Tamara Osaďanová

Tamara Osaďanová Môj príbeh, ako e-ženy, sa začal v jedno unavené ráno mojej materskej “dovolenky”, kedy ma môj syn vytiahol z postele, intenzívne sa dožadujúc svojich raňajok. Pri chystaní jedla pre celú rodinu som vyjadrila rozhorčenie nad tým, prečo MNE nikdy nikto raňajky nepripraví?! Nakoľko mám chápavého manžela (áno, aj takí ešte existujú, aspoň občas :-)), ďalšie ráno si privstal a priniesol mi voňajúce raňajky rovno do postele.

Čo Vám budem hovoriť, bolo to na nezaplatenie! Atmosféra takéhoto rána nám učarovala, a tak sme začali uvažovať nad tým, ako docieliť, aby nemusel vstať z postele ani jeden z nás - veď to poznáte, sú rána, kedy by ste dali čokoľvek, aby Vám niekto priniesol raňajky. Pri pohľade na naše 2-ročné dieťa sme pochopili, že tu si ešte chvíľu počkáme (ak sa vôbec dočkáme), tak som skúsila hľadať podobnú službu na internete, no zistila sme, že márne. A tu vznikol nápad, ktorý sa postupne rozvíjal. Chceli sme priniesť iným možnosť vychutnať si ráno či doobedie bez stresu, naháňania sa či pocitu prázdneho žalúdka. Nebola to len myšlienka obyčajnej donášky, ale možnosť, ako ľuďom dopriať pocit výnimočnosti doručením raňajok/brunchu do postele alebo do práce, či obdarovať blízkeho milým a chutným prekvapením ako vo filme.

Postupne sa z myšlienky vytvorili 2 hlavné segmenty služby:

- BRUNCH DO POSTELE – pre tých, ktorí si vedia predstaviť, že sa zobudia a vzápätí im náš usmievavý kuriér zazvoní pri dverách s čerstvými, voňajúcimi raňajkami a kvalitným talianskym pressom, aby bol zážitok umocnený aj o rannú vôňu kávy. Alebo tých, ktorí chcú dopriať tento pocit svojmu partnerovi a vychutnať si nielen jeho prekvapený výraz na vlastné oči, ale aj tie raňajky v posteli spolu s ním.

- BIZNIS BRUNCH – pre tých, ktorí si radi vychutnávajú raňajky až v práci alebo majú obchodného partnera, komu by sa chceli originálne poďakovať. Prípadne pre firmy, ktoré mávajú ranné biznis porady  či školenia a potrebujú odbremeniť od zháňania a chystania občerstvenia.

Moja zážitková, gastro-donášková služba raňajok & brunchov do postele či práce funguje ako e-shop vyše polroka a za ten čas sme potešili mnoho nič netušiacich ľudí  v ranných bratislavských uličkách, práci či u nich doma, zrealizovali množstvo biznis raňajok a priniesli poďakovania viacerým obchodným partnerom. Najviac na tom ma teší fakt, že rozdávame ľuďom radosť, podporujeme ich v raňajkovaní a prinášame zdravé jedlo spolu s úsmevom.

A čo mi podnikanie prináša?

Okrem napĺňania potreby  sebarealizácie a nových výziev mi dáva možnosť zariadiť si čas podľa potrieb rodiny. Môžem si napríklad so synom ráno dlhšie pospať, ak je ťažšia noc, odprevadiť ho do škôlky, popracovať a o 15:00 si ho vyzdvihnúť a prehodiť sa do role matky. Samozrejme to obnáša to, že večer, keď ho uspím, opäť sa na pár hodín stávam podnikateľkou. Som len v začiatkoch podnikania, takže v konečnom dôsledku v práci trávim viac času, ako by som bola niekde zamestnaná, ale mám víziu, že sa to časom zmení a hlavne si to viem prispôsobiť. Keď mi napríklad ochorie syn, jednoducho s ním ostanem doma a riešim prácu popri ňom. Mám rada, keď sa venujem synovi a popri tom mi príde objednávka ;)

Mám víziu, že raz mi firma bude prinášať prostriedky na to, aby som svoj čas mohla tráviť s rodinou a počas toho zarábať :-) No a hlavne mám radosť, že iným spríjemňujem a skvalitňujem ich rána.

 

Tamara Osaďanová
www.bruncher.sk

 

 


Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

Odporučte stránku

Odporúčame