Papcunová Iveta

Iveta Papcunová Sú veci, ktoré nám vstupujú do života, aby nás uviedli na cestu nášho osobného príbehu. A niektoré sa dejú preto, aby nás poučili. Žiť svoj vlastný osud predpokladá prekonať rad období, ktoré v mnohom presahujú naše chápanie a ktorých cieľom je vždy nás vrátiť na cestu k naplneniu osudu. Aj v mojom prípade ide o splnenie snov.

Hovorievala som o tom, ako raz budem písať  a snívala o tom, ako by bolo dobre, keby okrem školy, v ktorej sa naučíme čítať, písať a počítať fungovala aj taká, v ktorej sa bude učiť a objavovať, na čo sme tu,  ako si vytvárať krásne medziľudské vzťahy so všetkými, ako komunikovať, ako si udržať fungujúcu rodinu a ako byť šťastný aj zdravý zároveň. Len som vtedy ešte nevedela, že taká škola môže byť aj moja.

Mám ekonomické vzdelanie, 11 rokov skúseností z oblasti riadenia a motivácie počas extrémne záťažových situácií (fúzia dvoch konkurenčných firiem s veľkým počtom zamestnancov). Cestička môjho pracovného pôsobenia viedla oblasťami, kde bol  vždy kontakt s ľuďmi. Som vyznávač zdravého životného štýlu so všetkým, čo k tomu patrí (psychika, pohyb, strava).  Zaoberám sa sebapoznávaním, hľadaním a skúmaním zmyslu aj spôsobov skvalitnenia života. Od svojich štrnástich  rokov hľadám odpovede na otázky, čo je tajomstvo ľudskej psychiky, fungujúcich partnerských vzťahov a láskyplnej výchovy detí.

Zaujímajú ma efektívne metódy komunikácie, cesta k  vytvoreniu vhodného priestoru na sebarealizáciu a uplatneniu nášho talentu. Mám rada ľudí, baví ma pozorovať ich konanie, rozhodovanie, osobný rast, rozvoj a motiváciu k činom.  G.B. Shaw hovorí, že ľudia, ktorí majú úspech v tomto živote sú ľudia, ktorí vstanú a hľadajú skutočnosti, ktoré chcú a keď ich nemôžu nájsť, tak si ich vytvoria. Prostredie, v ktorom som ja pracovala, mi odovzdalo čo malo a tak som postavila pred seba ďalšiu výzvu. Tá výzva mi otvára priestor pre tvorivú prácu s cieľom skĺbiť všetko naučené, odskúšané, zažité a odovzdať to iným, ktorí hľadajú rovnako, ako ja doteraz.

Absolvovala som niekoľko kurzov, seminárov  a konferencií so spomínanými témami a aplikovala v praxi. Všetko, s čím som sa doteraz stretla, vrátane udalostí aj skúseností, ktoré mi život pripravil, zapadá do môjho sna mať Centrum vedomého  partnerstva a rodičovstva. Takéto centrum s názvom RODINA som vytvorila od 1.8.2011. Predmetom jeho činnosti sú semináre, kurzy, prednášky a osobné konzultácie na témy ako byť manažérom svojho vlastného života, ako si vytvoriť fungujúci vzťah, nájsť vhodného partnera, ako vychovávať deti a zvládať traumatizujúce životné udalosti ako je strata blízkeho, zamestnania, rozvod, odchod do dôchodku  a pod.  To všetko v prírode, aby sa obnovil vzťah s ňou,  človek sa vrátil k láske a osvedčeným hodnotám. Vystihuje ma tiež heslo: je lepšie negatívnym udalostiam predísť, ako ich dôsledky naprávať, preto sa orientujem na preventívne programy  a mimoškolské vzdelávanie.

Vo voľnom čase sa venujem rodine, orientálnemu tancu, športu,  fotografovaniu a písaniu.  Sama som k tejto téme vydala zatiaľ dve knihy, tretia je v tlači, štvrtá je na svete vo forme rukopisu a obsah piatej sa skladá v mojej hlave.
Moja prvá kniha s názvom Sex do života predbehla druhú – tá má názov Tajomstvo vedomého partnerstva a je o partnerských vzťahoch. V rámci ľudských rolí som mala príležitosť byť dcérou, manželkou, matkou a toho času si užívam krásne chvíle so svojim prvým vnúčikom. Pre neho a veľa iných detičiek som napísala niekoľko príbehov a básničiek s názvom  Nezbedkove príbehy.
So svojou priateľkou pripravujeme knihu zaujímavých receptov práve z oblasti zdravej výživy nielen pre telo, ale aj pre dušu.  A 15.septembra  bude na svete aj Tajomstvo vedomého partnerstva.

Aby som bola šťastná každý deň, vytvorila som portál s názvom www.stastnyden.sk, na ktorom sa každý, kto tam zájde,  môže inšpirovať a  nájsť tip na šťastný deň. Tam Vás srdečne pozývam.

Vydanie sa na cestu podnikania znamenalo aj zmenu v okruhu kamarátov a kamarátok. Som rada, že tento priestor mi okrem iných zaplnili aj dievčatá zo združenia E-ženy, ktoré sú pre mňa obrovskou inšpiráciou. Vďačná som im za všetky nápady, s ktorými som sa doteraz stretla, rady a skúsenosti, ktorými prešli a  sú ochotné ich odovzdať,  za atmosféru, ktorú vedia vytvoriť na našich stretnutiach, priestor, ktorý poskytujú vzájomne na svojich stránkach ... a veľa ľudských momentov. Všetky vymenované veci mi na mojej novej ceste neuveriteľne pomáhajú.

Každému zo srdca prajem Šťastný deň každý deň.

Moja webová stránka:
www.stastnyden.sk

 


 

Prečo ste sa rozhodli podnikať?

Vo svojej práci som chcela skĺbiť vedomosti, skúsenosti a zručnosti, ktoré som sa doteraz naučila a odovzdať ich. Zároveň by som si rada vytvorila pracovné prostredie, kde budem mať priestor na využitie svojej tvorivosti a komunikačných zručností. Tretím dôvodom bola skutočnosť, aby som o dĺžke a rozsahu svojho pracovného času rozhodovala sama a tak dosiahla rovnováhu a vyváženosť medzi prácou, rodinou a relaxom.


Myslíte si, že podnikanie musí mať človek "v krvi", alebo sa to dá naučiť?

Človek, ktorý sa rozhodne podnikať musí mať hlavne veľkú dávku odvahy, zdravého sebavedomia, viery vo svoje danosti aj v podnikateľský zámer a schopnosti nechať si za svoju prácu adekvátne zaplatiť. Veľa z toho sa dá naučiť, ak pracuje sám na sebe.


Vedeli ste hneď, ktorej oblasti sa chcete venovať, alebo to život priniesol sám?

V detstve to bol sen, život sa postaral o poznanie a skúsenosti, potom to chcelo už len odvahu splniť si ho.


Nebáli ste sa rizík, ktoré podnikanie prináša?

S akoukoľvek činnosťou sú spojené aj riziká. Aby som dosiahla, čo som si predsavzala, musí byť moja odvaha väčšia ako strach z rizík. Na to dozerám.


Bolo ťažké začať podnikať?

Predovšetkým bolo potrebné zistiť si veľa informácií o platnej legislatíve, o možnostiach marketingu a reklamy, nadviazať veľa nových kontaktov a stať sa akýmsi multifunkčným človekom, pretože čo si človek urobí sám, to nemusí zaplatiť. Začiatok podnikania je spojený nielen so zvýšenými nárokmi na čas, ale aj financie.


Kto vám pomáhal?

Priateľky, ktoré sa na cestu podnikania vydali predo mnou a mali už nejaké skúsenosti. Neskôr inšpiratívne stretnutia E-žien.


Spoliehate sa sama na seba?

Zvyčajne áno. Ale viem oceniť aj dobrú radu.


Čo je na vašej práci najťažšie?

Nájsť a uplatniť efektívny spôsob reklamy, aby som oslovila svojich potencionálnych klientov. Pre mňa ako užívateľa výpočtovej techniky aj náročnejšie úkony spojené s tvorbou vlastnej webstránky, pretože nie som programátor ani technický typ.


Stáli ste už pred problémom, ktorý sa zdal byť neriešiteľný? Ako to dopadlo?

Zatiaľ som vždy našla riešenie. Ak by problém nemal riešenie, ktoré viem realizovať, považovala by som ho za signál, že nie som na správnej ceste a vydala sa inou.


Mali ste niekedy chuť to zabaliť?

Áno, keď mám pocit, že vynaložená námaha nepriniesla predpokladaný efekt. Akýkoľvek výsledok, aj čiastočný je motivujúcim prvkom a je vždy lepší, ako keď odozva nie je žiadna. To je veľmi demotivujúce.


Čo vás vie nahnevať?

Ak sa mi nedarí to, čo som si predsavzala.


Čo vás fascinuje? Kedy ste najšťastnejšia?

Každá situácia, ktorá mi prinesie dobrý pocit. Fascinuje ma, ako príroda geniálne funguje, ako v nej platia zákony, som rada, keď funguje priateľstvo a medziľudské vzťahy.


Máte popri podnikaní čas na svoje koníčky?

Áno, niekedy viac, niekedy menej, ale dozerám na to – sú to veľmi dobré dobíjače energie.


A ktoré sú to?

Vnúčik, fotografovanie, prechádzky prírodou, orientálny tanec, čítanie, písanie kníh.


A čo vaša rodina? Stíhate?

Som vďačná za príležitosti, ktoré mám, a tie si viem aj naplno vychutnať. Ak by som fungovala v programe že nestíham, mala by som výčitky, že niečo nerobím dobre a následne pocit viny.


Po čom túžite?

Po dobrom zdraví, harmonickej rodine, práci, ktorá ma bude napĺňať a zároveň aj uživí, obohacujúcich medziľudských vzťahoch a po tom, aby som čo najčastejšie mala dobrý pocit.


Kto je vašou oporou?

Rodina, priatelia.


Aké knihy čítate (pokojne uveďte aj svoje obľúbené knihy a ich autorov)?

Čítam predovšetkým literatúru z oblasti osobného rozvoja, motivácie, komunikácie, medziľudských vzťahov, výchovy detí, psychológie, alternatívnej medicíny, spirituality...

Moji najobľúbenejší autori: Virginia Satirová, Jiřina Prekopová, Osho, Valerij Sineľnikov, Galina Šeremetevová, Gary Chapman, Barbara de Angelis, .......


Čo robíte preto, aby ste dosiahli rovnováhu medzi svojou prácou, rodinou a voľným časom?

Dozerám na to, aby boli všetky tri oblasti vyvážené, aj keď to niekedy ide ťažko.


Absolvovali ste motivačné semináre alebo koučing, či konzultácie, ktoré by ste rady odporučili ďalším podnikateľkám v rámci vlastného sebarozvoja?

Áno, absolvovala som, z vlastnej skúsenosti by som odporučila napríklad otvorené semináre Inštitútu Virginie Satirovej.

 


Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 

 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame