Papp Vargha Katalin

Môj príbeh sa začal v roku 2008 keď som študovala na jednej belgickej univerzite v Bruseli marketing a komunikáciu cez program Erasmus, kde sme dostali ako semestrový projekt navrhnúť marketingový plán pre jednu rodinnú čokoládovňu. Človek keď má za úlohu, aby chodieval do manufaktúry, tak určite neodolá tej vôni, ktorá tam na neho čaká, hlavne keď ide o čokoládu. Bol to pre nás veľmi veľký zážitok a hlavne veľa vecí sme sa naučili o výrobe čokolády. Vtedy sa to všetko začalo,ale bola som ešte primladá a túžila som po inej kariére.

Po návrate domov som získala svoj bakalársky diplom, ako expertka na medzinárodné vzťahy a dostala som prácu v Bratislave. Medzitým som začala študovať na jednej z univerzít v Budapešti. Keďže som nikdy nebola žena, ktorá sedí na jednom mieste, vždy som si chcela nájsť prácu pre seba, ktorú mám rada. Bohužiaľ mi to nevyšlo. Dostala som prácu, ktorá ma nebavila a začala som rozmýšlať, čo kreatívne by som mohla robiť, kým jedného dňa pred rokom som si vymyslela, že budem robiť čokoládu. Preštudovala som knihy, blogy, všetko čo sa dalo nájsť na internete a začala som s experimentovaním doma vo svojej kuchyni.

Svoje vlastnoručné čokolády som vyrábala doma do februára, vtedy som bola už celkom istá, že som si našla to, čo ma naozaj baví. Skontaktovala som Akadémiu čokolády v belgickom meste Wieze a spravila som si kurz na výrobu čokolády. Bola to pre mňa veľká úcta, že som mala možnosť učiť sa od jedného šéfa z tých najväčších, od Philippe Vancayseeleho. Medzi tým sme začali pracovať na značke a po zopár mesiacoch neskôr vznikla značka CHOCOMAZE. Chcela som spraviť takú čokoládu, po ktorej túžia aj moji priatelia a aby čokolády CHOCOMAZE priniesli tradičnú chuť skríženú s modernými technológiami a nápadmi. Slovo MAZE znamená labyrint, čím som chcela klásť dôraz na rôznorodosť a variabilitu značky, veď každý si môže sám spraviť svoju ojedinelú čokoládu snov.

Cesta k vybudovaniu čokoládovne bola rovnako taká dlhá, ako spraviť si dokonalý dizajn. Nie je to jednoduché prejsť cez úrady, ale na šťastie sa mi to podarilo. Som veľmi vďačná svojej rodine, že ma vždy podporovali, bez tejto podpory by som ťažko prešla touto cestou. Ešte ako malá som sa naučila, že hoci cesta k úspechu môže byť dlhá, nikdy sa mojich cieľov nesmiem vzdať.

Ako miesto výroby som si zvolila Komárno, moje rodné mesto. Moji priatelia sa čudovali, že prečo sa vrátim z veľkomestského života do malomesta, ale to je to najúžastnejšie v internetovom obchodovaní, že človek môže podnikať hocikde, zákazník vždy dostane tovar včas a na svojej adrese.

Mojim cieľom je, aby som spravila radosť každému, kto ochutná moje čokolády. Dúfam, že kvalitu, ktorú reprezentujeme si naši zákazníci ocenia.

 

Papp Vargha Katalin
www.chocomaze.sk

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

Hlasujte a vyhrajte

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame