Feng Šuej v kuchyni

Kuchyňa a feng šuejNáš dom alebo byt je samostatný organizmus, v ktorom sa uskutočňujú vo vzájomnej prepojenosti rozličné funkcie. Z hľadiska vedy o harmonickom vzťahu človeka a jeho okolia, ktorá je známa pod názvom Feng šuej, je dôležité, okrem rozmiestnenia jednotlivých miestností v pôdoryse na základe ich vzájomného vzťahu, aj zariadenie a vybavenie každej z nich.

Umenie spočíva v tom, aby obyvatelia príbytku mohli využiť jeho energetický potenciál čo najlepšie. Všetko, čo nás obklopuje, každý predmet má svoje energetické pole. Je to živý systém, s ktorým máme priamy, či nepriamy vzťah.

Kuchyňa je najdôležitejšou miestnosťou domu. Symbolizuje zdravie a bohatstvo jeho obyvateľov (duchovné, duševné i finančné), a je teda základom pre harmonický život. Navyše je komunikačným centrom rodiny. Výskumy ukázali, že rodiny, v ktorých sa nepripravuje každý deň teplé jedlo, majú oveľa častejšie ťažko riešiteľné partnerské problémy. Ale aj samostatne žijúci ľudia, by mali kuchyňu používať každý deň, ide totiž o ich lásku k sebe.

Už pri navrhovaní miestností v pôdoryse by sme si mali dobre premyslieť, kam by bolo najvhodnejšie umiestniť prípravu jedla a stolovanie. Kuchyňa a jedálenský kút majú byť v priamom spojení s obývačkou, alebo inou najčastejšie používanou miestnosťou. Ten, kto práve pracuje v kuchyni, by sa totiž nemal cítiť izolovaný, ale mal by byť v spojení s ostatnými.

Miestnosť by mala byť dostatočne priestranná, aby sa pri kuchárovi mohli stretnúť i ostatní členovia rodiny alebo priatelia na kus reči. To vytvára pocit spolupatričnosti, pričom často používaná a obývaná kuchyňa aktivuje čchi, teda životnú silu priestoru, a rovnako i jeho obyvateľov. Malá dusná kuchyňa, v ktorej sa varí len káva a ohrieva jedlo v mikrovlnke, pripomínajúca prevádzku rýchleho občerstvenia, spôsobuje stagnáciu a tlak v tej oblasti podľa Pa kua, v ktorej je umiestnená.

V prvom rade je potrebné v kuchyni zabezpečiť dostatok čerstvého vzduchu. Preto kuchyňa potrebuje dostatočne veľké okno. Okrem výparov z jedál, ktoré vznikajú pri varení, vetranie pomáha znížiť znečistenie, ktoré vzniká pri varení na plynovom, či elektrickom spotrebiči. Odsávače pár zlepšujú síce kvalitu vzduchu, ale spolu s parou odsávajú z prostredia i životodarnú čchi.

Vývoj vedie od inteligentných domov k inteligentným kuchyniam. Kuchyňa je plná výkonných prístrojov s vysokým príkonom, čo vedie ku kumulácii elektrického smogu. Preto odporúčam účelovo vybraných pomocníkov, ktorých funkcie budeme aj používať.

Podnikateľky, ktoré cítia nutkanie položiť na barový pult či kuchynský stôl notebook, ku ktorému pri varení odbiehajú, varujem. Je to jasná diagnóza vorkoholizmu. Žiadne elektronické hračky, ani mobily nepatria ku stolovaniu. Čím skôr s tým začneme, tým lepšie pre budúce generácie. Aj keď máme v byte málo miesta a pracujeme z domu, domáca „kancelária”, ani vo forme malého stolíka, nepatrí do kuchyne. Bol by to začiatok konca rodinnej harmónie.

Z hľadiska príslušnosti k energiám náleží kuchyňa elementu ohňa. Vzhľadom na jej funkciu, teda prípravu jedla, skladovanie surovín a stolovanie, sa však v nej oheň (varná platňa, rúra na pečenie, parná rúra) stretáva so svojím opozičným elementom vodou, s ktorým je v konfliktnom vzťahu (drez, umývačka riadu, chladnička, mraznička, práčka). Vzhľadom na to by uvedené predmety nemali stáť tesne vedľa seba, ani priamo oproti sebe. V prípade, že to tak je, liečime túto situáciu prvkom dreva (zelená farba, doplnky z dreva, rastliny) tak, že ho umiestnime medzi dva konfliktné elementy.

Samozrejme, že pri navrhovaní kuchyne berieme do úvahy spojenie varného, umývacieho a chladiaceho centra tak, aby bolo rešpektované ergonomické hľadisko, teda minimalizácia množstva pohybov, a tiež správna výška pracovných plôch a stolovacej dosky tak, aby chrbtica bola vzpriamená, a energia čchi mohla v tele prúdiť bez prekážok.

Jedlo je oveľa viac ako len súhrn použitých surovín. V priebehu varenia sa potraviny menia a súčasne prijímajú vibrácie šťastného kuchára, ako aj pokojného, či nepokojného okolia. Preto by sme pri varení nemali stáť chrbtom k dverám. Ak to však inak nejde, liečime túto situáciu lesklým predmetom, v ktorom sa odrážajú dvere tak, aby sme pri varení videli na každého, kto vstúpi do miestnosti. Z hľadiska architektonického je teda optimálnym riešením kuchyňa s varným ostrovom, alebo polostrovom.

V pôvodnej tradícii Feng šuej bol navyše rozhodujúci i smer, ktorým sa do sporáka prikladalo drevo. Dnes je rozhodujúca tá svetová strana, z ktorej je do sporáka privádzaná energia (plyn, elektrina). Tá by mala byť v súlade s podpornými smermi živiteľa rodiny. Ďalšou dôležitou funkciou sporáka je jeho sila “horúčavou ohňa” neutralizovať negatívne energie sektora podľa metód Kompasu. Všeobecne sa podľa tohto pravidla odporúča umiestňovať kuchyňu v tej časti domu, ktorá môže mať na jeho obyvateľov negatívne účinky. Sporák by sa tiež nemal umiestňovať rovno oproti vstupným dverám do miestnosti, nemal by byť nikdy nasmerovaný rovno ku toalete. Neodporúča sa tiež umiestniť sporák pod trám, schodisko, ani pod toaletu na poschodí.

Z hľadiska druhu energie je optimálne varenie na pevnom palive a plyne, a až potom na elektrickom spotrebiči. Používanie mikrovlnnej rúry Feng šuej neodporúča. Pri výbere odsávača pár, vzhľadom na jeho už spomínané účinky, odporúčam menšie, tvarovo jednoduché typy so zaoblenými hranami. Filtre je vhodné často a pravidelne meniť.

Ideálna kuchyňa je dobre osvetlená, vymaľovaná jemnými pastelovými odtieňmi. Odporúča sa béžová, krémová, jemná žltá, ktoré pôsobia teplo a harmonicky. Červenú by sme mali použiť veľmi opatrne, len na malé akcenty. Stále obľúbená biela je symbolom čistoty a nevinnosti, žiada si však výraznejšie doplnky. Dôležité je použiť viaceré druhy osvetlenia, a to osvetlenie plochy pracovnej dosky a drezu, centrálne osvetlenie v strede miestnosti (podporuje koncentráciu), a tiež “náladové” osvetlenie. V prípade, že stolujeme v kuchyni, umiestnime osvetľovacie teleso tak, aby neoslňovalo, pričom optimálnym tvarom svietidla je guľa.

Ideálnym materiálom na kuchynský nábytok je drevo, a to masívne, alebo jeho napodobeniny. Jednotlivé druhy dreva majú osobitné účinky. Javor pôsobí napríklad otepľujúco, jabloň občerstvuje, buk ochladzuje a upokojuje, dub posilňuje a pomáha regenerovať sily.

Z hľadiska dizajnu lineárne, priame tvary a línie sú ľavo-hemisférický podporujú mozgovú aktivitu a logické myslenie. Naproti tomu oblé krivky podporujú pravú hemisféru mozgu, a tým našu kreativitu. Ideálne kuchyňa prirodzene spája oba princípy a formy. Mali by sme sa však zriecť ostrých hrán a rohov nábytku, ktoré na nás mieria pri varení, alebo stolovaní. Ak je to z hľadiska daností priestoru možné, nemali by byť všetky steny zaplnené hornými skrinkami až po plafón, pretože pracovať v stoji, čelom k ťažkému kusu nábytku ako prekážke, je veľmi namáhavé.

Najdôležitejší v kuchyni je poriadok. Zvyšky jedál, znečistená pracovná doska, varná plocha so zvyškami pripálených jedál sú z hľadiska Feng šuej nevhodné. Pre optimálne prúdenie čchi má byť kuchyňa vždy uprataná a čistá. Všetky domáce prístroje a spotrebiče by mali byť funkčné a čisté. Vyštrbené misy, šálky, prasknuté taniere, vypálené žiarovky poukazujú na stagnáciu čchi a patria do kontajnera. Kvapkajúci vodovod zvyšuje nielen účet za spotrebu vody, ale symbolizuje aj stratu časti životnej energie a financií. Upchatý odtok napovedá o problémoch s minulosťou a tráviacim traktom.

V Ázii sa jedlo už tisíce rokov považuje za liek. A každý lekár potvrdí, že človek môže byť zdravý len vtedy, keď je jeho telo dobre zásobené energiou. Každá blokáda, spôsobuje problém. Na tele tento problém riešime napríklad akupunktúrou, v byte pomáha svojimi liekmi Feng šuej. Neznamená to však, že by sme z našej kuchyne mali urobiť „čínsku reštauráciu“.

Najlepšie si vychutnáte vaše, na energiu bohaté jedlo vo veselej nálade a pohodlne. Tomu zodpovedá harmonicky zariadený jedálenský kút alebo jedáleň. Ideálny tvar stola je okrúhly, oválny, štvorcový alebo obdĺžnikový. Osemuholníkový v tvare Pa kua je tiež výborný. Za šťastný sa považuje stôl pre 6, 8 alebo 10 ľudí. Nepravidelné stolové prvky, ako napríklad trojuholníkové alebo stoly so sklápacou doskou, sú zdrojom boja a hádok. Ak má stôl ostré rohy, zjemníme ho prikrytím obrusom. Sklenená stolová doska sa neodporúča, stôl liečime rovnako, prikrytím obrusom. Pri rozkladacích stoloch je dobrým liekom kytica kvetov v strede stola alebo kvitnúca črepníková rastlina mimo sezóny. Stôl by mal byť vždy bohato prestretý. Množstvo jedla znásobí veľké zrkadlo na stene. Jedáleň by nemala byť situovaná vedľa, ani pod toaletou alebo pod ťažkým kusom nábytku na poschodí.

Výborným energetickým pomocníkom, ako aj pekným estetickým doplnkom, sú v kuchyni a jedálni interiérové rastliny. Okrem toho že vzduch zvlhčujú a zásobujú nás kyslíkom, sťahujú tiež elektromagnetický smog a negatívnosť, ktorú prinesú do prostredia ľudia. Do kuchyne, okrem byliniek v kvetináči, odporúčam vybrané rastliny so špeciálnymi účinkami, napríklad: Philodendron erubescens, ktorý posilňuje a harmonizuje najmä ženy, Senecio cruentus, ktorý neutralizuje zlé nálady a napätie, ale tiež kapucínku Tropaeolum, ktorá inšpiruje, harmonizuje, podporuje imunitný systém a činnosť hrubého čreva. Do novostavieb alebo pri úpravách bytu sa hodí Zelenec chocholatý, ktorý sťahuje výpary zo stavebných materiálov a vyrovnáva energetický výkyvy.

Pri všetkom, čo človek robí, je jeho prístup najdôležitejší. Jedlo pripravené s láskou je lahodnejšie, ako to, ktoré sa uvarilo technicky perfektne, ale v strese. Varenie nám pomáha zvládnuť zodpovednosť, ktorú máme k sebe i ostatným. Vďaka účinkom jedla je telo zdravé a myseľ šťastná.

 

Eva Krčmáriková

 

Odporučte stránku

Odporúčame