Molnárováová Katarína (Šavelová)

Katarína Šavelová K online podnikaniu ma inšpirovala moja práca. Online marketingu sa venujem takmer šesť rokov, prvé štyri roky som pracovala pre viac spoločností na rôznych pracovných pozíciách. Pred tým som dokonca pracovala ako sekretárka v personálnej spoločnosti a po večeroch som ešte brigádovala v ďalšej práci, peniažky boli potrebné najmä keď žijete v prvom ročníku VŠ na internáte a máte sny o precestovanom lete :-).

Všeobecne si na tieto roky spomínam ako na krásne aktívne obdobie, kedy som stíhala naraz študovať, pracovať ale aj zabávať sa s priateľmi, čo je v živote študenta veľmi dôležité :-). Rozhodujúcim zlomom, kedy sa zmenila moja záľuba v online marketingu na vášeň bolo obdobie, keď som pochopila, že jedine online marketing je dokonale merateľný, keď viete ako na to, viete presne vyčísliť náklady a výnosy z každej online kampane, z každej reklamy na internete, či dokonca z každej aktivity ktorú ste vykonali.

Vtedy mi došlo, že snáď každý musí chcieť tak skvelý marketingový produkt, alebo službu, navyše neporovnateľne lacnejšiu s inými formami reklamy a z ktorej priamo vidieť výsledky. Ani vtedy som však ešte úplne neuvažovala nad začatím podnikania, podnikať som plánovala až po realizácií iných plánov ako napríklad vyštudovať (paradoxom je, že som vyštudovala Financie na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej Univerzity v Bratislave, čo vôbec nesúvisí s tým, čo robím), nabrať veľa pracovných skúseností, vydať sa, mať deti a po materskej založiť niečo vlastné.

K podnikaniu ma vlastne prinútili ohlasy mojich priateľov a známych, ktorí potrebovali online marketingové služby, neskôr sa ozývali už aj známych známi a tak bolo potrebné založiť živnosť, keďže som zarábala už aj popri zamestnaní. Najskôr som podnikala ako Katarína Šavelová v štýle “poznám jednu slečnu čo robí SEO a internetový marketing” neskôr prišiel zlom keď som dostala prvý “vyhadzov” pod zámienkou, že som nezapadla do tímu. Vtedy mi došlo, že pracovať s ľuďmi, ktorí sa  v skutočnosti nechcú posúvať ďalej a je im dobre na svojich vyhriatych miestečkách nemá význam…

Prišla som na to, že práca pre niekoho iného ma ubíja, potláča moju motiváciu a chuť pracovať. Tak prišla na svet firma RUonline. Bolo to v lete 2009, mala som 23 rokov. RUonline zobrazuje skratky z anglického ARE YOU ONLINE? Hlavnou myšlienkou je zabezpečiť, aby webstránky našich klientov boli naozaj online.

Prostredníctvom Go to market stratégie, je našou úlohou “prevrátiť” marketingové oddelenia vo firmách na ruby. Cieľom je rozbehnúť klientove online marketingové aktivity, spolupracovať na HR aktivitách pri prijímaní kvalifikovaných ľudí, školenia, postupné presuny zodpovednosti na nových kvalifikovaných ľudí a v konečnej fáze zabezpečiť kompletný chod online marketingových aktivít spoločnosti bez akýchkoľvek pomocných zásahov  - jednoducho povedané pripravíme klientovi  online prostredie, založíme mu kampane, naučíme ho čo s tým má robiť a v konečnom dôsledku na neho kampane presunieme (pokiaľ chce).

Pôsobíme hlavne v Bratislave a v okolí, aj keď miesto podnikania je registrované v Banskej Bystrici, kde tiež fungujeme. Strach z podnikania nemám, vyrastala som v podnikateľskom prostredí prakticky od malička, rodičia vlastnia už takmer 20 rokov úspešnú prekladateľskú a tlmočnícku agentúru.

Mamina má navyše psychologické vzdelanie, liberálny spôsob výchovy mi otvoril úplne iné obzory, v ktorých som sa mohla realizovať. V prvom rade som si vždy verila a tvrdo som si šla za svojim. Ciele sa potom napĺňali jeden po druhom.

Dnes sa riadim dvoma zlatými pravidlami. Porovnávať sa treba so silnejšími, aby ste si stanovili vyššie ciele, druhé pravidlo je skôr otázkou ktorú si dávam vtedy keď mám pochybnosti – Čo by som robila keby som sa nebála?

Webstránka: www.RUonline.sk

 


 

Prečo ste sa rozhodli podnikať?

Chcela som mať 100% kontrolu nad svojim životom.


Myslíte si, že podnikanie musí mať človek "v krvi", alebo sa to dá naučiť?

Mať určité preddispozície je výhodou, podnikať môže však každý. Treba len začať a byť vytrvalým a prísnym na seba samého.


Vedeli ste hneď, ktorej oblasti sa chcete venovať, alebo to život priniesol sám?

Život to priniesol sám, keď vidíte príležitosť, treba sa jej chytiť.


Nebáli ste sa rizík, ktoré podnikanie prináša?

Trošku som sa bála, že si na seba nezarobím. Začínala som od úplnej nuly, nemala som žiadny kapitál, mala som záväzky. Vtedy som si položila otázku, čo by som robila, keby som sa nebála…


Bolo ťažké začať podnikať?

Stále mám pocit, že začínam. :) Najťažšie je zohnať nový biznis, oveľa viac si vážim prácu sales managerov ako kedykoľvek pred tým.


Kto vám pomáhal?

Snúbenec – pomohol mi s technickými záležitosťami a hlavne bez jeho psychickej podpory by to nešlo tak hladko.


Spoliehate sa sama na seba?

Áno, učím sa však spoľahnúť aj na iných, bez toho nejde posúvať sa ďalej.


Čo je na vašej práci najťažšie?

Zháňať nové zákazky. Našťastie zákazky chodia samé.


Stáli ste už pred problémom, ktorý sa zdal byť neriešiteľný? Ako to dopadlo?

Všetko je riešiteľné, otázne je či vo váš prospech. :) Ale áno, „neriešiteľný problém“ som posunula nášmu právnikovi, problém sa vyriešil prakticky ihneď, ani sme nemuseli zaťažiť naše súdy.


Mali ste niekedy chuť to zabaliť?

Nie, dúfam, že ani nebude. :) 

 

Čo vás vie nahnevať?

Nespoľahlivosť ľudí. Keď niečo poviem, tak to platí.


Ste prísna na svojich podriadených? (Odpovedzte, len ak zamestnávate ďalšie osoby)

Myslím že áno, ale zároveň som niekedy priveľmi mäkká. Musím sa ešte veľa učiť.


Čo vás fascinuje? Kedy ste najšťastnejšia?

Keď vyhodnocujeme a klient je spokojný, šťastný, dokonca niekedy vďačný - to ma robí najšťastnejšou najviac, nabíja ma to energiou a pocitom, že to všetko má zmysel.


Máte popri podnikaní čas na svoje koníčky?

Stíham všetko čo chcem. Myslím, že som si vždy vedela veci zariadiť tak, aby som stihla všetko čo chcem.


A ktoré sú to?

Chodím plávať, hrám squash, cvičím v posilňovni, cestujem. Najväčšou vášňou je však moja kuchyňa - veľmi rada varím, dokonca mám Facebook stránku kde uverejňujem svoje recepty a najnovšie som sa prihlásila do školy varenia. :)


A čo vaša rodina? Stíhate?

Deti ešte nemáme, ale dúfam, že čoskoro budú. Zamestnáva ma však príprava svadby a stavba domu, U nás doma je to vždy veselé a aktívne, ale stíhame to s prehľadom. Doma mám veľkú oporu. :)


Po čom túžite?

Momentálne po deťoch, po vlastnej reštaurácii, po vlastnom biznise so šperkmi, túžim napísať kuchárku… ja stále po niečom túžim. Keď si niečo splním, príde ďalšia túžba. :)


Kto je vašou oporou?

Snúbenec, rodičia, priatelia. Všetci okolo čo ma majú radi sú mi oporou, pretože ma nabíjajú energiou a chuťou žiť aktívne.


Aké knihy čítate (pokojne uveďte aj svoje obľúbené knihy a ich autorov)?

Väčšinou čítam odbornú literatúru, knihy a e-booky ohľadom internetového marketingu. V rámci relaxu si radšej pozriem dobrý film. Obľubujem aj motivačné knihy, naposledy ma oslovila kniha Jacka Canfielda PRAVIDLÁ ÚSPECHU.


Čo robíte preto, aby ste dosiahli rovnováhu medzi svojou prácou, rodinou a voľným časom?

Ono to ide nejako tak prirodzene. Mám dobrý time management a často plánujem aj mesiac dopredu, aby bolo všetko v rovnováhe.


Absolvovali ste motivačné semináre alebo koučing, či konzultácie, ktoré by ste rady odporučili ďalším podnikateľkám v rámci vlastného sebarozvoja?

Neabsolvovala, zatiaľ.

 


Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame