O koučingu a o cieľoch

Koučing nie je o poradenstve a o konzultáciách, skôr o sprevádzaní. Dobrý kouč vydoluje náš potenciál z hlbín našej skrytej kapacity. Keď som absolvovala u Zlatky Stubbs prvé hodiny, mala som pocit, že ma svojimi nekonečnými otázkami umučí. O niekoľko mesiacov neskôr som sa obzrela však späť a pri rekapitulácii svojich dlhodobo odkladaných cieľov som ich našla medzi splnenými.

Ciele a ich zadávanie

Niektorí ľudia si naplánuju také nespočetné množstvo cieľov, že ich splnenie nie je reálne. Naopak, sú aj takí, ktoré si ciele nezadávajú vôbec. Jedným z obľúbených citátov koučky Zlatky Stubbs, lektorky pre prvý tohtoročný workshop E-ženy, je výrok Nelsona Mandelu: ,,Čo by ste si trúfali dosiahnuť, keby ste si trúfali myslieť, že nemôže zlyhať?” Dosahovanie, merateľnosť i reálnosť cieľov so správnou formuláciu pri ich zadávaní, v správnej osobe a vo vhodnom čase, to všetko sa môže stať našim životným návykom, ak si to umožníme. Workshop bol zameraný na určovanie cieľov práve tak, aby sme si ich umožnili zadávať.

Osobný prieskum - životné role, úspechy a neúspechy

Každá z nás skúmala svoje životné role, prostredníctvom individuálnych cvičení sme mohli samé seba podrobiť analýze úspechov i neúspechov, teda zisťovaniu toho, čo sa nám podarilo a naopak, čo sa nám nepodarilo za posledný rok dosiahnuť. Vynikajúcou metódou, ktorú používa aj koučing je metóda poradenia si samej sebe z iného aspektu, ako býva zvykom, t.j. z aspektu iného času a s prístupom k bohatším informáciám, než sme mali pri poslednom rozhodovaní…

Čo nás stoja naše obmedzenia

Prijatie pravdy o tom, čo nás stoja naše obmedzenia a o čo vďaka nim prichádzame, nebýva príjemné. Ale zároveň je to spravidla prvý krok k ich odstráneniu. Upresnenie osobných hodnôt a jasné pomenovanie dosiahnuteľných cieľov tvorilo finálnu časť workshopu.

Prajeme vám, aby skutočné finále, ku ktorému ste cestou ku svojim cieľom vykročili, bolo skutočne radostnou rekapituláciou.

Gabriela Revická

Komentárov 

 
0 # 2015-01-28 13:26
Great info. Lucky me I discovered your website by chance (stumbleupon).
I've bookmarked it for later!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2015-01-30 09:29
What's up Dear, are you actually visiting this web page regularly, if so
afterward you will definitely take nice know-how.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame