Feketová Erika

Erika Feketova

Volám sa Erika Feketová, som šťastne vydatá a mám dve dcérky. Bratislava je mojim domovom, rovnako tak je i mojim pracovným zázemím.
Dnes sa prvý raz ohliadam za seba a hodnotím posledných šesť rokov - jednej z etáp môjho života.
Čo vidím?

Pozerám sa na mladú ženu, ktorá je veľmi šťastná vo svojej práci, každý deň s radosťou vstupuje do kancelárie a rieši agendu súvisiacu s pozíciou vedúcej sekretariátu spoločnosti. Vždy s plným nasadením, so snahou docieliť všestrannú spokojnosť nadriadených, kolegov a obchodných partnerov, v záujme

dosahovania tvorivej, podnetnej spolupráce a nadštandardných výsledkov.

V dňoch, v ktorých cíti pracovné uspokojenie a spoluúčasť svojho okolia, odchádza domov s pocitom dobre vykonanej práce, ako jej, tak jej pracovného tímu. Každý taký deň, má pre ňu obrovský význam napriek tomu, že je večer často fyzicky a aj psychicky unavená.

Jej pracovný deň nekončí zatvorením dverí na spoločnosti. Kolegovia sa môžu na ňu v prípade potreby a núdze obrátiť v akomkoľvek čase.
Táto žena je však aj manželkou a matkou dvoch úžasných dcér,... má rodinu, ktorá s ňou túži tráviť spoločný čas a mať ju občas len pre seba.

Nenachádza čas na hru, pracuje i z domu, neustále sa vzdeláva. Pracovné úlohy a neschopnosť odosobniť sa od firmy, pre ktorú pracuje, prehlušia aj hlas rodiny.
Tak málo času si nachádza na pokojný rozhovor s tými, ktorí na to už tak dlho čakajú.
Bola to náročná, ale i náučná etapa, po ktorej prišla zmena.
Tú zmenu nikto nečakal.

Založila som vlastnú spoločnosť a začala som podnikať.
Dnes viem, že moja rodina iba vďaka láske a tolerancii, dokázala ustáť môj prístup k práci a absolútne neprimerané rozloženie síl, až kým som pochopila, že je čas podstúpiť zmenu a zobrať svoj (pracovný) život pevne do svojich rúk.
Svoju prácu som vždy vykonávala s radosťou, a tak bolo pre mňa prirodzeným krokom zúročiť všetky vedomosti, zručnosti a skúsenosti a odovzdávať ich ďalej. Využiť svoj potenciál a stať sa sprievodcom rastu iných.

Administratívnemu manažmentu som zostala verná. Spolu so svojim odborným tímom, sa starám o administratívny support svojich klientov, poskytujeme inovatívny proces učenia a rastu, určený pre office manažérky, asistentky a recepčné. Ako príklad uvediem kurz Asistentka od A po Z a top produkt  spoločnosti: Asistentka na kľúč. Je to asistentka expert, ktorá je kreovaná podľa požiadaviek objednávateľa. Manažér si vyberie svoju pravú ruku a my zariadime, aby sa ňou skutočne stala.

Poskytujeme odborné on-line služby, networking, mentoring, koučing a poradenstvo.
Podstatne viac, než len to, že náš individuálny prístup je obohatený aj o e-learning, sa môžete dozvedieť na webovej stránke: www.espiral.sk. Týmto Vás srdečne pozývam, spoznajte ma prostredníctvom Espiral.
Aj dnes som veľmi šťastná, o to viac, že som tým, čím som sa raz chcela stať!
A to vyváženou osobnosťou, ktorá si vie určovať priority nie len v pracovnej sfére, ale i v tých rodinných, životných úlohách.
Opäť nachádzam čas na svojich blízkych, spoločné športové aktivity, vnímam a užívam si prejav ich radosti z toho, že „som späť“.
Možno už nedokážem dohnať zameškané, ale ešte veľa prospešného stihnem, som to dlžná sebe i celému svojmu okoliu.

Moje motto:
„ Aut Viam Inveniam Aut Faciam.” (Hannibal Barca)
[Buď to cestu nájdem, alebo ju vytvorím.]

Rada by som v závere poďakovala Občianskemu združeniu E-ženy, Monike, Gabike, ako i členkám   za ich nadštandardný prístup k ľuďom, odborné i tie „ženské“ rady, ktoré ma inšpirovali a posúvali ďalej. Zároveň ďakujem za pozvanie zapojiť sa do projektu, ktorého nosnou myšlienkou je výstižne povedané: „Aby ženy zostali ženami“.

Ja súhlasím.

S úctou,
Erika Feketová

 


 

Prečo ste sa rozhodli podnikať?

Milujem svoju rodinu a milujem svoju prácu, prácu s ľuďmi... Potrebovala som nájsť rovnováhu v svojej sebarealizácii na všetkých „frontoch“ svojho pôsobenia. Silnou motiváciou bola časová nezávislosť.


Myslíte si, že podnikanie musí mať človek "v krvi", alebo sa to dá naučiť?

Ja som presvedčená, že všetky súvisiace role sa dajú naučiť. No skôr, než k samotnému rozhodnutiu pre podnikanie dôjde, musí prísť presvedčenie, že to chce tá konkrétna podnikajúca osoba. I keby ju všemožne okolie podporovalo, nestačili by ciele, chcenie a viera iných.


Vedeli ste hneď, ktorej oblasti sa chcete venovať, alebo to život priniesol sám?

Vedela som to okamžite.


Nebáli ste sa rizík, ktoré podnikanie prináša?

Nie. Pri stanovovaní cieľov som sa zamerala na výsledkový rámec. Čo to znamená? Svoje podnikanie som začala myšlienkou na cieľ. Problémový rámec, nás núti zamýšľať sa nad možným neúspechom a to by mi „bralo vietor z plachiet“.


Bolo ťažké začať podnikať?

Nakoľko mi do cesty prichádzajú úžasní ľudia a skvelé príležitosti, ani moje začiatky neboli ťažké. Mám pocit, že jediný krok som neurobila navyše. Život s cieľom je ako ľahký prekážkový beh.


Kto vám pomáhal?

Všetci.


Spoliehate sa sama na seba?

Áno, no hlavne na vieru, že Boh ma povedie, aby som robila veci správne.


Čo je na vašej práci najťažšie?

Že chcem stihnúť viac vecí, než je reálne v čase, ktorý máme všetci rovnaký.


Stáli ste už pred problémom, ktorý sa zdal byť neriešiteľný? Ako to dopadlo?

Áno, asi ako každý. Riešenie sa našlo. (smiech)


Mali ste niekedy chuť to zabaliť?

Nie. Riadim sa múdrosťou pána Henryho Forda „Prekážky sú tie obávané veci, ktoré si všimneme, keď odvrátime pohľad od svojho cieľa.“ V ťažkej chvíli som si predstavila cieľ a víziu, ktoré boli nazačiatku a boli tak silné, že som sa na túto cestu vydala.


Čo vás vie nahnevať?

Ľudská nevšímavosť a kruté ľudské vyčíňanie.


Ste prísna na svojich podriadených? (Odpovedzte, len ak zamestnávate ďalšie osoby)

Nie, lebo verím v ich potenciál a vlastnú zodpovednosť za úlohu, pre ktorú dostali plné kompetencie. (mám externých spolupracovníkov)


Čo vás fascinuje? Kedy ste najšťastnejšia?

Keď vidím spokojné a šťastné svoje okolie (rodina, priatelia, spolupracovníci, klienti,.. ) a ich spokojnosť má súvis so mnou.


Máte popri podnikaní čas na svoje koníčky?

Áno.


A ktoré sú to?

Rada čítam, počúvam hudbu, tancujem, korčuľujem, lyžujem. Rada robím všetko, čo mi umožní tráviť čas s mojou rodinou, priateľmi.


A čo vaša rodina? Stíhate?

Mám oveľa viac času pre rodinu, ten stav je neporovnateľný s obdobím pred podnikaním. No stále neviem, ako si nájsť čas i na žehlenie. (smiech)


Po čom túžite?

Túžim, aby sme ja a moji blízki boli stále zdraví, šťastní a aby sme sa ľúbili a boli si oporou. Túžim po časovej a finančnej nezávislosti.


Kto je vašou oporou?

Všetci, ktorí vo mňa veria a majú o mňa skutočný záujem.


Aké knihy čítate (pokojne uveďte aj svoje obľúbené knihy a ich autorov)?

Populárno-náučná tematika pre dospelých: autor Dale Carnegie, (napr.: Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí ; Úspech si Ty; Komunikácia ako cesta k úspechu a iné)

Odborná literatúra: autor Jiří Dědina, (napr.: Management a moderní organizování firmy, Management a organizační chování) Michael Eugene Porter a iní.


Čo robíte preto, aby ste dosiahli rovnováhu medzi svojou prácou, rodinou a voľným časom?

Moja rodina, dcéry, sú ako lakmusový papierik, na základe ich reakcií vidím, či som v rovnováhe. Stačí byť empatická a vnímavá a viem to. Snažím si strážiť svoje predsavzatie, s ktorým som do podnikania vstupovala: „Byť vyváženou osobnosťou, ktorá si vie určovať priority nie len v pracovnej sfére, ale i v tých rodinných, životných úlohách.“


Absolvovali ste motivačné semináre alebo koučing, či konzultácie, ktoré by ste rady odporučili ďalším podnikateľkám v rámci vlastného sebarozvoja?

Od útlej mladosti sa venujem skúmaniu psychických procesov, poznávaniu ľudského vnímania, správania a prežívania. Dokážem pracovať s energetickými centrami ľudí. Absolvovala som viacero seminárov za účelom osobnostného rozvoja, rozvoja mysle. Vrele odporúčam metódu osobnostného i profesného rozvoja formou čistého koučingu. Denne sa, ako profesionálny kouč, opieram o odborné vedomosti a akreditované postupy a som veľmi rada, že, súčasné vnímanie koučingu sa začína zhodovať so skutočnou myšlienkou tejto rozvojovej metódy, že koučing získava svoje pevné postavenie aj na Slovensku, a to nie len medzi TOP manažérmi, ale i v osobnom živote. Cieľom je profesionálne pomáhať ľuďom (sebe) dosahovať mimoriadne úspechy ako v osobnom, tak profesijnom živote.

 


Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

 

 


 


Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame