Networkingom cez E-ženy vyhrávajú všetci

Podnikanie na internete je v mnohých aspektoch skvelé. Stačí vám počítač, internet, možno telefón, a potom si už len pracujete na plné obrátky. Napríklad v pohodlí domova, kde vás nikto nevidí, nemusíte sa s nikým „otravovať“. Prečo nie? Ak vám to takto vyhovuje

Aj keď mám túto stránku on-line podnikania veľmi rada, uvedomujem si, že v podnikaní sú dôležité aj osobné stretnutia a ďalšie interakcie s ľuďmi, s ktorými môžete nadviazať nové vzťahy, partnerstvá a spoluprácu. Dnešný svet plný techniky a sociálnych sietí nám mnoho aktivít uľahčuje, ale stále nedokáže nahradiť pocity a dojmy z osobných stretnutí.

Na združení E-ženy sa mi páči, že aj napriek združovaniu podnikateliek, ktoré podnikajú pomocou internetu, nezanedbáva ani ľudskú stránku a snaží sa vytvoriť priestor na to, aby sme sa medzi sebou poznali. Dôkazom toho sú ich rôznorodé off-line stretnutia, ako to  líderky združenia nazývajú.

Jedným z takýchto off-line stretnutí boli aj Vianočné trhy, ktoré E-ženy organizovali v decembri 2012.  Ako krásne vie taký networking v prípade osobných stretnutí fungovať, vám chcem demonštrovať na príbehu, ktorý sa naozaj stal. :)

Vianočné trhy navštívila aj Eva Stanová, ktorá prezentovala a predávala svoju novú knihu s názvom Objavte seba, objavte šťastie. Zaujal ma nadpis knihy, a tak sme sa dali do reči. Dozvedela som sa, že v knihe okrem iného spomína aj dôležitosť pohybu pre človeka. Hneď mi napadlo, že to by mohla byť zaujímavá téma pre portál www.cvicte.sk, ktorý vediem. Snažíme sa ľudí motivovať k cvičeniu, pohybu a zdravému životnému štýlu. Dohodli sme sa teda, že spolu spravíme rozhovor, v ktorom odpromotujeme aj Evkinu knihu.

Jediné, čo nám chýbalo boli vhodné fotky, ktoré by boli súčasťou rozhovoru a článok by tak pekne oživili. Evke napadlo, že počas Vianočných trhov fotografovala jedna z aktérok E-žien a tiež podnikateľka Linda Bohušová. Práve jej chlebíčkom je fotografovanie. Medzi fotografiami sme našli také, ktoré by sa do nášho rozhovoru naozaj "hodili“. Oslovila som Lindu, s návrhom použiť jej fotky, s tým, že ju pod článok uvediem ako zdroj. Linda tak získala trvalý odkaz, ktorý na webe ostáva natrvalo a ktorý vedie priamo na jej webovú stránku. :)

Rozhovor Ľudia, ktorí cvičia, sú šťastnejší mal úspech, čo mu sa veľmi teším. Dostala som niekoľko pozitívnych reakcií, kedy sa ľudia, ktorí ho čítali vyjadrili, že je naozaj zaujímavý. Páči sa mi, že jedna aktivita spojila tri podnikateľky a verím, že každá z tejto činnosti len získa.  Portál Cvičte.sk získal zaujímavý obsah, ktorý neustále priťahuje nových návštevníkov, Evka dala o svojej knihe vedieť novým ľuďom a rozhovorom sa naša spolupráca nekončí a verím, že Lindu si prostredníctvom rozhovoru budú nachádzať noví klienti.

Preto si myslím, že osobné stretnutia a budovanie networking-u je dôležité aj pri on-line podnikaní. Takže dovidenia na ďalšej akcii E-ženy. Budem sa tešiť na spoluprácu aj s vami. :)

 

Jana Šimkovičová

Tags:

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame