Aký veľký je prínos ženského potenciálu? - informatívny článok - oznam

Každý z nás prišiel na tento svet s určitým poslaním a túžbou naplniť ho. Do vienka sme si priniesli rôzne talenty a predpoklady na to, aby sme sa čo najlepšie uplatnili a boli prínosom pre svoju rodinu a okolie. V poslednom období cítime hlavne my, ženy zvláštne vnútorné „volanie“, aby sme naplnili svoj potenciál a realizovali sa v tom, čo robíme najradšej a najlepšie.

Ženy v dnešnom svete stále viac a intenzívnejšie vnímajú potrebu zmeny. Ako matky a budúce matky máme nezastupiteľnú úlohu v spoločnosti v tom, že privádzame na svet nový život. Sme nositeľkami lásky, pohody, pokoja, porozumenia a pochopenia. Spolu s mužmi vychovávame naše deti a budúce generácie. Učíme ich základným hodnotám a tomu, čo je v živote najdôležitejšie.

Pred očami mám dôverný obraz toho, kam kráča dnešná spoločnosť a rastúca nerovnováha. Uvedomujeme si v akej spoločnosti budú vyrastať naše deti a cítime, že tento stav treba zmeniť. Zmena myslenia a podpora tradičných hodnôt je viac ako nevyhnutná. Systémové zmeny a aktívna účasť jednotlivých subjektov by mala vytvoriť podmienky pre zosúladenie pracovného, rodinného a súkromného života žien a mužov.

Ako žena podnikajúca na webe si uvedomujem silu, ktorú so sebou internet prináša. Naše deti sa dostávajú k informáciám, ktoré nie sú vždy tým najvhodnejším médiom pre ich psychický vývoj. Systém v spoločnosti nepriamo nastoľuje situáciu, kedy obaja rodičia v snahe finančne zabezpečiť rodinu, nevenujú vždy dostatok času rodine. A tak oprávnene vyvstáva otázka ako sa vysporiadať s fenoménom dnešnej doby „žena matka a reakcia detí“. Hľadáme kľúč k úspechu a pritom väčšina z nás „narazí“ v určitom období na bariéry, ktoré nám neumožňujú plne zosúladiť základné priority: rodičovstvo a prácu. Snažíme sa prepojiť tieto dve úlohy tak, aby netrpela rodina a predovšetkým naše deti. Vieme, že čas, ktorý strávime s nimi sa nám stonásobne vráti. Máme však aj individuálne potreby realizovať sa, pretože ak sme spokojné a naplnené, cíti to aj naše najbližšie okolie. Zázemie, ktoré spoločne s mužmi vytvárame v rodine sa prenáša do pracovného a spoločenského života. Preto je potrebné hľadať spoluprácu a riešenia, ako harmonicky integrovať tieto úlohy ženy, aby spoločnosť bola v rovnováhe a ženský potenciál sa stal všeobecným prínosom.

Milé dámy, úprimne si želáme predstaviť všetkým ženám inšpirujúcim a skúsenostným spôsobom víziu o tom, kým sa môžeme stať, čo môžeme dosiahnuť a aké sú naše možnosti, ak budeme aktívne využívať svoj skutočný potenciál. Na verejnej časti programu sú srdečne vítaní aj páni. RealWoman Fórum sa bude konať 25. mája 2012 v nádhernom prostredí hotela Kempinski River Park v Bratislave.

Na verejnej časti programu vystúpia k jednotlivým témam:

Autenticita ženy
Bea Benková, medzinárodný ambasádor a kouč výnimočných žien
Eva Birčáková, konzultantka v Adamas Coaching & Consulting, s.r.o.

Talenty ženy
Silvia Porubänová, zástupkyňa riaditeľky v Inštitúte pre výskum práce a rodiny
Vladimír Synek, riaditeľ Corporate Consulting Group

Rodina a práca, práca a rodina:
Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky
Ján Badžgoň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Castor & Pollux

Lídership je kľúč
Petra Berecová, výkonná riaditeľka pre ľudské zdroje, Slovak Telekom, a.s.
Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovensko, a.s.

Verejný program ukončíme wokshopom 12 kvalít života a spôsobov vedenia výnimočných žien s Beou Benkovou.

V rámci večernej odbornej diskusie si spoločne položíme niekoľko kľúčových otázok, ktoré nám pomôžu identifikovať riešenia, ako integrovať základnú úlohy ženy, matky s jej ďalšími potrebami a túžbami - sebarealizácia a naplnenie potenciálu ženy, vytvorenie rovnováhy v spoločnosti medzi ženskými a mužskými princípmi, rovnocennosť s rešpektom pre rozdielnosti a rovnomerné zastúpenie žien a mužov na rozhodujúcich pozíciách v spoločnosti, a to všetko za prirodzenej spolupráce mužov a žien. Spoločne budeme hľadať spôsoby, ako vytvoriť prostredie, podmienky či systém v spoločnosti, ktorý nám to umožní za účasti žien, mužov, predstaviteľov firiem, únií, zväzov a štátneho sektora, ktorí ponúknu v uvedenej diskusii dôležitú rôznorodosť, uhol pohľadu a reálne riešenia.

Key note: Naša súčasná situácia, potenciál a výzvy:

1. Muži vs. ženy - v čom sme rovnakí, v čom rozdielni a ako dokážeme byť kompatibilní. Marcela Holícka, seniorná konzultantka, Assessment Systems.
2. Vývoj a postavenie ženy na trhu práce. Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka, Profesia.sk.
3. Rodová rovnosť na Slovensku a aké riešenia nám ponúka štát.

V odbornej diskusii vystúpia:

Petra Berecová, výkonná riaditeľka pre ľudské zdroje, Slovak Telekom, a.s.
Bea Benková, medzinárodný ambasádor a kouč výnimočných žien
Jozef Burian, štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny
Iveta Radičová, sociologička a bývalá predsedníčka vlády Slovenskej republiky
Ján Badžgoň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Castor & Pollux
Goran Korajlija, EMEA marketing manager Dell Slovensko
Eva Birčáková, konzultantka v Adamas Coaching & Consulting, s.r.o.
Vladimír Synek, riaditeľ Corporate Consulting Group.

Veríme, že spoločne to dokážeme. Tešíme sa na vás.

Bližšie informácie nájdete TU.


Miriam Letašiová

Komentárov 

 
0 # 2015-03-14 16:03
Hi there, i read your blog from tme tto time and i own a similar one and i
was just curious if you get a lot of spam responses? If so how doo you stop it, anny plugin or anything you
can suggest? I get so much latepy it's driving me mad so anny help is very much appreciated.


Alsso visit my webhpage harga jasa seo jakarta: http://www.seoterbaik.com/2013/11/pakar-seo-indonesia-penting-untuk.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Leonel 2017-05-15 21:55
We're a bunch of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable information to work
on. You have performed an impressive process
and our entire community might be thankful to you.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame