Kováčiková Simona

Vyštudovala som politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Študovala som v USA, neskôr v Litve a rok som žila v Írsku. Všetko popri škole. Síce som si štúdium politológie predĺžila o dva roky, no neľutujem. Škole vďačím za to, že mi dala voľnosť a učiteľom, že ma naučili jednu veľmi dôležitú vec, ktorú potrebuje každý podnikateľ bez ohľadu na to, či je muž alebo žena a síce: kriticky myslieť.

Využívam to denne nielen v práci, ale aj v súkromí. Ako môžete vidieť už z názvu mojej firmy, nepracujem v odbore, ktorý som vyštudovala. :) Môj príchod do jazykovej školy ANGLICKÁ ŠKOLA nebola náhoda, ako to už väčšinou pri osudových stretnutiach a rozhodnutiach býva.

Začala som tam pracovať ako lektorka angličtiny opäť popri škole. Už od začiatku tam v rámci kolektívu vládla skvelá atmosféra a energia, avšak veľa krát som sa stretla s intrigami, ktoré mi narúšali celkové vnútorné uspokojenie v práci. Cítila som to najmä, keď som po dvoch rokoch nastúpila do full-time zamestnania ako manažérka školy. Osud bol však škole priaznivo naklonený a postupne sa ANGLICKÁ ŠKOLA pod mojím vedením stala otvorenou firmou, kam študenti a lektori chodia s otvorenou mysľou a nehanbia sa povedať svoj názor, feedback alebo kritiku. V septembri 2009 som sa stala riaditeľkou školy a v januári 2010 som dostala ponuku od vtedajšieho majiteľa školy na odkúpenie polovice podielu. Odvtedy som aj jej spoluvlastníčkou. Som hrdá, že sa škole darí, pretože som jej venovala a stále venujem obrovské množstvo času a energie. Veľmi ma uspokojuje, že mám prácu, ktorá ma stále napĺňa, pretože v sebe zahŕňa rôzne aspekty, vďaka ktorým sa nenudím a neskĺzam do pracovného stereotypu.

Viesť jazykovú školu, ktorá má tri pobočky, 30 lektorov a vyše 400 študentov nie je vždy jednoduché. Človek musí naraz v hlave "otvárať" dvadsať šuflíkov, myslieť na množstvo vecí v jednom momente, či už ide o financie, reklamu, prijímanie nových zamestnancov, organizáciu kurzov, hľadanie klientov a budovanie vzťahu s nimi atď. Je toho veľa, ale mám pri sebe tím ľudí, ktorí zdieľajú moju filozofiu kvality a osobný vzťah s každým klientom a vtedy ide všetko ľahko. Musím však povedať, že bez podpory a lásky môjho partnera by som takáto spokojná a šťastná nikdy nebola, aj keby moje pracovné výsledky hovorili o inom. Nehanbíme sa povedať nahlas, že láska je to, čo človeka inšpiruje, posúva napred a nabíja úžasnou energiou. Keď má človek vedľa seba toho správneho partnera, dokáže aj nemožné.

Čo sa týka budúcnosti školy, keďže je už zabehnutá a patrí k stabilným hráčom na poli vzdelávania v angličtine, ďalšími cieľmi, o ktoré sa v rámci školy snažím, je rozšírenie ponuky našich služieb okrem výučby aj o iné služby. Ako príklad uvediem len nedávny úspech a síce fakt, že od januára 2012 sme sa stali partnerským testovacím centrom jednej globálnej organizácie, ktorá po celom svete testuje ľudí prostredníctvom TOEFL a TOEIC testov s medzinárodnou pôsobnosťou. Naši lektori sú už teraz po absolvovaní školení právoplatnými administrátormi týchto testov na Slovensku a to posúva školu do úplne inej kategórie a zvyšuje jej rating u potenciálnych klientov. Takisto by som v budúcnosti rada otvorila našu ďalšiu pobočku v mojom rodnom meste, Liptovskom Mikuláši.

Okrem týchto so školou spojených cieľov mám aj jeden osobný cieľ, ktorý bol vždy mojím snom – vzdelávať ľudí. Dlho som nevedela, v čom, ani ako. Potom to prišlo samé. Už osem rokov učíme ľudí anglicky tak, aby už nikdy nemuseli začínať znova, čo je aj naše motto. Ja však cítim, že chcem ľudí vzdelávať aj inak, otvárať im oči, aby sa nebáli ísť za ich vlastnými snami, aby v sebe našli silu ich uskutočniť a to ma motivuje. Motivujú ma ľudia v mojom okolí, ktorí sa nebáli v mojej prítomnosti otvoriť a povedať mi aj to, čo iným nepovedia a na základe toho sme sa vedeli posunúť ďalej a vyriešiť ich konkrétny problém. Vidím, že to ide, ľudia do mňa vkladajú dôveru a ja ich nechcem sklamať. Verím, že už čoskoro budeme schopní hovoriť otvorene o sebe, svojich schopnostiach a túžbach, sexualite, výsledkoch a nápadoch bez hanby a vytvoríme otvorenú spoločnosť bez vnútorných bariér a blokov. A práve v spolupráci s organizáciou RealWoman by som chcela ženám ponúkať možnosti vzdelávania a osobného rastu, ktoré im pomôžu v napĺňaní ich osobných snov a cieľov.


Kováčiková Simona
www.anglickaskola.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame