Zacharová Lucia

Zacharová Lucia Za všetko môže môj NÁPADNÍK. Zošit s týmto názvom som si založila v jeden decembrový večer roku 2009. Bolo to 5 mesiacov po mojich štátniciach z masmediálnych štúdií, v čase, keď som  s červeným diplomom sedela doma bez práce.
Otvorila som svoj Nápadník a začala nahlas brainstormovať a zapisovať:

Projekt č. 1. - www.oslavuj.sk
- vytvoriť originálnu webstránku, na ktorej budú tipy a nápady na akúkoľvek oslavu
- preskúmať trh
- dať dokopy redakčný tím
- osloviť obchodných partnerov
- vymyslieť ponuku služieb

Môj priateľ, budúca šedá eminencia časopisu, s tichým úžasom pozoroval moju samomluvu. No neskôr mi začal klásť „zákerné“ otázky. „ Z čoho budeš profitovať? Aké budú tvoje vstupné investície, keď nič nemáš? Kde zoženieš redaktorov? Kto ti vytvorí webstránku?“

Financie
Ako absolventka som využila ponuku z Úradu práce a požiadala som o dotáciu na podnikanie. Dlhých 5 mesiacov, počas ktorých som sa nemohla zamestnať, trvalo vybavovanie všetkých úradných záležitostí. Trpezlivosť však bola nevyhnutná. Z dotácie som mohla vyplatiť webové štúdio za novučičkú stránku Oslavuj.sk. Ďalšie finančné prostriedky putovali do Zdravotnej poisťovne.

Zrodenie
26. júla 2010 sme oficiálne spustili webmagazín s podtitulom Prvý slovenský párty sprievodca. Nájdete v ňom úplne zadarmo stovky jedinečných nápadov, ktoré sa týkajú akejkoľvek oslavy či sviatkov. Každý pracovný deň prinášame tipy ako zorganizovať všelijaké párty, čím vyzdobiť slávnostnú miestnosť, čo uvariť či upiecť, aký nápoj pripraviť, čo podarovať, ako sa obliecť podľa etikety, akou hrou zabaviť hostí, čo kreatívne vyrobiť vlastnými rukami. Oslavuj.sk je skrátka  pozitívny kreatívny priestor, ktorý vníma oslavu ako vyjadrenie radosti zo života.
Všetky naše texty, fotografie a videá vznikajú vďaka zanieteným redaktorom, ktorí pracujú bez nároku na honorár. Máme totiž spoločný cieľ, aby bol webmagazín ziskový.

Služby
Oslavuj.sk okrem nápadov prináša aj čosi naviac. Bezplatná služba Pozvánky funguje na princípe e-pohľadníc. Svojich hostí tak môžete pozývať na párty štýlovo a netradične. V Katalógu firiem nájdete profily a kontakty na tých podnikateľov, ktorí pomáhajú usporiadať oslavy profesionálne. Vďaka výzdobe z nášho Párty balíka Oslavuj bude každý večierok o niečo veselší. Kreatívny workshop, ktorý organizujeme pre deti, prináša kopec zážitkov - vyrábanie ozdôb, masiek, maľovanie na tvár, súťaže a hry.

Carpe diem
Učím sa každý deň. Až v praxi som zistila, že pre online magazín platia celkom iné pravidlá ako pre klasické „papierové“ časopisy. Postupne sa pasujem so všetkými tými novými čudesnými slovami ako SEO, PageRank, linkbuilding, affiliate, droppshiping, public relations, tagy, titulky, bold, plugin, sociálne siete...
A prečo to všetko vlastne robím? Len túžba po úspechu v tom nie je. A viete čo? Toto vám prezradím nabudúce. :)

Lucia “Lusi“ Zacharová

 


 

Prečo ste sa rozhodli podnikať?

Chcela som ísť vlastnou cestou. :)


Myslíte si, že podnikanie musí mať človek "v krvi", alebo sa to dá naučiť?

Dá sa naučiť všetko, ak človek chce. Nie som však za to, aby sa veci robili na silu.


Vedeli ste hneď, ktorej oblasti sa chcete venovať, alebo to život priniesol sám?

Môj projekt www.oslavuj.sk vyplynul z mojich schopností a záujmov.


Nebáli ste sa rizík, ktoré podnikanie prináša?

Obavy sú prítomné vo všetkých oblastiach života, ale nikde človeka neposúvajú. Snažím sa na veci hľadieť pozitívne.


Bolo ťažké začať podnikať?

Pre mňa osobne bolo náročné byť trpezlivá a prečkať mesiace bez práce, kým prebehli nutné úradné kroky. Druhou neľahkou fázou bolo vybudovanie celého web–magazínu.


Kto vám pomáhal?

Od prvej myšlienky pri mne stojí a každodenne mi pomáha priateľ. Je môj najväčší podporovateľ i kritik v jednej osobe. Podporuje ma samozrejme aj rodina, za čo všetkým patrí moja obrovská vďaka.


Spoliehate sa sama na seba?

Rada sa poradím, zorientujem sa medzi skúsenosťami iných, ale najčastejšie sa spolieham na svoju intuíciu.

 

Čo je na vašej práci najťažšie?

Vedomie, že v podstate všetko stojí len na mne a že zastávam mnoho funkcií naraz. Som vydavateľkou magazínu, jeho šfredaktorkou a hlavnou prispievateľkou, ďalej tvorím handmade výrobky, riešim marketing, partnerov, klientov a celý manažment projektu.


Mali ste niekedy chuť to zabaliť?

Svoju prácu vnímam na dvoch póloch – ako redaktorskú prácu a ako staranie sa o celý manažment webmagazínu. To prvé mi je úplne prirodzené, no pri druhom sa občas chytám za hlavu. :)


Čo vás vie nahnevať?

Pomalý internet! :) A dlhotrvajúci čulý ruch v domácnosti, keďže pracujem z domu.


Ste prísna na svojich podriadených? (Odpovedzte, len ak zamestnávate ďalšie osoby)

(Ľudia, ktorí so mnou spolupracujú, tak robia bez nároku na honorár. Písaním si budujú svoje portfólio. Platí u nás zásada, že sa dodržiavajú termíny, komunikujeme otvorene a na rovinu o všetkých pracovných otázkach a v nerozhodných situáciách mám posledné slovo.)


Čo vás fascinuje? Kedy ste najšťastnejšia?

Okamihy skutočného šťastia, ktoré prichádzajú nepredvídateľne a šteklia každú bunku v tele. Tieto stavy zažívam s milovanými, s umením a prírodou.


Máte popri podnikaní čas na svoje koníčky?

Prepájam to neustále. Pre moju vnútornú pohodu ma práca musí baviť a napĺňať.


A ktoré sú to?

Písanie, handmade tvorba, kultúrne dianie v meste a organizovanie netradičných večierkov je to, o čom píšem i to, čo ma teší zároveň.


A čo vaša rodina? Stíhate?

Mám dlhoročného priateľa, bývam s rodičmi, sestrou a psíkom. Nemám v tomto smere veľa povinností, ale mohla by som veru viac pomáhať v domácnosti :). Našťastie moje vzácne vzťahy s priateľmi netrpia kvôli pracovnej zaneprázdnenosti.


Kto je vašou oporou?

Moji najdrahší – priateľ, rodina a blízki kamaráti.


Aké knihy čítate (pokojne uveďte aj svoje obľúbené knihy a ich autorov)?

Medzi mojich najobľúbenejších autorov patria Milka Zimková, Tomáš Janovic, Janko Jesenský, Milan Kundera, Agda Bavi Pain, Branislav Jobus. Kniha, ktorá ma začala formovať v puberte, bola Potkan Kráľ od Jamesa Clavella.


Čo robíte preto, aby ste dosiahli rovnováhu medzi svojou prácou, rodinou a voľným časom?

Myslím si, že je celkom náročné, aby človek neprepadol len jednej veci. Na rovnováhe musím pracovať, a tak cvičím, čítam (nižšie spomenuté) knihy, počúvam svoju intuíciu a snažím sa dodržiavať istý nastavený režim.


Absolvovali ste motivačné semináre alebo koučing, či konzultácie, ktoré by ste rady odporučili ďalším podnikateľkám v rámci vlastného sebarozvoja?

Moje obzory otvárajú ľudia, ktorí veria na dobro a lásku. Veľmi pozitívne ma ovplyvňujú aj knihy od Doreen Virtue, PH.D. a José Silvu.

Ďakujem Vám za priestor, Vašu energiu a čas! :)

 


Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame