Bohušová Linda

Moja životná cesta je prepojená s takmer každým kútom našej malej, ale o to malebnejšej krajiny. Na každej svetovej strane mám svoj domov a ku každej jej nuanse som si už v detstve vytvorila citový vzťah. Moji rodičia láskou spojili stredné a východné Slovensko. Po starých rodičoch primiešali gény našich českých predkov. Stará mama Ludmila bola vychýrená portrétna fotografka, ale s výchovou troch detí jej záľubu vystriedali povinnosti. Po mamine som zdedila dávku tvorivosti a po ocinovi zmysel pre detail. Mamina zasa po jej otcovi maliarske a literárne nadanie. A tak sa to umelecké cítenie dedí z pokolenia na pokolenie a nie je sa prečo čudovať, že sloboda a kreativita zvíťazila aj vo mne. Mám chuť farbami a emóciami zamašličkovať zemeguľu! :o)

K fotografii som sa dostala približne ako 17-ročná. Do tej doby som mojej mamine, ktorá sa živila maľovaním a umeleckou tvorbou, pomáhala pri príprave podkladov obrazov, vytváraných kombinovanou technikou – drevo, kov, drôt, nalievané epoxidy a olejové farby sú základom jej vskutku jedinečných a originálnych diel. S hrdosťou môžem prehlásiť, že diela mojej maminy a umelkyne Marianny Bohušovej, určite nemajú vo svojej podstate konkurenciu.

Prvý fotoaparát som dostala darom a napriek tomu, že bol na moju ruku nesmierne ťažký, spoločníka mi robil takmer štyri roky – Zenit 12XP.  Dnes je uložený doma na poličke a radosť mi robí rovnako tak ako pred rokmi, aj keď už iba vizuálne. Z lásky k fotografii a k písaniu textov som sa rozhodla pre štúdium masmediálnej komunikácie so zameraním na fotografiu v Trnave. Počas piatich rokov som sa venovala štúdiu pod vedením trojice fotografov a jedinečných osobností, menovite po poradí – Mgr. Art. Roman Pavlovič, doc. Mgr. Art. Tibor Huszár, ArtD., Mgr. Art. Jozef Sedlák.

Po skončení vysokej školy som sa prvé tri roky snažila zaradiť do bežného života, ale pokus vtesnať sa medzi mantinely stroskotal po troch rokoch v administratíve. Niektorí ľudia tam zrejme nepatria a to bude asi aj môj prípad. :o) Hlava mi horela od rozmýšľania ako po mojom odchode zo "stabilného" zamestnania opäť roztočiť to koleso podnikania, ku ktorému som bola celý život vedená, ale sama som ho neuvážene zastavila. Neistota pri začiatkoch je tým najväčším strašiakom, ktorý vás môže zneistiť. Ale moja rada znie - nedajte sa vystrašiť! Začať robiť to, čo vás baví je obrovskou životnou výhrou a správny nášľap na ceste za šťastím a naplnením. Ja som sa rozhodla, že sa pustím do neznáma a že to poriadne roztočím. :) Spojila som svoje dve lásky - vrátila som sa k fotografovaniu a zároveň som sa začala vzdelávať v tvorbe webových stránok v redakčnom systéme Joomla. Dôvodom začiatku mojej druhej činnosti bol jednoznačne môj detailizmus. Podľa hesla - urob si sám - tak vznikla ako prvá moja osobná webová stránka.

V súčasnej dobe venujem všetky svoje myšlienky jedinému cieľu – zachytávať momenty, ktoré sa už nikdy opakovať nebudú, môžeme ich však spoločne odchytiť ako nádherného farebného motýľa a urobiť si tak navzájom radosť. A následný úsmev na tvári spokojného zákazníka je pre mňa pôžitkom, ktorý ma napĺňa o to silnejšou tvorivou energiou a zadosťučinením.

Žijem si vo svojich ilúziách a snoch - baví ma to a takto mi to vyhovuje. :o) A v týchto ilúziách a životných krokoch ma podporuje aj môj partner, celá rodina a všetci moji známi. Za čo im nesmierne a z celého srdca ďakujem.

A prečo web, e-ženy a internet? Kombinácia všetkých troch je veľmi silnou podporou môjho podnikania. Internet mi dáva prezentačnú a marketingovú výhodu pred konkurenciou tých fotografov, ktorí tejto „modernej“ pomôcke neprišli na chuť. Umenie musí ísť medzi ľudí a prečo nie formou online komunikácie? Webová stránka je pre mňa katalógom a reklamou zároveň. Komunikácia cez e-maily a sociálne siete mi dáva slobodu, ktorú tak veľmi potrebujem k tvorbe. A viem, že túto slobodu si naplno užijem aj neskôr, keď budem mať vlastnú rodinku, ktorej sa budem môcť venovať so všetkým tým, čo k tomu patrí a bez výčitiek, že nestíham byť ženou, matkou aj sny plniacou si umelkyňou zároveň. Nie je nič úžasnejšie ako keď nie ste prikovaná k stolu v kancelárii a vybavíte všetko za pochodu. Telefón, internet, notebook a fototechnika, to sú moje najsilnejšie zbrane. Každý deň ďakujem za to, že žijem v 21. storočí. :o)

Na záver - veľmi by som si želala, aby čo najviac ľudí na tejto našej malej zemeguli mohlo robiť s úsmevom to, čo ich napĺňa a prajem im, aby tiež dokázali nabrať odvahu vstúpiť do neznáma a aby mohli ísť priamou cestou za svojimi snami. Ten pocit slobody a naplnenia zo života určite za to stojí! :o)

 

Bohušová Linda

www.lindabohusova.com
FB: Linda Bohusova - Photographer

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame