Autorský workshop - workshop pre všetkých, ktorí píšu

Autorský workshop - workshop pre tých, ktorí píšuPre písanie sa môžete rozhodnúť z rôznych dôvodov. Môžete písať poviedky, blogy, rozhovory so zaujímavými ľuďmi (napríklad i s následným využitím pre podporu vašej webstránky), ale môžete písať román, novelu, cestopis, poéziu, texty pre webstránky, divadelnú hru...  Alebo môžete napísať rodovú knihu, to znamená – knihu pre váš rod, jednu z najcennejších kníh pre vašich potomkov.

V rámci autorskej školy sa venujeme takmer všetkým žánrom a podľa toho, ktorý žáner  považujeme v danom mesiaci za kľúčový, vyberáme  odborných lektorov. Niekedy sa špecializujeme výhradne len na rozhovory (ako robiť rozhovory), pýtame sa blogerov na ich tipy a triky ako napísať dobrý blog alebo preverujeme priamo od najsilnejších kníhkupcov, ako je to s kopírovaním e-kníh. Vyberáme rôzne autorské témy, venujeme sa najčastejším chybám autorov (gramatika, jazykové korektúry, atď.), spoznávame prácu copywriterov a možnosti ako prepojiť písanie s podnikaním cez internet.

Októbrový workshop, ktorý sa uskutoční 23. októbra 2014, bude  mimoriadne pestrý. Začneme autorskou prácou, príbehom, ktorý všetci autori dokončia samostatne. Prácu na textoch bude komentovať renomovaná editorka Eva Melichárková. Jej rady budú zamerané na to, ako nezabiť text zbytočnosťami, akým chybám sa vyhýbať a rôzne rady a triky, ktoré sú pri písaní knihy alebo i bežných textov veľmi užitočné.

V popoludňajšej  časti workshopu budeme  hovoriť o rozsahoch kníh,  o hľadaní optimálneho počtu strán rukopisu a o konkrétnych otázkach a odporúčaniach z autorského prostredia so spisovateľom a básnikom Ondrejom Kalamárom .

Poslednú časť nášho stretnutia sme otvorili aj pre tých, ktorí sa nezúčastnia celého workshopu, čiže túto časť môžete absolvovať i samostatne (od 17tej hodiny).  Prídu medzi nás spisovateľky  Eva Bacigálová a Andrea Coddington, známe slovenské autorky, s ktorými sa porozprávame o tom, ako píšu, keď píšu, aké sú ich skúsenosti s editormi, vydavateľmi, čitateľmi, s tvorbou ich mena ako značky na trhu, atď.

Workshopy pre autorov rukopisov – pôvodne so zameraním na odpovede Ako vydať knihu, ako pripraviť rukopis, sme začali organizovať koncom roka 2013. Niektoré absolventky už začali spoluprácu s vydavateľstvami a trom z nich knižky už vyšli.

Je radostné pozorovať ľudí, ktorí si nájdu čas pre tvorenie, a ešte väčšou radosťou je, keď svojmu dielu doprajú čas, aby sa z neho stalo umenie.

Ak vás vábi písanie, neváhajte sa spýtať, ako s písaním knihy začať. Ak máte rukopis ukrytý pred svetom, skúste ho oprášiť a dajte ho prečítať niekomu, kto by vás možno posunul v písaní ďalej. Nikdy neviete, čo všetko sa môže udiať... Možno sa vaša kniha preslávi za hranicami regiónu, krajiny, Európy. No možno napíšete spomínanú rodovú knihu, ktorá sa stane tou najvzácnejšou knihou vášho rodu, vašej rodiny a prepojí vás s vašimi budúcimi potomkami, ktorí by vás inak nemali ako spoznať.

 

Gabriela Revická


Info o workshope a besede: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

 

Komentárov 

 
0 # 2015-01-24 12:21
zaujíma ma postup, ako vydat e-knuhu (ucebnicu pre studentov 2.vydanie mojej knizky)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # BaseJoomlaK2 2017-01-28 23:25
Howdy! Now we have good news for The brand new Xrumer 16 ended up exceptional base
Joomla K2 copes and functions with postings with none any mods!

It is possible to see it right here:
http://edc.davewatkins.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=74229
http://erikthacker.com/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=173609
http://torontoenterpriseoils.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=109501
http://www.elajclinic.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=32781
http://synergipr.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=25101
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame