V čom podnikám teraz:

Prevádzkujem e-shop s ručne vyrábanými darčekmi, do ktorého v značnej miere aj prispievam svojimi vlastnými výrobkami. Zároveň v rámci výhradného obchodného zastúpenia pre firmu SPIN s.r.o. sa snažím naše výrobky posunúť bližšie k zákazníkom aj do kamenných predajní.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:

Pôsobím v rámci celej SR. To je jedna z výhod online podnikania.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:

Môžem sa realizovať napriek tomu, že som na rodičovskej dovolenke a nestrácam kontakt s ľuďmi.

O mojej rodine:

Moja rodina je 9-členná: môj partner, tri deti s jeho prvého manželstva (11-15r.), tri deti z môjho prvého manželstva (16-20r.) a samozrejme náš spoločný najmladší člen – malý, 17-mesačný Maťko.

Zo začiatku môjho online podnikania, keď som si len „navliekala koráliky“, snáď ani ja som netušila, ako sa to celé rozrastie a z môjho jednoduchého e-shopu, kde som chcela ponúknuť len pár svojich výrobkov, sa pod vplyvom okolností stal e-shop plný originálnych darčekov. Deti so mnou navliekali koráliky, robili stromčeky šťastia, strihali papieriky, dokonca aj pomáhali pri výrobe sviečok. Teraz je hlavným „šéfom“ môjho času najmladší syn Maťko. Našťastie si pri ňom dokážem zadeliť prácu tak, aby som sa mu mohla venovať. Čo nestihnem cez deň, to doženiem v noci. Musím však povedať, že pri tak veľkej rodinke sa nájdu aj pomocníci, ktorí mi občas pomôžu.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:

Našťastie moja práca je aj mojim koníčkom, čo považujem za veľké šťastie. Pri rodine a online podnikaní mi však veľa času na ďalšie aktivity neostáva, ale samozrejme aj ja občas potrebujem „zresetovať“ a na to sú úžasné deti. Pustíme si napríklad pesničky, zatancujeme si, alebo nám zatancuje náš malý Maťko. S ním si užijeme veľa zábavy.

Pracovné výsledky môjho podnikania:

E-shop som v skúšobnej prevádzke spustila 2.10.2011. Odvtedy sa veľa zmenilo, ponuka sa rozšírila, záujem narastá, ale nemôžem povedať, že je to konečná fáza, práve naopak, som na začiatku, ešte mám pred sebou kus cesty. Verím však, že teraz som už konečne v živote „nasadla na ten správny vlak“.

Ciele, plány, priania, posolstvá:

Rozbehnúť podnikanie tak, aby som mala ešte viac času na rodinu. Verím, že všetko má svoj význam, každé stretnutie, každá príležitosť, každá situácia. Je na nás, ako s tým naložíme. Ja som živým príkladom toho, že sa dá začať aj z ničoho, treba však mať chuť niečo zmeniť, mať obrovskú motiváciu a ochotu niečo pre to „obetovať“.


Slovačková Zuzana
www.darcekyhandmade.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame