Podnikať a pracovať pre seba alebo len pracovať?

  • Zistili ste, že cestovaním do práce strácate denne takmer dve hodiny, ktoré by ste radšej venovali vlastnej rodine?
  • Uvedomili ste si, že istota, ktorú vám dáva zamestnanie môže byť len dočasná?
  • Gastrolístky a trinásty plat je nie sú pre vás dostatočnou motiváciou pre prácu, ktorú robíte?
  • Chcete sa vrátiť k svojmu starému snu a pracovať tak, ako ste si to priali, kým ste mali odvahu snívať?

Podnikanie nie je ľahká záležitosť a nie každá má preň vlastnosti, ale rovnako nie každá z nás má vlastnosti, ktoré sa vyžadujú od ženy, ktorá je v pracovnom pomere.


Podnikanie jednoznačne vyžaduje dávku odvahy a sebadôvery, a aj keď túto silu v sebe objavíte a rozviniete, stále sa môžete stretnúť s potrebou čeliť pochybnostiam, ktoré sa môžu zjaviť v mysli každej z nás.

Keď som zostala na prvej materskej dovolenke, hľadala som si nejakú prácu na doma. Nič zaujímavé okrem pochybných ponúk som nenašla, tak som začala inzerovať svoj prvý podnikateľský nápad. Vymyslela som si ,,Telefonické zastupovanie firiem“, produkt, ktorým som chcela osloviť firmy, ktoré nemali ešte odkazovač (vtedy boli odkazovače ešte raritou alebo boli pridrahé), ani sekretárku a potrebovali občas prevziať odkaz od svojho dodávateľa alebo odberateľa.

Podotýkam, že sa písal rok 1991, žiadne mobilné telefóny, žiadny internet, zopár firiem výnimočne disponovalo faxom...  Ozval sa mi nejaký pán, dohodli sme sa, že mi za každý mesiac zaplatí 500Kčs a ja som mu prisľúbila, že v čase od 10.30 do 15.30 budem každý pracovný deň na telefóne. Tento čas som zvykla byť s dcérkou vnútri, už sme v takom čase mávali nakúpené a na prechádzky sme chodili, až po jej popoludňajšom spánku.

Odkazovače časom prenikli svojou cenou do každej menšej firmy a moja služba prestávala byť atraktívna. Vtedy som sa na bratov podnet začala venovať účtovníctvu, ale to už bolo dosť vážne podnikanie.

Napriek finančne atraktívnemu príjmu mi táto práca neskôr zaberala viac času, ako som plánovala, navyše som si uvedomovala, že ma nenapĺňala, lebo okrem písania žiadostí som v nej nenašla uplatnenie pre svoju kreativitu, čo bolo pre mňa priam bolestné.

Keď som čakala druhé dieťa prisnil sa mi sen o cestovnej kancelárii a ďalej to už možno poznáte, odvtedy mám svoje Tricio a popri tomto podnikaní veľa cestujem a hlavne píšem.

Pri každom novom publikovaní si uvedomujem, že dotváram svoj detský sen. Aj keď je vždy čo zdokonaľovať, lebo nič nie je také ideálne ako sa zdá, radi by sme vám, dámy, prostredníctvom našej webstránky pomohli žiť podľa vašich predstáv.

Možno sa stačí rozhodnúť a keď nie ešte nie ste rozhodnutá pre zmenu, možno vás zaujme náš miniseriál...stačí sa zaregistrovať na našej stránke e-zeny.sk

A potom si stačí správne zaželať a uvidíte sama, čo všetko sa udeje:–)

Komentárov 

 
0 # 2009-11-10 16:29
Páči sa mi ten príbeh...vidieť, že ak niekto chce, príležitosť si nájde. Gaika, prajem veľa úspechov!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # 2010-03-07 18:03
Som jedna smutná, 41-ročná žena, s pocitom, že nič neviem, že sa mi nič nedarí. Práve listujem v Slovenske, kde som našla článok o tejto stránke. Už dlhšiu dobu uvažujem nad tým, že musím urobiť niečo so svojím životom, možno práve tu niekde nájdem pomoc. V tejto chvíli Vás chcem v prvom rade veľmi pozdraviť a zaželať Vám veľa úspechov. Možno mám jednu otázočku - nedalo by sa podobné stretnutie "Na raňajkách" uskutočniť aj mimo Serede? /neviem či som si to dobre zapamätala/. Určite by sme sa aj v okrese RS vedeli stretnúť, vedela by som zabezpečiť všetko, od raňajok, cez ubytovanie, prípadne všetko potrebné. Aj tu žijú ženy, ktoré by chceli niečo dokázať. Držím Vám prsty a teším sa na kontakty. Monika
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame