Miriam Sláviková

Miriam SlávikováPred rokmi mi kamarátka a kolegyňa s výčitkou povedala, že som ako lavína – živel, ktorý na ceste za svojim cieľom a berie so sebou všetko, čo mu stojí v ceste, neberiem ohľad na to, že môjmu tempu málokto stíha. Vtedy ma tento pohľad  celkom vzal. Až po rokoch som pochopila, že sa týmto svojim „prednostiam“ nemôžem brániť, ale naopak, treba ich využiť a správne smerovať.Vďaka tomu som dnes tam, kde som.

Keď človek pochopí, v čom je dobrý a investuje svoje danosti do činnosti, ktorá ho baví, stane sa jeho práca hrou.

Ako stavebná inžinierka som 20rokov pracovala pre nadnárodné spoločnosti v manažérskych pozíciách, kde  som zistila, v čom sú moje prednosti i slabiny.

Keď som sa pred dvoma rokmi rozhodla, že už nechcem robiť na druhých, tvrdilo moje okolie, že nie je čas na hrdinstvá.

V pracovnom pomere sa mi darilo zrealizovať takmer každý nápad s ktorým som prišla. Naivne som si predstavovala, že to pôjde tak aj pri samostatnom podnikaní. Chyba lávky! Trvalo dva roky, kým som sa prehrýzla všetkými povinnými lekciami začiatočníka.

Ale nakoľko som tvrdohlavá, keď sa do nejakého  projektu zahryznem, držím ako buldoček. Napriek tomu že mojou silnou stránkou je tvorivosť, kreativita, celkové riešenia, nové projekty.... ale keď príde na trpezlivosť, rutinné činnosti, doťahovanie vecí do konca... nastane skrat. Preto sa obklopujem ľuďmi, ktorí dopĺňajú to, čo mne chýba.

Vďaka tomu sa mi opäť podarilo zrealizovať projekty, do ktorých som sa  pustila.

A tak je dnes na svete projekt STAVAŤ DOM s kompletným manažmentom stavby pre malého a stredného investora. Od projektu, návrhu stavebného materiálu, cez stavebné povolenia, stavebný dozor, samotnú dodávku až po energetický certifikát, či súdneho znalca. Zaviedli sme prvok v stavebníctve jedinečný – online konzultácie pre investora cez SKYPE.

Na druhej strane projektu je  prvé coworkingové Stavebné centrum, poskytujúce strechu nad hlavou všetkým networku chtivým stavbárom.
Pre klientov hľadáme spoločne to najoptimálnejšie riešenie, ktoré minimálne zaťažuje jeho peňaženku. Veď dom je celoživotná investícia a je potrebné, aby sme sa v ňom cítili dobre. Riešenie sa nájde pre každého, či náročného, či menej solventného. A klienti sú prekvapení, že i za málo peňazí vie byť pekná muzika.
Momentálne sme naše aktivity rozšírili už na celé Slovensko a okrem hrubej stavby sme začali riešiť i dodávky záhradnej architektúry, či poradenstvo interiérového architekta a špecializáciu na prefabrikáciu.

Zaprela by som však podstatu Tvorcu v mojom vnútri, keby ma uspokojoval iba tento úspech. Preto pracujem na ďalších projektoch.

Sústavne sa stretávam vo svojom okolí s ľuďmi, ktorí podobne ako ja chcú od základu zmeniť svoje životné smerovanie, chcú začať podnikať, alebo sa vo svojom podnikaní zasekli a nevedia ako ďalej. Svoje skúsenosti a potrebu odovzdávať všetko čo viem ďalej zúročujem v projekte time2restart, ktorý je určený pre každého, kto potrebuje „restart“ seba alebo svojej firmy. Prednášam, mentorujem, robím workshopy, píšem blogy...

Svoje organizátorské a mentorské ambície som nezaprela ani doma. Z túžby mojich detí po vlastnom podnikaní sme stvorili obchod s voňavými balíčkami. Netradičné darčeky z dobrôt našich lesov a lúk sa stretli s obrovským úspechom.

Neviem, kam ma ďalší deň zavedie, ale nové projekty počujem klopať na dvere. Idem otvoriť.

 

Ing. Miriam Sláviková
www.stavatdom.sk

 

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

Odporučte stránku

Odporúčame